Zavrieť

Porady

Nutkave neustale pohyby, tiky?

Ahojte. Ziadam o radu. Neviem byt ani sekundu v klude. Furt sa musim hybat, s prstami robit nieco, mam nutkave pohyby v oblasti krku akoby som si krk stale natahoval, sankou furt robim pohyby, hryziem si pery, som z toho unaveny, uz ma cely krk boli a vsetko. Neviem byt v klude. Neviete co mi moze byt? Dik za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Skús si kúpiť magnezium (horčík) s vitamínom B. V lekárni ti tiež môžu niečo odporučiť. Ale ísť sa dať vyšetriť tiež nie je hanba.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    LubomirD Pozri príspevok
    Myslis to vazne ze nefarmatologicky? A ako teda napr? Ja tomu moc neverim a mozno to je chyba. Alebo ze by som skusil nejakeho homeopata? sam neviem..
    rozhovor s psychologom ti pomoze odlisit podstatne od nepodstatneho - nezatazovat sa vecami co nemozes ovplyvnit a pochopit, ze kazdy robi chyby a je to normalne

    s tym alkoholom by som narabala opatrne ... skusal si fyzicku aktivitu? (neviem aku mas pracu)


    stoji za precitanie:
    http://www.bedekerzdravia.sk/?main=article&id=153
    http://www.charisma-seeker.com/2008/...ota-zaver.html
    http://www.atelier-zivota.sk/ako-rychlo-odburat-stres/

    pioter007 je offline (nepripojený) pioter007

    pioter007
    MYslím že to môže byť stresom alebo nervozitou nemáš stresové obdobie alebo niečo také?

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Odporúčam lekára. Dúfam, že nedali výpovede všetci a nejakého zodpovedného nájdeš. Držím palec.

    LubomirD je offline (nepripojený) LubomirD

    LubomirD
    No, praveze stresu mam az az. Robota, skola, strach z akehokolvek neuspechu, furt musim byt v nejakej akcii a nieco riesit. neviem si oddychnut. Uz som unaveny a neviem si oddychnut. Ked som bol maly diagnostikovali mi mozgovu disfunkciu. Akoze, dari sa mi, som zodpovedny ale asi az moc a bojim sa aby som cokolvek nepokazil. Neviem ci mam ist na nervove alebo co. Pomoze mi napr ked si dam 2 pohare vina, to ma utlmi a som celkom ok. No nemozem to takto riesit. A tlmiace lieky tiez nechcem..

    pioter007 je offline (nepripojený) pioter007

    pioter007
    Ja som často na tom podobne aby som niečo pokazil hlavne to bolo tak pred maturami a teraz cez skúškové obdobia - moc som to bral vážne, buď ku psychológovi alebo sa skús toho stresu a strachu že niečo kazíš po svojom to víno moc neodporučam moc často tak keď si daš raz za týždeň dva,3, 4 poháriky to moc neuškodí a v menšom množstve pomôže ja takéto stresové obdobia riešim tak že si napríklad pustím nahlas hudbu a nemyslím na nič iné iba na tu hudbu basy, tóny ... alebo si pustím dobrý film - niečo na odreagovanie jednoducho daj si PAUZU a neber to všetko tak vážne

    Ps. ak sa ti to nepodarí žiadným spôsobom zmierniť navštev čo najskôr odbornú pomoc lebo to môže byť časom ešte horšie !

    petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

    petermikuláš
    To čo popisuješ je jednoznačne na klinického psychológa.
    Najprv treba urobiť psychodiagnostiku, aby sa presne zistilo o čo sa jedná a následne s tým niečo robiť.
    U nás na Slovensku klinický psychológovia nepredpisujú lieky, takže Vás budú liečiť nefarmakologicky, teda psychoterapeuticky.
    Takéto problémy sa dajú odstrániť za krátku dobu a účinne.

    LubomirD je offline (nepripojený) LubomirD

    LubomirD
    Myslis to vazne ze nefarmatologicky? A ako teda napr? Ja tomu moc neverim a mozno to je chyba. Alebo ze by som skusil nejakeho homeopata? sam neviem..

    petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

    petermikuláš
    LubomirD Pozri príspevok
    Myslis to vazne ze nefarmatologicky? A ako teda napr? Ja tomu moc neverim a mozno to je chyba. Alebo ze by som skusil nejakeho homeopata? sam neviem..
    Jasne že to myslím vážne, a keď tu už občas niečo napíšem tak si za tým stojím.
    Sú na to rôzne psychoterapeutické techniky najčastejčie z takzvaného kognitívne behaviorálneho prístupu, ktoré každý certifikovaný psychológ ovláda a na tiky /ak sú to tiky/ zaberajú veľmi rýchle a účinne. Psychológ Vám ako jediný dokáže urobiť naozaj objektívnu psychodiagnostiku, ktorú treba na to aby sme jednoznačne zistili o čo sa jedná. Platí, že kvalitná a dobrá diagnostika = polovica liečby hneď. Veľa zdaru.

    LubomirD je offline (nepripojený) LubomirD

    LubomirD
    Dakujem Vam za akekolvek rady. No ci tiky.. mozu byt tiky koordinovane a cielene. ja som ymslel ze tiky su vtedy ked si nieco neuvedomujeme a robime to. Ja si to praveze uvedomujem a stale ma nuti napr napinanie svalstva na ruke, nohe, robit s krkom z jednej strany na druhu atd..

    petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

    petermikuláš
    LubomirD Pozri príspevok
    Dakujem Vam za akekolvek rady. No ci tiky.. mozu byt tiky koordinovane a cielene. ja som ymslel ze tiky su vtedy ked si nieco neuvedomujeme a robime to. Ja si to praveze uvedomujem a stale ma nuti napr napinanie svalstva na ruke, nohe, robit s krkom z jednej strany na druhu atd..
    V takomto prípade to bude zrejme aj úzkosť /anxieta/. Rovnako platí, najrýchlejšie, najefektívnejšie, najtrvalejšie u klinického psychológa. Treba ale hovorím najprv diagnostikovať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.