Zavrieť

Porady

potrebujem poradit ohladne energii

žena
dobrý den potrebovala by som sa poradit čo mám urobit v lete sme si zmenili dodávatela energii z ZSE ENERGIA na Energetické centrum ktoré malo začat 1 januara 2012,ale teraz mi prišlo z elektrární ZSE, upozornenie na nekalé praktiky podomových predajcov že môžeme zostat aj bez elektrikya poslali nám dva listy ktoré máme poslat naspät STORNO PROCESU ZMENY DODáVATELA,A VýPOVED ZMLUVY O DODáVKE ELEKTRINY pre energetické centrum čo mám s tým urobit má niekto tiež takéto skúsenosti?
Usporiadat
nedopo nedopo

nedopo je offline (nepripojený) nedopo

ZSE sa samozrejme bránia odlivu svojich klientov, preto zasielajú tieto "upozornenia" automaticky v procese zmeny dodávateľa. Ja som prešiel k Energetickému centru a zatiaľ sa nevyskytol problém.
Keď som dostal tieto prípisy od ZSE, tak ma napadlo, či by som si práve tým stornom procesu v tomto štádiu nevyrobil problém (napr. sankcia za zrušenie zmluvy a pod.).
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

nedopo Pozri príspevok
ZSE sa samozrejme bránia odlivu svojich klientov, preto zasielajú tieto "upozornenia" automaticky v procese zmeny dodávateľa. Ja som prešiel k Energetickému centru a zatiaľ sa nevyskytol problém.
Keď som dostal tieto prípisy od ZSE, tak ma napadlo, či by som si práve tým stornom procesu v tomto štádiu nevyrobil problém (napr. sankcia za zrušenie zmluvy a pod.).
Ako dlho si u nového dodávatela energii ? Ako sa to prejavilo na platbách ?
1 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

veronikasad Pozri príspevok
Ako dlho si u nového dodávatela energii ? Ako sa to prejavilo na platbách ?
správna otázka. EC sa aj tu riešilo veľakrát a ešte som vlastne nikde nevidela nejaký prínos. Kolegyňa je u nich od leta minulého roka (muž to spískal bez jej vedomia) a tá teda má pri konštantnej spotrebe (2 ľudia v RD) nepomerne vyššie náklady.....
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

tictac7 Pozri príspevok
správna otázka. EC sa aj tu riešilo veľakrát a ešte som vlastne nikde nevidela nejaký prínos. Kolegyňa je u nich od leta minulého roka (muž to spískal bez jej vedomia) a tá teda má pri konštantnej spotrebe (2 ľudia v RD) nepomerne vyššie náklady.....
V našom činžiaku oblbujú ľudí v týchto dňoch, preto sa pýtam na prínos ...Suseda zmluvu podpísala, mám ju pred sebou. Prílohou je cenník, platný do 31.12.2011. Čo bude po tomto termíne ? A zmluva je podpísaná na dobu 5 rokov.
0 0
nedopo nedopo

nedopo je offline (nepripojený) nedopo

Len od októbra 2011. Takže ešte nemám skúsenosť s platbami. Ale sa zaväzujú k nižším cenám u elktriny aj plynu v porovnaní s cenami doterajšieho dodávateľa. Samozrejme neočakávam veľký rozdiel.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

nedopo Pozri príspevok
Len od októbra 2011. Takže ešte nemám skúsenosť s platbami. Ale sa zaväzujú k nižším cenám u elktriny aj plynu v porovnaní s cenami doterajšieho dodávateľa. Samozrejme neočakávam veľký rozdiel.
Zdá sa ti od nich férové pri zmluve podpísanej v novembri 2011 priložiť cenník platný do 31.12.2011 ?
1 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

...no tak pozor, oni NEGARANTUJÚ nižšiu cenu, ako ste mali doteraz. U mňa bol ďalší z ich predajcov zhruba pred 3 týždňami, tentokrát s pesničkou viď v priloženom príspevku http://www.porada.sk/t170946-ec-ener...ml#post1885814

no a včera bol ďalší, keď som ho išla odbiť, že ja žiadnu lacnú elektrinu nepotrebujem, on povedal, že on mi ani lacnejšiu elektrinu nejde ponúknuť, že toto oni garantovať nevedia. Aj tak som s ním už nemrhala čas a buchla dverami.
1 0
nedopo nedopo

nedopo je offline (nepripojený) nedopo

veronikasad Pozri príspevok
Zdá sa ti od nich férové pri zmluve podpísanej v novembri 2011 priložiť cenník platný do 31.12.2011 ?
V podstate áno. Skôr by mi bolo podozrivé, keby "garantovali" ceny na dlhé obdobie.
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

