Zavrieť

Porady

Programator SZCO v Nemecku

Zdravim Vas poradaci a vopred pekne dakujem za Vase nazory, skusenosti a rady !

Som programatorom a donedavna som pracoval ako riadny zamestnanec v Bratislave v pobocke zahranicnej firmy. Pred niekolkymi dnami sa firma rozhodla zrusit svoju pobocku na Slovensku. Dali mi dve moznosti: 1. vypoved 2. prestahovat sa do Nemecka a zacat pracovat ako zivnostnik. Pracovat by som chcel na slovensku zivnost, odvody platit a DP podat na Slovensku.

V Nemecku by som faktury vystavoval iba jednej Luxemburskej firme - teda ziadnej Nemeckej GmbH alebo podobne. Pracoval by v jednej z kancelarii ktore prenajima Luxemburska firma cez svojich partnerov v Nemecku. Ziadne podnikatelske alebo zamestanecke vztahy so ziadnou firmou alebo FO v Nemecku nebudem mat. Ide o pracu na pocitaci ktora sa da robit od kamkolvek ale v Nemecku je cely moj tym a potrebujem tam fyzicky byt. Chcel by som sa tam zdrzat dlhodobejsie, napriklad jeden rok.

Chcem sa vas opytat: Mozem sa prestahovat do Nemecka a zacat pracovat ako som popisal? Nebude s tym mat nejaky slovensky alebo nemecky urad problem? Budem cestovat relativne casto na SK a to ze nespolupracujem so ziadnou nemeckou firmou sa mi zda ako dobry argument aby som si nemusel zakladat nemecku zivnost.

Ma niekto prosim podobne skusenosti alebo vie poradit?

Dakujem pekne !!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Programator SZCO v Nemecku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.