Zavrieť

Porady

Krádež

ukradli nám majetok, ktorý sme nakúpili v rokoch 2010 a 2009. V týchto rokoch sme o ňom účtovali na účtoch 501, keďže išlo o sumy do 1700 eur. Našla som účtovanie krádeže 549/501, ale môžem to takto zaúčtovať, aj keď na účte 501 tohto roku som to nemala? Zdá sa mi to divné ,,vybrať,, ukradnutý majetok z účtu, kde nefiguroval (keďže na 501 mám nakúpený majetok iba v tomto roku).

Prosím poraďte
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    83gene Pozri príspevok
    ukradli nám majetok, ktorý sme nakúpili v rokoch 2010 a 2009. V týchto rokoch sme o ňom účtovali na účtoch 501, keďže išlo o sumy do 1700 eur. Našla som účtovanie krádeže 549/501, ale môžem to takto zaúčtovať, aj keď na účte 501 tohto roku som to nemala? Zdá sa mi to divné ,,vybrať,, ukradnutý majetok z účtu, kde nefiguroval (keďže na 501 mám nakúpený majetok iba v tomto roku).

    Prosím poraďte
    Škoda je správne zaúčtovaná na 549/501.

    83gene je offline (nepripojený) 83gene

    83gene
    tweety ešte otázka, ide o vrtáky k vrtačkam, ktoré nám ukradli. Tieto vrtaky som účtovala do réžie nie sú v evidencii krátkodobého majetku. ale polícii sme predložili bločky aj za tieto vrtáky. Musím aj k vrtákom urobiť zápis 549/501 a odviesť dph, keď ich nemám v majetku drobnom?
    Este by som doplnil o povinnosť odviesť DPH pri takto ukradnutom drobnom hmotnom majetku podľa §53 ods. 5 zákona o DPH, ak ste si túto DPH v minulosti odpočítali.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.