nedopo Pozri príspevok
V podstate áno. Skôr by mi bolo podozrivé, keby "garantovali" ceny na dlhé obdobie.
Mne teda nie. Ako môžu oblbovať nových klientov, keď v čase účinnosti zmluvy nevedia platné ceny. (zmluva nadobúda účinnosť od 1.4.2012).
1 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

veronikasad Pozri príspevok
Mne teda nie. Ako môžu oblbovať nových klientov, keď v čase účinnosti zmluvy nevedia platné ceny. (zmluva nadobúda účinnosť od 1.4.2012).
Veronika, síce sa vôbec nepoznáme, rada som čítala Tvoje príspevky, opýtam sa ťa kde prosím ťa si?????
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

veronikasad Pozri príspevok
Zdá sa ti od nich férové pri zmluve podpísanej v novembri 2011 priložiť cenník platný do 31.12.2011 ?
... alebo žiadny?
1 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

veronikasad Pozri príspevok
Zdá sa ti od nich férové pri zmluve podpísanej v novembri 2011 priložiť cenník platný do 31.12.2011 ?
a co mali predlozit ked ceny na 2012 este nema nikto schvalene ??? budu zname až 1.12. 2011
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

bubkoch Pozri príspevok
a co mali predlozit ked ceny na 2012 este nema nikto schvalene ??? budu zname až 1.12. 2011
nič, pretože tvrdiť o výhodách v tejto dobe je viac ako zavádzajúce ... Alebo sa mýlim ?
Mladej som "zacapila" dvere pred nosom a cítila sa veľmi urazená. Suseda zmluvu podpísala a má hlavu v smútku ...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Mila123 Pozri príspevok
Veronika, síce sa vôbec nepoznáme, rada som čítala Tvoje príspevky, opýtam sa ťa kde prosím ťa si?????
Na Porade, ale len v "neodborných" témach ...
0 0
keri5 keri5

keri5 je offline (nepripojený) keri5

Presne tento problém riešim aj ja.Tiež mi ZSE poslali tie dva listy(Storno a výpoveď).Tak som tam dnes zavolala a spýtala sa či ma od nich čakajú aj nejaké sankcie.Vraj nie ale od Energetického centra áno.Čiže 100 eur...super:-((
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

keri5 Pozri príspevok
Presne tento problém riešim aj ja.Tiež mi ZSE poslali tie dva listy(Storno a výpoveď).Tak som tam dnes zavolala a spýtala sa či ma od nich čakajú aj nejaké sankcie.Vraj nie ale od Energetického centra áno.Čiže 100 eur...super:-((
Pokuta 100€ prišla včera aj susedinej dcére. Odstúpila od zmluvy v lehote 14 dní ...
1 0
keri5 keri5

keri5 je offline (nepripojený) keri5

Myslím,že je na to len 7 dní...takže to nestihla,tak ako my.Máme darček pod stromček...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

keri5 Pozri príspevok
Myslím,že je na to len 7 dní...takže to nestihla,tak ako my.Máme darček pod stromček...
Pokial preukážeš, že išlo o podomový predaj a náhodou si nepodpísal takýto dodatok :

Ak odberateľ podpísal zmluvu o združenej dodávke elektriny (plynu) na inom mieste, než je obchodné miesto dodávateľa, tak sa môže jednať o podomový predaj a na to sa môže vzťahovať Zákon o ochrane spotrebiteľa pri podomovom predaji (§5, §8, zákon č. 108/2000 Z. z.). Ak ste vedome (alebo aj nevedome) podomovému predajcovi podpísali prehlásenie, že ste si stretnutie s podomovým predajcom dopredu dohodli, alebo že ste si stretnutie s podomovým predajcom sám vyžiadali, tak sa nejedná o podomový predaj a na odstúpenie od zmluvy do 7 dní podľa zákona o podomovom predaji nemáte nárok.
1 0
keri5 keri5

keri5 je offline (nepripojený) keri5

Podpísala som to u mňa doma na záhrade bez akýchkoľvek dodatkov.Nič len zmluvu.A ten pán bol ešte tak drzý,že si vošiel do môjho dvora bez povolenia.Môj havík ho skoro zožral:-)))..Neviete mi poradiť ako mám postupovať?Nerada by som prišla o 100 eur.Ďakujem...
0 0
nedopo nedopo

nedopo je offline (nepripojený) nedopo

veronikasad Pozri príspevok
Pokuta 100€ prišla včera aj susedinej dcére. Odstúpila od zmluvy v lehote 14 dní ...
Je férové od ZSE,ak posielajú tlačivo na storno zmluvy ("len vyplniť a vrátiť") a nespomenú hrozbu tejto pokuty? Asi nie. Ale nie je to ani nefér. Každý sa musí rozhodnúť a rozmýšľať za seba. Očakávať férový prístup je troška naivné. Aj keď vo férovom svete by sa nám žilo ľahšie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať