Zavrieť

Porady

priamy dymovod/komín

dobrý večer poraďáci,
chodím sem po rady už nejaký ten piatok, dnes som sa zaregistroval a hneď aj prvá otázka, keďže si neviem rady..
riešim nový komín ku krbovej peci v objekte kde doposiaľ žiaden nebol a bolo mi poradené jednoduché riešenie:

jednoduchý nerezový dymovod cca 3,5m bez kolena priamo hore z krbovej pece a pod stropom(svetlá výška miestnosti 4,2m) by sa mal napojiť priamo do trojvrsvového nerezového komína cca 2m a pokračovať von cez trapézový plech. prípadne ešte nejaká klapka priamo nad pec.
takéto jednoduché riešenie je vidieť aj na obrázkoch od rôznych výrobcov podobných piecok/krbov. jednoducho rovná rúra bez kolena priamo do stropu.
no a dnes som to konzultoval s kominárom a ten mi oznámil, že takéto riešenie nieje možné, alebo, že by som na to nedostal revíznu správu.
ako tak hľadám, narazil som na jediný systémový komín takéhoto typu: http://www.krytstav.sk/priamy-dymovod-komin/
j
a som však chcel niečo "subtílnejšie" a hlavne zrealizovateľné rýchlo a aj za momentálnych poveternostných podmienok.
neriešil niekto niečo podobné? je to naozaj nereálne alebo záleží aj od kominára?
vďaka za akékoľvek komentáre
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    priamy dymovod/komín

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.