Zavrieť

Porady

Kam zaučtovať hasiaci prístroj ?

Ahojte, kam by ste zaúčtovali hasiaci prístroj za cca 21 eur? do spotreby materiálu na účet 5xx ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

    Zdenka 0705
    ja by som ho tam zaúčtovala, ale zároveň zapísala aj do evidencie krátkodobého majetku, z dôvodu prípadných ďalších výdavkov na údržbu - uznateľných ako daňový náklad /preskúšanie, nové plnenie
    Naposledy upravil Zdenka 0705 : 29.11.11 at 11:12

    januli je offline (nepripojený) januli

    januli
    ja by som dala 501. spotrebný materiál .... kupuješ ho za účelom spotreby... výdaj na účely požiarnej ochrany ale nákup by som dala:
    111/321
    112/111
    501/112




    abcd.kates Pozri príspevok
    Ahojte, kam by ste zaúčtovali hasiaci prístroj za cca 21 eur? do spotreby materiálu na účet 5xx ?

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    januli Pozri príspevok
    ja by som dala 501. spotrebný materiál .... kupuješ ho za účelom spotreby... výdaj na účely požiarnej ochrany ale nákup by som dala:
    111/321
    112/111
    501/112
    ...a prečo by sa to malo "hnať" cez sklad, keď je to za účelom spotreby?! Hasiace prístroje sa predsa nekupujú na sklad, ich nákup je realizovaný vtedy, keď ich potrebujem, veď predsa majú svoju "životnosť", teda ich náplne. Teda rovno na 501 + evidencia majetku.

    Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

    Zdenka 0705
    záleží, ako majú v danej firme stanovenú smernicu na účtovanie spotreby materiálu

    januli je offline (nepripojený) januli

    januli
    ja som na toto mala zvlášť urobenú analitiku a tam som evidovala všetky takéto nákupy...

    Kam zaučtovať hasiaci prístroj ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.