Zavrieť

Porady

Ako zauctovat honorar?

Ahojte,
nikde som tu na porade nenasiel, ako zauctovat honorar - konkretne mam od agentury vystavenu fakturu "fakturujem Vam vystupenie hudobnej skupiny...", zaplatil som to v hotovosti. Chcem sa opytat, je jasne, ze ide o vydavok odpocitatelny od zakladu dane, nie je mi vsak jasne, do akeho stlpca ho mam dat. Vystupenie umelcov bolo v ramci mojho zarobkoveho projektu (koncert). Mam to uctovat do stlpca Rezia alebo Mzdy?

Vopred dakujem :-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    matisek77
    Ahojte,
    nikde som tu na porade nenasiel, ako zauctovat honorar - konkretne mam od agentury vystavenu fakturu "fakturujem Vam vystupenie hudobnej skupiny...", zaplatil som to v hotovosti. Chcem sa opytat, je jasne, ze ide o vydavok odpocitatelny od zakladu dane, nie je mi vsak jasne, do akeho stlpca ho mam dat. Vystupenie umelcov bolo v ramci mojho zarobkoveho projektu (koncert). Mam to uctovat do stlpca Rezia alebo Mzdy?

    Vopred dakujem :-)

    Zaúčtuj to do prevádzkovej réžie ,alebo výdavky iné ovplyvňujúce ZD. Mzdy nie .

    magdaz je offline (nepripojený) magdaz

    magdaz
    ak ti umelec vyfakturoval honorár - tak sú to podľa mňa služby - daj to do réžie
    alebo iný výdavok ovplyvňujúci daň- základ

    matisek77 je offline (nepripojený) matisek77

    matisek77
    dakujem velmi pekne, davam to do rezie. teraz som dosiel na dalsi pripad.. dostal som dotaciu z ministerstva, dostal som ju az po projekte, lebo som prve kolo nestihal, takze celu dotaciu som minul z vlastnych zdrojov este predtym, ako mi prisla na ucet. neviem, ako to mam zauctovat v penaznom denniku.. ak to dam ako prijem neovplyvnujuci zaklad dane, tak potom co s tymi vydavkami (co boli spatne zauctovane z penazi z dotacie)? Potom pojde o vydavky neovplyvnujuce zaklad dane?

    Ak mi aj s tymto pomozete, bude stastnymuz

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    matisek77
    dakujem velmi pekne, davam to do rezie. teraz som dosiel na dalsi pripad.. dostal som dotaciu z ministerstva, dostal som ju az po projekte, lebo som prve kolo nestihal, takze celu dotaciu som minul z vlastnych zdrojov este predtym, ako mi prisla na ucet. neviem, ako to mam zauctovat v penaznom denniku.. ak to dam ako prijem neovplyvnujuci zaklad dane, tak potom co s tymi vydavkami (co boli spatne zauctovane z penazi z dotacie)? Potom pojde o vydavky neovplyvnujuce zaklad dane?

    Ak mi aj s tymto pomozete, bude stastnymuz
    Ja by som na začiatku zaúčtovala do pokladne vklad /pôžičku/ podnikateľa ako príjem neovplyv. ZD. Výdavky by som postupne účtovala podľa druhu výdaj ovplyv. ZD a následnú dotáciu na projekt ako príjem ovplyvňujúci ZD. Keď všetko zúčtuješ mal by si mať tie svoje peniaze akože k dispozícii v pokladni / dotácia prišla asi na účet/, tak ich preveď do pokladne a vklad/pôžičku si vráť.

    Ako zauctovat honorar?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.