Zavrieť

Porady

da sa dorobit veniec na dom bez demontaze krovu?

dobry den zdedili sme starsi dom ktory ma par popraskanych murov pravdepodobne preto ze nema veniec.vedel by mi niekto poradit ci a ako sa da veniec dorobit bez demontaze krovu?pripadne mi poradit nejakeho odbornika(ktory tomu naozaj rozumie),a prisiel by nam to obhliadnut do bytče?vdaka za radu...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Ja by som dom s popraskanými stenami nerekonštruoval.Dom/byt je investícia na celý život pre možno viac generácií,tak by som to riešil - razantne.Viem,že peniaze hrajú prím,ale keď sa budete pýtať o tri roky na to,či sa dá vymeniť krov bez poškodenia jeho zateplenia a podhľadu šikmín,tak zomriem od smiechu.

    nemček je offline (nepripojený) nemček

    nemček
    ved prave peniaze su v dnesnej dobe velky problem.takze by ste postavili novy veniec a potom novy krov?pocul somo roznych sposobochale dorobenia venca len neviem comu verit.myslim ze ked by sa dal dorobit ten veniec-mury by sa vyspravili a hotovo.či?aky moze byt este problem?

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Som drevár,nie murár,ale prasknutá stena može mať veľmi zlý vplyv na statiku,tepelnú odolnosť a nakoniec aj na vzhľad stavby.My sme predali takýto dom po starých rodičoch a "odborník" si myslel,že fasádou a vnútornou omietkou to len zakryje.Chyba lávky.

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Moj názor je,že rekonštrukcia nie je lacnejšia ako nová stavba.Vzhľadom k výsledku určite nie.

    nemček je offline (nepripojený) nemček

    nemček
    zvazujeme ze predame byt a dame sa do takejto opravy s tym ze sa tam neskor nastahujeme,,myslim ze ked spravime ten veniec a vyspravime tie dve steny mohlo by to byt uz v poriadku.neviete mi odporucit niekoho kto tomu rozumie?najlepsie bytča,žilina alebo okolie.

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Popremýšľajte:zo starej stavby použijete asi len múry.Ostatné prejde rekonštrukciou.Cena nových stien bude asi taká,ako sanačné práce a prerábky všetkého,čo treba - podlahy,omietky,inštalácie atď.Len si to spočítajte.Ak vám stále vyjde rekonštrukcia výhodnejšie,tak určite to dajte pozrieť statikovi.

    da sa dorobit veniec na dom bez demontaze krovu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.