Zavrieť

Porady

szčo a pnka

ahojte poradaci...ak bol SZCO na PN....do zdravotnej poistovne je potrebné doniest aký doklad o ukončení PN....poslala som im rozhodnutie SP, že priznáva PN-ku..ale to mi zdravotná poisťovna vrátila....tak čo im mam poslať ako doklad o začatí a ukončení PN-ky?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    tinkas Pozri príspevok
    ahojte poradaci...ak bol SZCO na PN....do zdravotnej poistovne je potrebné doniest aký doklad o ukončení PN....poslala som im rozhodnutie SP, že priznáva PN-ku..ale to mi zdravotná poisťovna vrátila....tak čo im mam poslať ako doklad o začatí a ukončení PN-ky?
    Áno, doklad o začatí a ukončení PN.

    Topas je offline (nepripojený) Topas

    Topas
    Ja im dávam potvrdenie zo sociálnej poisťovne. Potom som ho už nemusela prikladať k RZZP.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    tinkas Pozri príspevok
    ahojte poradaci...ak bol SZCO na PN....do zdravotnej poistovne je potrebné doniest aký doklad o ukončení PN....poslala som im rozhodnutie SP, že priznáva PN-ku..ale to mi zdravotná poisťovna vrátila....tak čo im mam poslať ako doklad o začatí a ukončení PN-ky?
    Od SP dostaneš (u nás na podateľni) potvrdenie o dobe poberania nemocenskej dávky. Toto potvrdenie je potrebné odovdať v ZP vtedy, ak si chceš znížiť zálohovú platbu do ZP (skôr, ako je skutočne vyplatená dávka ti ho ale v SP nedajú! - po 15-tom). Ak si nechceš znížiť zálohovú platbu - a vyrovnáš si to len v RZZP - tak netreba predkladať nič. Normálne platíš celú sumu, ale treba to potom doložiť k RZZP. Budeš mať preplatok. Môžeš si potom toto potvrdenie vypýtať za celý rok.
    Rozhodnutie o priznaní dávky im je nanič!

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Katy a R Pozri príspevok
    Od SP dostaneš (u nás na podateľni) potvrdenie o dobe poberania nemocenskej dávky. Toto potvrdenie je potrebné odovdať v ZP vtedy, ak si chceš znížiť zálohovú platbu do ZP (skôr, ako je skutočne vyplatená dávka ti ho ale v SP nedajú! - po 15-tom). Ak si nechceš znížiť zálohovú platbu - a vyrovnáš si to len v RZZP - tak netreba predkladať nič. Normálne platíš celú sumu, ale treba to potom doložiť k RZZP. Budeš mať preplatok. Môžeš si potom toto potvrdenie vypýtať za celý rok.
    Rozhodnutie o priznaní dávky im je nanič!
    k RZZP nemusíš nosiť nič, ZP si vypýta hlásenie od SP......ani DP, ani žiadne potvrdenia,......

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.