Zavrieť

Porady

Ubuntu Linux? Áno či Nie?

Dobrý večer.

Prosím, poraďte mi. Má Linux dobrý softvér aj pre pracovné účely?
Dá sa naň aplikovať MS Office? Prípadne má nejaké alternatívne cenovo dostupné programy?

Ďakujem za odpoveď!

Galina
Usporiadat
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

Namiesto MS Office je Open Office, odporúčam vyskúšať a potom sa rozhodnúť.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Galka26 Pozri príspevok
Dobrý večer.

Prosím, poraďte mi. Má Linux dobrý softvér aj pre pracovné účely?
Dá sa naň aplikovať MS Office? Prípadne má nejaké alternatívne cenovo dostupné programy?

Ďakujem za odpoveď!

Galina
Samozrejme, ze linux je v pohode OS
MicroSoft sa tam neda aplikovat, jedine cez nejaku emulaciu: virtual atd ... ale naco ?
Mam taky pocit ze v novsich verziach ubuntu (treba pozret oficial web, tam je to uvedene) je namiesto openoffice uz libreoffice. OpenOffice kupila nejaka ina spolocnost .... boli tam nejake nezhody ... treba to viac sledovat, ja uz to moc nesledujem http://cs.libreoffice.org/
linux, vratane takmer vsetkych aplikacii je vylucne za 0 € vratane zdrojovych kodov, pozri tiez http://www.gnu.org/copyleft/gpl.html
1 0
Galka26 Galka26

Galka26 je offline (nepripojený) Galka26

Ďakujem všetkým! Tak beriem
0 0
xxxpower2 xxxpower2

xxxpower2 je offline (nepripojený) xxxpower2

Asi takto.
Linux je ok,ale....
A pozor na to ale...
Osobne som clovek,ktory sa viac-menej vyzna do pc,ale s Linuxom som mal iba problemy.Nemal mi kto pomoct a cela linux komunita zrazu zmyzla a prestala reagovat...uvidis-skus a sama sa rozhodnes.Ja vravim Linux nie....
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

http://forum.ubuntu.cz/

Nechce sa mi pohnut rozumom
Na strome su jablka dostupne pre verejnost a zadarmo, staci ich len obrat.
Nie!
Mne sa nechce oberat, ja si ich kupim
1 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Galka26 Pozri príspevok
...Má Linux dobrý softvér aj pre pracovné účely?
Dá sa naň aplikovať MS Office?...
... ak si tým softvérom myslela iba OFFICE, tak s tým určite nie je problém...
Ak však potrebuješ aj iné "programy pre pracovné účely", treba si ich zadefinovať, a skontrolovať, či existujú verzie (náhrady) aj pre LINUX; odborných Linuxových programov prispôsobených slovenskej legislatívne je ešte ako šafránu... Ďalšou otázkou je nasledné vyriešenie kompability so svojím pracovným okolím.
0 0
xxxpower2 xxxpower2

xxxpower2 je offline (nepripojený) xxxpower2

Fero11 Pozri príspevok
http://forum.ubuntu.cz/

Nechce sa mi pohnut rozumom
Na strome su jablka dostupne pre verejnost a zadarmo, staci ich len obrat.
Nie!
Mne sa nechce oberat, ja si ich kupim
Az na to,ze tie jablka niesu velmy vhodne pre bezneho pouzivatela...
0 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

Pre bežného používateľa treba bežný operačný systém.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

myslim si ze ubuntu je uz bezny OS. Ak nepouzivas exoticky HW a SW, tak ako sa ludovo hovori "tu nie je o com"
0 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

