Zavrieť

Porady

kedy možno vyradiť auto ?

Firma cez kúpno-pred. zmluvu predala auto v 8/2011, fa bola vystavená, DPH zaplatená. V zmluve je uvedené, že nový vlastník sa stáva majiteľom -dňom prevzatia auta na základe preberacieho protokolu.

Dodnes však auto nebolo prepísané na nového majiteľa /FO- nie SZČO/.

1/ Kedy môžme vyradiť auto z majetku? Keďže v technickom preukaze sme stále ako vlastník auta. Správne uvažujem, ak dňom prepisu auta na polícii? Alebo stačí podľa vyššie uvedeného preberacieho protokolu?

2/ Zároveň táto FO-nie SZČO nám prenajíma toto auto na základe nájomnej zmluvy za finančnú odplatu. Keďže táto FO má za tento prenájom finančnú
odplatu, mala by sa zaregistrovať ako SZČO /lebo je to podnikanie, alebo nie?/ A kto v tomto prípade platí daň z mot. vozidiel?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Lila Pozri príspevok
    Firma cez kúpno-pred. zmluvu predala auto v 8/2011, fa bola vystavená, DPH zaplatená. V zmluve je uvedené, že nový vlastník sa stáva majiteľom -dňom prevzatia auta na základe preberacieho protokolu.

    Dodnes však auto nebolo prepísané na nového majiteľa /FO- nie SZČO/.

    1/ Kedy môžme vyradiť auto z majetku? Keďže v technickom preukaze sme stále ako vlastník auta. Správne uvažujem, ak dňom prepisu auta na polícii? Alebo stačí podľa vyššie uvedeného preberacieho protokolu? Vyradí ho dátumom predaja, podľa preberacieho protokolu.

    2/ Zároveň táto FO-nie SZČO nám prenajíma toto auto na základe nájomnej zmluvy za finančnú odplatu. Keďže táto FO má za tento prenájom finančnú
    odplatu, mala by sa zaregistrovať ako SZČO /lebo je to podnikanie, alebo nie?/ A kto v tomto prípade platí daň z mot. vozidiel? Daň z MV platí FO.
    V texte.

    Negoti je offline (nepripojený) Negoti

    Negoti
    Lila Pozri príspevok
    účtovníctvo som prebrala nedávno, žiaľ nieje to živnostník, ale obyčajný "Janko" /podľa mňa mal by sa zaregistrovať ako SZČO/
    taktiež im prenajíma veľkú výrobnú halu
    výrobná hala pokiaľ ju vlastní je ok, nemusí sa kvôli nej prihlasovať ako szčo (živnostník) prenájom nehnuteľností môže byť ale i nemusí byť živnostníkom .....
    prenájom hnuteľných vecí, okrem príležitostného, náhodilého, jednorázového prenájmu musia byť registrovaný ako živnostníci, či sro a pod.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    DzMV nie je moja silná stránka......(pozriem zajtra nielen do zákona s komentárom)

    a ten prenájom auta? ak by DÚ zistil, že sa prenajíma, uznajú na auto iba výdavky na dosiahnutie príjmu (nie na zabezpečenie a udržanie).....a daj ten príjem do § 8 ZDP

    a aká sankcia bude zo živnostenského? netuším.....

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    Ďakujem a čo v prípade, ak FO prenajíma nákladné auto PO a tá s ním ďalej podniká/ robí rôzny rozvoz materiálu a pod./
    Myslím, že daň z mot. vozidiel by mala platiť právnická osoba alebo sa mýlim?

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    účtovníctvo som prebrala nedávno, žiaľ nieje to živnostník, ale obyčajný "Janko" /podľa mňa mal by sa zaregistrovať ako SZČO/
    taktiež im prenajíma veľkú výrobnú halu

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    Majú uzatvorenú jednu nájomnú zmluvu, ktorej premetom je prenájom výrobnej haly a prenájom auta /len na 6 mesiacov/, kde je presne špecifikovaná cena za rok prenájmu haly a cena za jeden mesiac prenájmu auta. Čiže tu sa nedá povedať, že ide o príležitostný nájom, kedže keď prenájom auta je 6 mesiacov - alebo dalo by sa to nejako zdôvodniť?

    A ešte prosím vráťme sa k mojej otázke č.3, ide mi o daň z motorových vozidiel.

    moc ďakujem

    kedy možno vyradiť auto ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.