Zavrieť

Porady

Odkrytie štítku akcia

caute, kamarat ma taky problem, dal si spravit e-shop programatorom, ktorý mu nedali zdrojaky, tak nemoze nic robit s e-shopom-ziadne upravy. minule mu robili stitok akcia v obrazku produktu, ale on si ho dal zatial skryt a teraz za odkrytie si pytaju peniaze. Je toto normalne? korektné?


majte sa
Usporiadat
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Zalezi aku mas s nimi podpisanu zmluvu a na com ste sa dohodli...
0 0
jozef38 jozef38

jozef38 je offline (nepripojený) jozef38

No taketo nieco v zmluve nic nieje, len to ze za hodinovu pracu si pytaju 40 EUR. Odkrytie uz zaplatenej sluzby musi byt spoplatnene?!! To je taka tazka robota? A chcem dodat, ze si zato pyta dost.
0 0
Atomer.sk Atomer.sk

Atomer.sk je offline (nepripojený) Atomer.sk

Systém na tvorbu eshopov a web stránok. ...viac
1. predpokladam, ze je to ich vlastny system, a preto zdrojove kody nemaju preco davat zakaznikovi (tvojmu kamaratovi)
2. pokial si tvoj kamarat trufa robit upravy v zdrojovych kodoch eshop systemu, mohol si eshop vytvorit uz rovno sam
3. kamarat chce po firme, alebo ako pises po skupinke programatorov, aby robili upravy na eshope zadarmo. Aky je na to dovod a opodstatnenie?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
jozef38 Pozri príspevok
No taketo nieco v zmluve nic nieje, len to ze za hodinovu pracu si pytaju 40 EUR. Odkrytie uz zaplatenej sluzby musi byt spoplatnene?!! To je taka tazka robota? A chcem dodat, ze si zato pyta dost.
Tak si nájdi iného dodávateľa. My do tej zmluvy nevidíme.
0 0
jozef38 jozef38

jozef38 je offline (nepripojený) jozef38

Odpoved marjankaje: nevies ako ma ist moj kamarat k niekomu inemu, ked dal vela penazi tym programatorom? Co mu poradite?
Ma to predat niekomu inemu?


Ahoj atomer, pozeral som tvoju stranku a vypada to dobre. Mal by som zaujem o variantu business. Moj kamarat tiez rozmysla, ale mal problemy s programatormi, tak je teraz opatrnejsi. Ale rozmysla, ze by predal svoju stranku a pojde do najmu k tebe.

Vedel by si mi dat nejake referencie na tvojich zakaznikov?


Vies, nechcem ist k niekomu, koho nepoznam.
0 0
Atomer.sk Atomer.sk

Atomer.sk je offline (nepripojený) Atomer.sk

Systém na tvorbu eshopov a web stránok. ...viac
Ahoj jozef38, nase referencie vidis na stranke, alebo mozem poslat. Skontaktuj nas cez kontaktny formular, dakujem.
0 0
jozef38 jozef38

jozef38 je offline (nepripojený) jozef38

Myslel som take referencie, ci su s vami ludia spokojni, rychlost na poziadavky zakaznika, kvalita poskytovaných sluzieb, pristup k zakaznikovi, ceny sluzieb atd...

Vies mi o tom blizsie povedat? Neviem ci vidis ty do firmy ako celku, neviem aku poziciu zastavas, ale ak by si mi vedel odpovedat na vyssie spominane otazky, bol by som ti vdacny.

