Zavrieť

Porady

Problém s ext. diskom

Zdravím mám externý hdd Prestigio data safe II 500 GB a neviem do neho skopírovať film väčší ako 4 GB. Všetky filmy mi zoberie len keď tam dám väčší ako 4 GB tak mi to vipisuje že musím ísť cez NTFS. Vedel by mi niekto povedať ako mám postupovať ? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zolo je offline (nepripojený) Zolo

    Zolo
    Súborový systém FAT na NTSF je možné zmeniť aj konverziou /nie iba formátovaním/, pričom sa dáta zachovajú. Príkaz sa zadáva z príkazového riadku - Štart - spustiť - zadať:"cmd" a potom príkaz "CONVERT písmeno diskovej jednotky:/FS:NTFS".

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Už to tu bolo napísané.Ak je HDD naformátovaný na FAT32 ,tak sa nedá skopírovať súbor ,ktorý je väčší ako 4GB.Toto podporuje iba NTFS.Tak treba HDD naformátovať na NTFS.

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Musíš disk preformátovať a dať mu práve formát NTFS. FAT 32 má práve to obmedzenie veľkosti do 4 GB.

    kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

    kergulaan
    Ked si pozries napr cez win explorer vlastnosti disku, zistis, ze ho mas naformatovany na FAT32 a tak ti zoberie len subory do velkosti cca 4 GB. Ak chces tak si ho mozes preformatovat na suborovy system NTFS ale pozor, pri formatovani stratis vsetko co na disku mas.
    Zaroven ta musism upozornit, ze neiktre / vacsina dvd prehravacou nevie najst NTFS disk a tak ked si ho pripojis na TV tak mozes byt sklamany ze nic z neho nepreharas.
    Je to trosku schizofrenicka situacia, ked na jednu stranu potrebujes NTFS koli velkosti suborov a na druhu stranu ti to niektore prehravace / TV nepodporuju.
    Musis zvazit sam co je pre teba dolezitejsie.

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    DVD prehrávače väčšinou podporujú aj ext2, ext3 kde nieje problém súbor nad 4 GB... ale potom je zas problém, že windows tento súborový systém nevie čítať, nieto ešte naň zapisovať...

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Flinstone;1910731... aj ext2, ext3 kde nieje problém súbor nad 4 GB... ale potom je zas problém, že [B
    windows tento súborový systém nevie čítať, nieto ešte naň zapisovať..[/B].
    ale vie - sám od seba síce nie, ale ak sa mu trocha pomôže, zvláda čítanie aj zápis, napr. s
    http://www.paragon-software.com/home...ndex.html#form

    Problém s ext. diskom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.