Zavrieť

Porady

Výpoveď daná zamestnávateľom???

Zdravím všetkých. Chcem Vás poprosiť o malú radu. Nakoľko sme všetci zamestnanci (traja) dostali výpoveď u živnostníka z dôvodu rušenia pracovnej pozície. Chcem sa preto spýtať v akom prípade mám nárok na odstupné. Výpoveď je k 1.12.2011 s 2 mesačnou výpovednou lehotou. Našiel som si však novú prácu s nástupom už od 1.12. Ak som správne pochopil mám právo požiadať o skončenie prac. pomeru k 1.12. dohodou s vyplatením 2 mesačného odstupného? (Pracujem tam 7 mesiacov) V prípade, že by som tam zostal tie 2 mesiace, by som zrejme nemal nárok na odstupné. Je to tak???
Potreboval by som si tieto informácie overiť do 30.11.2011, nakoľko je to posledný deň pred výpoveďou.

Ďakujem za informácie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    podľa ZP by si mal mať iba 1-mesačnú výpoveď......resp. 1-mesačné odstupné.....

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    súhlasím a dodám, že áno, máš možnosť do 30.11. požiadať o ukončenie s výplatou odstupného. Budeš voľný od 1.12.

    oneho je offline (nepripojený) oneho

    oneho
    Môžem ešte otázku aby som mal čím argumentovať??? Je to v paragrafe 62 a 76??? A prečo mám len nárok na 1 mesačnú výpovednú lehotu, respektíve 1 mesačné odstupné???

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    áno v 62 je výpovedná lehota a § 76 je o odstupnom....
    Naposledy upravil Mila123 : 28.11.11 at 19:46

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nemôže sa ti nepodariť. Je to zákonom stanovené - ak zavčasu požiadaš o ukončenie dohodou - bez vypovednej lehoty ale s vyplatením odstupného, zam-eľ je povinný ti vyhovieť. Takže hned zajtra za ním chod, a máš to z krku.

    monika.s je offline (nepripojený) monika.s

    monika.s
    Dobrý večer, rada by som sa spýtala:
    - zamestnávateľ dá zamestnancovi výpoveď s 2mesačnou VD dňa 9.12.2011
    1. VD začne plynúť 1.1.2012 a končí 29.2.2012 ?
    2. zamestnanec výpoveď podpíše, takže bude chodiť do práce do konca februára a má nárok aj na 2mesačné odstupné ? (pracuje vo firme 3 roky)
    3. zamestnanec výpoveď podpíše, takže bude chodiť do práce do konca februára a nárok na 2mesačné odstupné už nemá? (pracuje vo firme 3 roky)
    4. ak zamestnanec požiada v decembri o dohodu o skončení PP napr. 15.12.2011, PP sa skončí 15.12.2011 a má nárok na 2mesačné odstupné ?
    Ďakujem pekne za odpoveď

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    1/ áno
    2/ výpoveď sa nepodpisuje, výpoveď sa preberá.....ale nemá nárok na odst.
    3/ nemá
    4/ ak sa dohodnú, že končí k 15.12. má nárok na 2 mesačné odst.,
    ZĽ musí ale súhlasiť s dohodou k 31.12.

    monika.s je offline (nepripojený) monika.s

    monika.s
    Takže ak bude daná výpoveď s 2-mesačnou VD, zamestnanec nemá nárok na 2-mesačné odstupné. Pri dohode o skončení PP má nárok na odstupné. A zdá sa mi, že zamestnávateľ v tomto prípade musí súhlasiť s dohodou, či nie?

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    pri plynutí VD nie je nárok na odstupné.....
    inak ZĽ musí súhlasiť s dohodou.....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.