Zavrieť

Porady

Daňový bonus

Zdravím, poradí niekto? Zamestnancova dcéra ukončila štúdium 2.11. 2005. Zamestnanec túto skutočnosť nahlásil iba teraz. Chcem sa spýtať, či si daňový bonus môže uplatniť aj za mesiac november 2005.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Veronika R je offline (nepripojený) Veronika R

    Veronika R
    Nezáleží na tom, akým dátumom ukončila školu. Aj keby ju ukončila 1.11.2005 zamestnanec na daňový bonus nárok má, lebo podmienka návštevy školy bola splnená aj v novembri

    nemcikova je offline (nepripojený) nemcikova

    nemcikova
    Všetkých Vás zdravím.
    Tento rok prví raz robím ročné zúčtovania zamestnancom a mám dotaz na niekoľko špecifických prípadov:

    1. zamestnanec bol v r.2005 od 01-do 06 evidovaný na Úrade práce, potom zamestnaný u nás do konca roka, kedy si uplatňoval nezdaniteľnú časť a súčasne daňový bonus. Môžem mu v ročnom zúčtovaní uplatniť daňový bonus v plnej ročnej sume? Úhrn príjmov zo závislej činnosti má 90.000,-Sk za 6 mesiacov.
    2. zamestnanec v r.2005 odpracoval u nás v mesiacoch 01/05 a potom až 10.-12./05. Medzitým bol na civilke-tiež u nás. Celkový úhrn príjmov bol 24.509,-. V 09/05 sa mu narodila dcéra a v 12/05 aj bohužiaľ zomrela. Požiadal ma o ročné zúčtovanie a chcel si dodatočne uplatniť daňový bonus. Ako postupovať v tomto prípade.

    Ďakujem. Maja

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    nemcikova
    Všetkých Vás zdravím.
    Tento rok prví raz robím ročné zúčtovania zamestnancom a mám dotaz na niekoľko špecifických prípadov:

    1. zamestnanec bol v r.2005 od 01-do 06 evidovaný na Úrade práce, potom zamestnaný u nás do konca roka, kedy si uplatňoval nezdaniteľnú časť a súčasne daňový bonus. Môžem mu v ročnom zúčtovaní uplatniť daňový bonus v plnej ročnej sume? Úhrn príjmov zo závislej činnosti má 90.000,-Sk za 6 mesiacov.
    2. zamestnanec v r.2005 odpracoval u nás v mesiacoch 01/05 a potom až 10.-12./05. Medzitým bol na civilke-tiež u nás. Celkový úhrn príjmov bol 24.509,-. V 09/05 sa mu narodila dcéra a v 12/05 aj bohužiaľ zomrela. Požiadal ma o ročné zúčtovanie a chcel si dodatočne uplatniť daňový bonus. Ako postupovať v tomto prípade.


    Ďakujem. Maja
    1. môžeš.
    2.nárok na DB nemá, pretože nedosiahol príjem aspoň vo výške 6 násobku min.mzdy.
    Naposledy upravil Tweety : 15.03.06 at 09:28

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.