Nechcem sa aj ja oklamat v neserioznom predajcovi sluzieb ako moj kamarat, co dufam nie je pripad vasej firmy. Zatial dakujem
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
jozef38 Pozri príspevok
Odpoved marjankaje: nevies ako ma ist moj kamarat k niekomu inemu, ked dal vela penazi tym programatorom? Co mu poradite?
Ma to predat niekomu inemu?
No ak mu ostalo už iba tých 40 euri, tak nech to dá tomu pôvodnému.
A druhý raz nech si dobre prečíta zmluvu, aby vedel, za čo platí.
0 0
kabko kabko

kabko je offline (nepripojený) kabko

A to ten tvoj kamarát nemá ani prístup na server? Ak má, tak nech jednoducho spraví migráciu na nový server a hotovo, či?
0 0
D.Halas D.Halas

D.Halas je offline (nepripojený) D.Halas

Vsetko samozrejme zavisi od toho, aky druh zmluvneho vztahu existuje medzi programatorom a klientom.
Pokial bola praca vykonavana jednorazovo, bez dohody o dalsej podpore produktu zo strany programatora, tak je obmedzeny pristup k riesenie pomerne nestandardny.
Pri spolocnostiach poskytujucich podporu je samozrejme bezne si za ukony vykonavane programatormi uctovat poplatky, kazdopadne drobne ukony (ako odkrytie ikony) su casto (aspon u nasej spolocnosti) vykonavane zdarma.
0 0
jozef38 jozef38

jozef38 je offline (nepripojený) jozef38

Ako vidim tak som zarezal do ziveho, lebo Atomer sk neodpoveda...

Mozno by aj oni pytali za tento vykon peniaze ako vyplyva z jeho predoslej odpovedi...


Kde si Atomer vyjadri sa, pytal by si peniaze aj ty za odkrytie ikony alebo ako spomina D.Halas za drobne ukony?
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
Vačšinou to dávajú outsorcovať takéto firmy. Len predávajú systém a ani sa do neho poriadne nerotumejú a potom samozrejme musíš platiť aj za veci čo zaberie programátorovi 20sec., lebo to dávajú robiť 3.stranám. Tiež som sa takto odrbal. A atomerova reakcia ma prekvapila tiež. Myslel som, že už éra "nič zadarmo" skončila.
0 0
Atomer.sk Atomer.sk

Atomer.sk je offline (nepripojený) Atomer.sk

Systém na tvorbu eshopov a web stránok. ...viac
jozef38: nebudem odpovedat na vseobecne otazky, ktore patria uz do emailu. Napisal som ti, aby si nas skontaktoval.
Za upravu na eshopoch si samozrejme uctujeme poplatok na zaklade casovej narocnosti. Odkrytie obrazku by ale urcite nestalo 40 Eur ;-) ako u Tvojho kamarata.
0 0
mato546 mato546

mato546 je offline (nepripojený) mato546

Ja som sa tiez takto odrbal takymito smradmi prasivymi, dva razy tuknu do klavesnice alebo kliknu na mys a pytaju nehorazne peniaze. Vyserte sa na takychto prasivcov, existuju aj open-source systemy. Nie je tam podpora, ale mozete si to dat robit viacerym programatorom a bude to lacnejsie. Ked sa ti nebude pacit jeden, ides k druhemu a nie, ze musis byt zavisly na debiloch, ktori osieraju ako sa da. Citam v tejto teme, ze si uz pytaju aj za normalne veci, co maju urobit zadarmo, to musia byt riadne svine.

Chcem este pripomenut, ze niektori maju podmienku, ze webhosting musi byt u nich. ked im nejde poriadne webhosting, lebo maju take trtkoviny, aby este aj na cene hostingu zarobili a potom to nejde poriadne a clovek je v riti, ked sa da s takymito prasivcami.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
mato546 Pozri príspevok
Ja som sa tiez takto odrbal takymito smradmi prasivymi, dva razy tuknu do klavesnice alebo kliknu na mys a pytaju nehorazne peniaze. Vyserte sa na takychto prasivcov, existuju aj open-source systemy. Nie je tam podpora, ale mozete si to dat robit viacerym programatorom a bude to lacnejsie. Ked sa ti nebude pacit jeden, ides k druhemu a nie, ze musis byt zavisly na debiloch, ktori osieraju ako sa da. Citam v tejto teme, ze si uz pytaju aj za normalne veci, co maju urobit zadarmo, to musia byt riadne svine.