Ideálne je mať rovno 2 bežné OS.
0 0
xxxpower2 xxxpower2

xxxpower2 je offline (nepripojený) xxxpower2

Bezny uzivatel si ho nevie ani naisntalovat...a nieto este pouzivat
0 0
maurer2 maurer2

maurer2 je offline (nepripojený) maurer2

a naco hned instalovat LIVE linux ubuntu a ides http://www.ubuntu.com/download/ubuntu/download staci nastavit BOOT z cd -dvd mechaniky
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

xxxpower2 Pozri príspevok
Bezny uzivatel si ho nevie ani naisntalovat...a nieto este pouzivat
Dobre asi by sme to mali nechat tak
BTW nainstalovat win_xp je podla mna zlozitejsie ako ubuntu
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

xxxpower2 Pozri príspevok
Bezny uzivatel si ho nevie ani naisntalovat...a nieto este pouzivat
myslím, že používať je jednoduhšie ako inštalovať, a ubuntu je spravené tak, že počas inštalácie stačí stláčať tlačítko "ďalej" (next), takže aj niekto, kto si myslí, že "rozumie" iba windowsom to zvládne bez problémov. Navyše po inštalácii nieje treba niekoľko ďalších CD s ovládačmi od HW ale linux sám použije potrebné ovládače.
Takže predpokladám, že patríš k skupine, ktorá kydá na linux, pritom len o ňom kdesi pocula a nemá žiadne skúsenosti.
0 0
xxxpower2 xxxpower2

xxxpower2 je offline (nepripojený) xxxpower2

Flinstone Pozri príspevok
myslím, že používať je jednoduhšie ako inštalovať, a ubuntu je spravené tak, že počas inštalácie stačí stláčať tlačítko "ďalej" (next), takže aj niekto, kto si myslí, že "rozumie" iba windowsom to zvládne bez problémov. Navyše po inštalácii nieje treba niekoľko ďalších CD s ovládačmi od HW ale linux sám použije potrebné ovládače.
Takže predpokladám, že patríš k skupine, ktorá kydá na linux, pritom len o ňom kdesi pocula a nemá žiadne skúsenosti.
Hm no ked to nainstalujes expresne,tak sa ti zrazu moze stat ze ti zacne system swapovat a bude mat nedostatok prostriedkov....viem ako sa instaluje Ubuntu a Kubuntu,Mint ci Greenie....to ma ucit nemusis...no sam som na to musel prist pomocou googla a tak
Wion7/Win8 sa instaluje v podstate samo a nemusi ani klikat...dake cd s drivermi nepotrebujes....vlozis dvd das install a miesto zvolis a ides na kavu ci obed...vratis sa spat a system je nabehnuty

edit:inak tu je navod na instalaciu a dake wiki k ubuntu:http://wiki.ubuntu.cz/Průvodce instalací
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

neviem preco by mal zacat swapovat ?? Dnes ked uz ma pomaly kazdy min. 4GB pamate, tak swap uz vobec nevyuziva
0 0
xxxpower2 xxxpower2

xxxpower2 je offline (nepripojený) xxxpower2

Len ty si stale myslis,ze kazdy ma 4GB ram,ale to je hlupost.Ja mam 2GB na win7 a nemam dovod mat viac...max zataz mam 1,3-1,5GB....ale je to na kazdom co chce skusit a na co sa citi
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

nemyslim si, ze kazdy ma 4GB, ale 2GB ma uz fakt aspon 70% strojov a ani vtedy nepotrebuje swap
Nikoho nenutim aby si dal linux (btw ktory je free), alebo nieco od MS kde si pekne zaplati
Ja sice tiez na desktope bezim na XP_SP2 (SP2 je posledna aktualizacia), ale linux pouzivam na servery a to je skutocne stabilita, uptime 97 days (MS by som uz aspon 3x musel rebootnut )
0 0
kergulaan kergulaan

kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

Ja len kratko. Na kataster sa je problem dostat z firefoxu a nie to este z win 64. E-dane tam sa zase nedostanete bez SP3 pre win XP - cize klasicky monopol MS v prevedeni statnej spravy.
0 0
xxxpower2 xxxpower2

xxxpower2 je offline (nepripojený) xxxpower2

No pre mna je idealny OS OSX...tzv blbuvzdorny
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať