Zavrieť

Porady

Ukoncenie cinnosti o.z. a odstupne zamestnancov

Dobry vecer,

akutne riesime jednu dolezitu situaciu u nas na firme.
Som zamestnancom organizacnej zlozky nadnarodnej spolocnosti, ktora ku dnu 31.12.2011 zanika.
Vsetok majetok zmluvy a leasing aut prechadza od 01.01.2012 na s.r.o. ktorej vlastnikom je ta ista nadnarodna spolocnost.
De facto ide o proces zlucenia o.z. s sro pricom oz zanika.
Dnes som dostal navrh Dohody o ukonceni pracovnej zmluvy, celkom fajn spracovany, az na jeden bod - v ktorom sa pise : Zamestnanec týmto vyhlasuje a svojím podpisom tejto Dohody potvrdzuje, že sa týmto dobrovoľne vzdáva svojho nároku na odstupné v zmysle ust. § 76 ods. 1 Zákonníka práce a nebude požadovať jeho vyplatenie od Zamestnávateľa.
Cize idu nas obrat o odstupne, ktore nam podla zakona patri.

Na druhej strane nam ponukaju nove pracovne zmluvy v sro, kde ako kompenzacia za odstupne je absencia skusobnej lehoty.
Podla mojho nazoru to nie je v poriadku. Mne sice tvrdia, ze je to O.K. a ze mi hned ponukaju akoze novu pracovnu poziciu, ale...
ja nemam zaujem podpisat novu pracovnu zmluvu, uz nechcem pracovat pre danu nadnarodnu spolocnost.
Co sa teda stane ak im nepodpisem ich Dohodu o skonceni pracovneho pomeru kvoli diskriminacnej klauzule o odstupnom kedze uz nemam zaujem o dalsiu karieru a o.z. zanikne?
Nemaju ziaden narok na to aby som podpisal takuto dohodu, ked nemam zaujem o novu zmluvu. Mam narok na odstupne aj potom?
Dakujem za Vase rady a nazory.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Ukoncenie cinnosti o.z. a odstupne zamestnancov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.