Zavrieť

Porady

Doklad z ERP bez DPH

Dobrý deň,
manžel je platcom DPH, ale jeden tovar sme kúpili od neplatcu. Ako ho mám prijať na sklad? Je jeho cena pre mňa cena bez DPH? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    tictac7 Pozri príspevok
    ...ak je raz platca, tak všetok tovar (teda v tuzemsku a pokiaľ nepodlieha z iného dôvodu oslobodeniu)predáva s DPH...
    Tovar na sklad príímeš v cene bez DPH. Však aj tovar vyúčtovaný faktúrou s DPH prijmeš predsa na sklad v cene bez DPH. Zo skladu Ti ťahá cenu tiež bez DPH, tú priúčtuješ až pri predaji.
    Naposledy upravil Economic : 07.12.11 at 19:54 Dôvod: upresnenie

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ...ak je raz platca, tak všetok tovar (teda v tuzemsku a pokiaľ nepodlieha z iného dôvodu oslobodeniu)predáva s DPH...
    Naposledy upravil tictac7 : 07.12.11 at 18:31

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Economic Pozri príspevok
    Tovar na sklad príímeš v cene bez DPH. Však aj tovar bez DPH prijmeš predsa v cene bez DPH. Zo skladu Ti ťahá cenu tiež bez DPH, tú priúčtuješ až pri predaji.
    ...som bola troška mimo - to som už odchádzala na rozlúčku s Jarkou, takže teraz vidím, že som zle prečítala zadanie, neviem, prečo som to riešila ako odpoveď na otázku, že či má predávať s daňou alebo bez.... takže moja odpoveď je zlá a preto ju škrtám
    Ďakujem, už som pochopila. Ešte sa chcem opýtať, keďže je to doklad bez DPH, takže to neovplyvní Q DPH, ale tú koncoročnú k 30. marcu. Ako to tam mám zaúčtovať? A ako to ovplyvní výsledok? Toto dosť nechápem. Ďakujem.

    paťuška je offline (nepripojený) paťuška

    paťuška
    Doklad zaúčtuješ bez DPH, preto ti nijako neovplyvní DPH na vstupe ani teraz ani na konci roka. Keď ten istý tovar budeš predávať, cenu navyšuješ o DPH. Inak neviem čo iné potrebuješ vedieť.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Majerová B. Pozri príspevok
    Ďakujem, už som pochopila. Ešte sa chcem opýtať, keďže je to doklad bez DPH, takže to neovplyvní Q DPH, ale tú koncoročnú k 30. marcu. Ako to tam mám zaúčtovať? A ako to ovplyvní výsledok? Toto dosť nechápem. Ďakujem.
    takže to neovplyvní Q DPH, ale tú koncoročnú k 30. marcu.................žiadna koncoročná k 30.3. nie je.
    AK myslíš ročné vysporiadanie DPH - napr. v prípade koeficientu, tak do 25.1. /v poslednom zdaňovacom období.
    Nákupy od neplatiteľov DPH neovplyvňujú DPH.
    Len tebe sa "predraží" predaj. Neplatitelia majú DPH zahrnutú vo svojich cenách a ty musíš na takú cenu ešte pripočítať povinne svoju DPH /k cene zvýšenej o tvoju maržu/zisk, tým pádom je pre Teba nevýhodné nakupovať od neplatiteľov.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Majerová B. Pozri príspevok
    Ďakujem, už som pochopila. Ešte sa chcem opýtať, keďže je to doklad bez DPH, takže to neovplyvní Q DPH, ale tú koncoročnú k 30. marcu. Ako to tam mám zaúčtovať? A ako to ovplyvní výsledok? Toto dosť nechápem. Ďakujem.
    Ak máš doklad bez DPH od neplatiteľa DPH, tak sa Ti to vôbec nezohľadní ani v Q a ani v mesačnej DPH. Nemá prečo.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Majerová B. Pozri príspevok
    Ďakujem. Som úplný začiatnočník, takže niektoré veci mi nejdú do hlavy.
    Dobré je v takomto prípade mať niekoho po ruke, kto sa vyzná v účtovníctve. Najlepší spôsob aspoň konzultovať s účtovníčkou, ak nie si ju nájsť od začiatku podnikania.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.