Zavrieť

Porady

odpisovanie osobneho automobilu

Ahojte..
chcem vas poprosit o informaciu..
podnikatel uctujuci v sustave PU, chce kupit novy osobny automobil v decembri 2011..vstupna cena je 15.000,-eur...Je mozny cely jednorazovy odpis tohto automobilu do roku 2011??dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    asi zle zadaná otázka:
    - pokiaľ si pýtaš na časť odpisov z roku 2011, odpoveď: daňové - áno, účtovné - nie
    - pokiaľ myslíš, že odpísať celú OC v roku 2011 - nie

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    tictac7 Pozri príspevok
    asi zle zadaná otázka:
    - pokiaľ si pýtaš na časť odpisov z roku 2011, odpoveď: daňové - áno, účtovné - nie
    - pokiaľ myslíš, že odpísať celú OC v roku 2011 - nie
    Práve naopak.

    adato je offline (nepripojený) adato

    adato
    V zákone o dani z príjmov je uvedená hranica pre dlhodobý majetok. V prípade hmotného majetku je stanovená na 1 700 €. Pre účely účtovania je možné považovať aj majetok s nižšou hodnotou za dlhodobý, ale ten, ktorý je definovaný v zákone o dani z príjmu - je povinne odpisovaný - daňovo 4 roky, účtovne podľa odpisového plánu.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    to simona sucha (na základe ss-ky): neviem, čomu nerozumieš, aj v iných témach, aj tu máš odpovede. Je absolútne irelevantné, či auto obstaráš 2.1. alebo 31.12. (teda toto je už dosť hraničný dátum, aby si všetky papiere vybavila), v zmysle 595/2003 máš nárok na daňový odpis k majetku, ktorý máš zaradený atď. k 31.12. príslušného roka. Avšak pri účtovných odpisoch to už nie je také jednoduché - na to máš IS a pod., pretože účtovne odpisuješ podľa skutočného opotrebenia (ak sa účtovné odpisy rovnajú daňovým, hlavne v prvom roku obstarania, keď je majetok obsataraný pár dní pred koncom roka - účtovné odpisy sú zlé, a skresľujú celú súvahu a teda situáciu v ÚJ)....
    Dobry den,

    k tejto teme by ma zaujimalo, ci v jednoduchom uctovnictve mozem odpisat 1/4 za auto ak som ho kupila az 10/2011. Pocula som, ze sa to od roku 2012 menilo, ale za rok 2011 to tak este mozem urobit? Musim dako rozdelovat uctovne a danove odpisy? Som v tom novacit, tak mam chaoss. Chcem to urobit co najjednoduchsie. Dakujem.

    odpisovanie osobneho automobilu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.