Zavrieť

Porady

sadrokarton na stenu

zdravím, chcem sa opýtať, či je možné priamo na stenu (bez stierky a omietky) osadiť sadrokartónové tabule. ostalo mi cca 10 ľtvorcov a stena je krivá musel by som ju vyrovnávať. a teda mi prišlo ako dobrý nápad taa naniesť flexi lepidlo a prišroubovať priamo tabule o panel... je to asi iba 5 štvorcov.... stena s balkónom. Na spoje dám tlela nato dám 3mm vrstvu štukovej sierky po napenetrovaní... šlo by to? treba aj to lepidlo? alebo niečo iné? prípadne fóliu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Ak je to exteriérová stena nezateplená z vonku ,tak tam by mal ísť zelený sadrokarton.Spoje sadrokartonov musíte presieťkovať inak popraskajú.

    mumakovic je offline (nepripojený) mumakovic

    mumakovic
    a lepiť to mám takým sposobok ako obkladačky? natiahnuť lepidlo s hladitkom so 6-stkami zubami. a pricapiť niako upravený SDK? nemám doň narobiť ryhy na lepiacu stranu alebo tak? a bude držať aj bez ukotvenia?

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Dá sa aj tak ,ako popisujete ,ale to by ste musely mať rovnú stenu.Ale kľudne aj lepidlom na obkladačky.Môžete aj na penu

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    jezo421 Pozri príspevok
    Tomu co chces robit sa hovori "suche omietky". Ked si to das do googla, urcite najdes dost info. Napr. tu:
    http://www.knauf.sk/files/File/pdf/t..._listy/W61.pdf

    toto je dobrý overený spôsob/na buchty/, ak nezoženieš Knauf Perlfix, to isté je Rigips Rifix, dá sa tým vyrovnať aj veľmi krivý podklad, hodinu po nalepení môžeš tmeliť a robiť povrchové úpravy. POZOR lepidlo ide na murivo/panel/ nie na omietku ani stierku a už vôbec nie na farbu!

    mumakovic je offline (nepripojený) mumakovic

    mumakovic
    jedna sa o vnutorku balkonovu stenu izby.... od vonku akurat bytovku zatepluju....resp uz tam ta sklenna vata (ci co to tam davaju je a je na tom aj sietka a lepidlo od vonku uz to budu iba stierkovat... teda od vonku zateplene je... musim tam teda davat zeleny- vodeodolny? alebo klasicky 12,5mm. a mám pod neho aj lepidlo dať a tým ho prilepiť? a potom šroubovať? alebo mi napíšte postup ďakujem

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Pokiaľ je zateplené tak môžete použiť aj biely SDK.Ak máte dobre očistenú stenu bez prachu maľovky tak nemusíte použiť ani kotvy,stačí prilepiť.
    Naposledy upravil 220870 : 08.12.11 at 06:15

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.