Zavrieť

Porady

evidencia pri paušálnych výdavkoch

Dobrý deň,potrebovala by som poradiť. Za rok 2010 som podala danove priznanie, s tým, že som si uplatnila 40% paušálne výdavky. Poskytujem služby, takže mám len 10 faktúr, ktoré som vystavila a sumu nan ich mi firma vzdy poslala na účet. nemam žiaden obchodny majetok, ziadne zasoby a nikto nevystavuje FA mne. Viem, že som povinna viesť evidenciu a príjmoch v časovom slede, pohľadávkach a zásobách. Znamená to teda pre mňa, že mi stačí len tabulka v exceli kde mám v časovom slede zaznamenaných tých 10 Faktur- to jest evidencia o prijmoch? ale to musim robiť nejako inak. Velmi pekne ďakujem za pomoc, keďže som nováčik.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Evidencia o príjmoch nie je evidencia faktúr.
    Musíš evidovať aj skutočné príjmy. Teda zaplatené faktúry, prípadne platby v hotovosti. Iba tie vstupujú do zdaniteľných príjmov.
    Nezaplatené faktúry budú v evidencii pohľadávok.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    prečo dva krát?
    dvakrát aj viackrát ti odpovieme v rámci jednej témy
    kuk:
    http://www.porada.sk/t181720-evidenc...vydavkoch.html
    Dakujem pekne. Takze musim mat evidencie: 1. pohladavok, to bude tych 10 faktur a . evidenciu desiatich prijatych platieb na ucte.
    ja nic ine nemam.dik

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    katarina0007 Pozri príspevok
    Dakujem pekne. Takze musim mat evidencie: 1. pohladavok, to bude tych 10 faktur a . evidenciu desiatich prijatych platieb na ucte.
    ja nic ine nemam.dik
    Pohľadávky sú iba neuhradené faktúry.
    Dakujem pekne. Takze aby som to zhrnula, moje faktury su preplatene, takze su v evidencii prijmov ku ktorym pripisem datum prijatej platby na ucet v exceli, a je to vsetko. dakujem

    Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

    Sarlotka
    áno kludne to možte mat všetko v jednej tabulke aj s uhradou splnili ste si tym povinnost vies zoznam pohladavok a zoznam prijatych platieb

    evidencia pri paušálnych výdavkoch

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.