Zavrieť

Porady

Účtovanie budúceho obdobia

Prosím o radu:
V decembri mám vystaviť faktúru za členstvo v organizácii na budúci kalendárny rok. Neviem, či bude faktúra uhradená ešte v tomto kalendárnom roku. Ako mám účtovať?
1/ vystavená faktúra: 311/664
2/ uhradenie v tomto roku: 221/311
Moja otázka? Neúčtujem v tomto prípade o budúcom období? Trápi ma text: že je to členstvo za budúci kalendárny rok. V literatúrach som našla len
1/ zaplatené členské príspevky: 221/384
2/ zúčtovanie členského príspevku v nasledujúcom účtovnom období: 384/664
Ale tu sa nehovorí o vystavení faktúry ešte v tomto roku pre obdobie budúceho roku
Prosím vás o odpoveď. Paloma
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    verca2 je offline (nepripojený) verca2

    človek ktorého baví jeho práca. Len keby bolo viacej času na štúdium :-( ...viac verca2
    Ahoj.
    Ja mám presne rovnakú dilemu. Fakturáciu realizujeme mesačne dopredu, pričom vystavujeme priamo ostrú faktúru /teda nie zálohovú/. V decembri idem vystaviť faktúru za január. Môžem ju účtovať na 384? Ak bude faktúra uhradená ešte v tomto roku, tak o.k., ale čo s faktúrami, k úhrade ktorých nedojde?
    Účet 384 - výnosy budúcich období, slúži na účtovanie príjmov v bežnom období, ktoré vecne patria do výnosov bud. obdobia. Jednoznačne je účtovanie naviazané na PRÍJEM :-(

    Riešením by bolo na prelome účtovného obdobia vystaviť zálohovú faktúru a po úhrade účtovať o časovom rozlíšení.
    Čo ale s DPH?....

    Účtovanie budúceho obdobia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.