Zavrieť

Porady

Nájomné

Dobrý deň, prosím Vás o názor.
Firma s práv. subj. si od súkromných osôb prenajala lesné a poľnohospodárske pozemky, na základe čoho sa stala obhospodarovateľom týchto pozemkov.
Ako zaúčtovať vyplatené nájomné ? (vypláca sa raz ročne)

Ročné nájomné u niektorých FO bude viac ako 500,- €, aká je potom povinnosť firmy? Musí FO vystaviť nejaké potvrdenie? (nikde som nenašla, či existuje nejaký vzor potvrdenia, do akého dátumu sa vydáva, a či len tým FO, ktorí majú príjem z nájomného za rok vyšší ako 500e?)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    anna81 je offline (nepripojený) anna81

    anna81
    prosím Vás, nik nemá podobný prípad?
    ja by som to nájomné zaúčtovala 518/379

    ale aké treba vystaviť potvrdenie naozaj neviem...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    anna81 Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím Vás o názor.
    Firma s práv. subj. si od súkromných osôb prenajala lesné a poľnohospodárske pozemky, na základe čoho sa stala obhospodarovateľom týchto pozemkov.
    Ako zaúčtovať vyplatené nájomné ? (vypláca sa raz ročne)

    Ročné nájomné u niektorých FO bude viac ako 500,- €, aká je potom povinnosť firmy? Musí FO vystaviť nejaké potvrdenie? (nikde som nenašla, či existuje nejaký vzor potvrdenia, do akého dátumu sa vydáva, a či len tým FO, ktorí majú príjem z nájomného za rok vyšší ako 500e?)
    Predpis nájomného na základe zmluvy 518/379, samotná úhrada 379/221, 211.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    anna81 Pozri príspevok
    Tweety ďakujem, a s tým potvrdením nevieš ako to bude?
    Neviem aké myslíš, veď potvrdenie o tom, že si vyplatila budeš mať. Buď PD alebo BV.

    anna81 je offline (nepripojený) anna81

    anna81
    áno, to je v poriadku

    ale mne sa jedná o potvrdenie pre FO, teda prenajímateľa, ktorý si tento príjem musí zdaniť a tuším príjem z nájmu vstupuje aj do VZ pre ZP, takže bude musieť robiť aj RZZP, keďže výška nájomného sa v niektorých prípadoch vyšplhala nad 500e

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    anna81 Pozri príspevok
    áno, to je v poriadku

    ale mne sa jedná o potvrdenie pre FO, teda prenajímateľa, ktorý si tento príjem musí zdaniť a tuším príjem z nájmu vstupuje aj do VZ pre ZP, takže bude musieť robiť aj RZZP, keďže výška nájomného sa v niektorých prípadoch vyšplhala nad 500e
    Podľa mňa stačí listom a tam ten príjem rozpísať. Niečo také, ako chodí z II. piliera .
    Naposledy upravil Tweety : 06.12.11 at 11:05

    anna81 je offline (nepripojený) anna81

    anna81
    hmm hmm
    dobrý nápad, šak žiaden vzor takého potvrdenia som nikde nenašla...

    ja mám akýsi zlý týždeň, vec čo riešim dva dni, ty to máš za 5 min

    anna81 je offline (nepripojený) anna81

    anna81
    ešte by si mi vedela pomôcť s dobropisom?
    mám jeden vystaviť, ale mám z toho žalúdočné krče, ešte som to nerobila...
    už som začala pár vecí študovať, ale...

    vystavili sme 10.10.2011 OFA, ale odberateľ chce teraz časť výrobkov vrátiť, musím k dobropisu vystaviť aj príjemku? a môžem vystaviť dobropis s dnešným dátumom?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    anna81 Pozri príspevok
    hmm hmm
    dobrý nápad, šak žiaden vzor takého potvrdenia som nikde nenašla...

    ja mám akýsi zlý týždeň, vec čo riešim dva dni, ty to máš za 5 min
    To áno, špeci nie je, jednoducho napíšeš do listu, na základe zmluvy.... bolo vyplatené predmetné nájomné za to a to v sume ....jurášikof. Môžeš napísať, že nebola záržaná žiadna daň. Oficiále..... A finito.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    anna81 Pozri príspevok
    ešte by si mi vedela pomôcť s dobropisom?
    mám jeden vystaviť, ale mám z toho žalúdočné krče, ešte som to nerobila...
    už som začala pár vecí študovať, ale...

    vystavili sme 10.10.2011 OFA, ale odberateľ chce teraz časť výrobkov vrátiť, musím k dobropisu vystaviť aj príjemku? a môžem vystaviť dobropis s dnešným dátumom?
    Nabudúce takú otázku daj to témy dobropisov. Napíšem. AK tovar vráti, príjmeš ho na sklad, urobíš príjemku. Dobropis bude mať dátum, kedy si ho vystavila.

    anna81 je offline (nepripojený) anna81

    anna81
    Tweety Pozri príspevok
    Podľa mňa stačí listom a tam ten príjem rozpísať. Niečo také, ako chodí z II. piliera .
    Tak som urobila podľa Tvojej rady. Potvrdenia mám prichystané, ale neviem ako pokračovať v prípade, že vlastník pozemku (prenajímateľ), kt. podpísal zmluvu o nájme v r. 2010, sa odsťahoval do zahraničia, na základe písomného splnomocnenia poveril svoju dcéru o preberanie všetkých poštových zásielok. Takže nájomné za r. 2010 sa vyplatilo dcére žijúcej na slovensku.
    Potvrdenie mám poslať vlastníkovi (ten má podpísanú zmluvu), alebo dcére (jej boli zaslané peniaze za nájomné)?
    A ešte mám podobný prípad, keď vlastník, kt. podpísal nájomnú zmluvu ochorel, je nevládny, preto jeho manželka doručila generálnu moc, peniaze boli vyplatené manželke. Vystaviť potvrdenie na vlasníka alebo na manželku?
    anna81 nik nemá podobný prípad?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.