Chcem este pripomenut, ze niektori maju podmienku, ze webhosting musi byt u nich. ked im nejde poriadne webhosting, lebo maju take trtkoviny, aby este aj na cene hostingu zarobili a potom to nejde poriadne a clovek je v riti, ked sa da s takymito prasivcami.
No keď si to nevie niekto dopredu spočítať, tak potom nech sa nediví, keď musí platiť. Veď programátorov je plno. A študenti toľko nepýtajú. A dva ťuky do klávesnice si dokážeš urobiť aj sám. Nemusíš k tomu hneď volať Bila Gatesa.
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
marjankaj Pozri príspevok
No keď si to nevie niekto dopredu spočítať, tak potom nech sa nediví, keď musí platiť. Veď programátorov je plno. A študenti toľko nepýtajú. A dva ťuky do klávesnice si dokážeš urobiť aj sám. Nemusíš k tomu hneď volať Bila Gatesa.
to áno, ale ak nedostaneš prístup do ich systému, tak môžeš ťukať...
0 0
kabko kabko

kabko je offline (nepripojený) kabko

Neviem aká to je firma ktorú tu spomínaš jozef38, no musí to byť banda keketov!

Ako čítam : "minule mu robili stitok akcia v obrazku produktu, ale on si ho dal zatial skryt a teraz za odkrytie si pytaju peniaze" - z toho mi vyplíva, že za to už zaplatil (za to vytvorenie). A teraz pýtajú hodinovú sadzbu za to, že v systéme zmenia DISABLED na ENABLED(teda pokiaľ to spravili aspoň trocha rozumne) ?! No nech ich pošle do "preč" !
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Dantess Pozri príspevok
to áno, ale ak nedostaneš prístup do ich systému, tak môžeš ťukať...
Čo si kúpil podľa zmluvy, to má.
0 0
kabko kabko

kabko je offline (nepripojený) kabko

mato546 Pozri príspevok

... Chcem este pripomenut, ze niektori maju podmienku, ze webhosting musi byt u nich. ked im nejde poriadne webhosting, lebo maju take trtkoviny, aby este aj na cene hostingu zarobili a potom to nejde poriadne a clovek je v riti, ked sa da s takymito prasivcami.
Absolútne s tebou súhlasím. Títo prašivci si prenajmú nejaký prašivý server z predpotopnej doby s nejakým CELERON procákom a 1GB RAMkou, a potom že SHARED WEBHOSTING a napráskajú tam desiatky eshopov a iných webstránok! No bodaj by to aj išlo! Sú to jeblingtoni, ktorí nemajú ani páru o tom čo vlastne robia, a keď nebodaj napíšeš alebo zavoláš, že to padá, tak ti budú tvrdiť že všetko je ok! Alebo sa ťa idiotsky ešte opýtajú "ČO máte na mysli pod pojmom PADÁ ?!"

Nie každý vie, že pri výbere webhostingu nieje dôležité len to, že vám ponúknu neobmedzený priestor na disku, neobmedzené množstvo emailových adries či databáz za nízku cenu! Dôležité sú aj parametre toho servera, aby bolo vopred jasné či to ten server utiahne, a tiež koľko www bude z toho servera bežať!
Dnes nieje problém si prenajať server za 50Eur s nízkymi parametrami a nasácať tam 30 webstránok a od každého vypýtať bezkonkurenčných 3.99Eur mesačne za webhosting! To môže urobiť fakt hocikto, ba dokonca aj "väčšie" (tým myslím známejšie) hostingovky to tak robia, by ste sa čudovali! (nechcem konkretizovať že to je napr. web******** alebo *****hosting), lebo by ma tu zase všetci zjedli že očierňujem dobré meno niekomu...
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Kabko: Veď iba ty rozhoduješ, komu si to dáš urobiť. Prečo to dávaš prašivcom?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať