Zavrieť

Porady

Laserova operacia kratkozrakosti

Boli ste niekto operovani?

Ako dlho vam trvalo hojenie? Zahojil sa vam povrch rohovky uplne do idealne rovneho stavu, tak, ze vidite napr. svetelny bod ako bod a nie ako ohnostroj?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    misomiso Pozri príspevok
    Aha, diky, ja teraz vidim stvormo, takze sa mi zle vyhladava.
    ..ved som to aj tusila,tak som preto prihodlila link...

    Beella je offline (nepripojený) Beella

    Beella
    Ja som absolvovala operáciu oboch očí naraz pred 6 a pol rokmi. Ak by som sa mala rozhodnúť - idem znovu. Kontroly absolvujem pravidelne, stále mám pocit, že vidím aj za roh

    Mne to celé "zaostrovanie" trvalo dobré 3 týždne - prvý týždeň len obrysy všetkého. Druhý týždeň som chcela ísť do roboty, aj som chodila, s počítačom som ale pracovať nemohla (ale som si upratala šanóny ). Nedokázala som zaostriť na maily, čítať čokoľvek z PC bolo ako za trest. Trochu som začala padať do paniky, ale tretí - štvrtý týždeň sa mi vyjasnilo a začala som normálne fungovať. Aj so šoférovaním.
    Prajem skoré zaostrenie

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    Ahoj, ja som kratkozraka a mala som dioptrie -2, bola som laserom operovana cca 14-15 rokov dozadu. Vtedy sa nedali robit dve oci naraz. Bola to dost neprijemna bolest, take rezanie, viem, ze som si dala tabletky na spanie a prespala som tusim 2 alebo 3 dni, ked to bolo najhorsie. Po operacii som mala takmer nulky, ale pri porode pred 5 rokmi sa mi trosicku zhorsil zrak, ale naozal len trochu, vobec nepotrebujem okuliare ani pri soferovani. Keby som sa mala znovu rozhodnut, isla by som urcite znova na operaciu. Ja viem, ze som nemala velke dioptrie,ale vadili mi okuliare.
    Naposledy upravil nika.sum : 12.12.11 at 20:08

    myara je offline (nepripojený) myara

    myara
    moj priatel absolvoval tuto operaciu pred 9 rokmi, mal vtedy len 20 rokov, a zrak sa mu odvtedy zhorsil tak, ze musi nosit znovu okuliare, ocna mu povedala, ze operacia laserom sa nema robit pred 25. rokom veku, lenze to sme vtedy nevedeli...teraz mu dalsiu operaciu neodporucali

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    misomiso Pozri príspevok
    Aha, diky, ja teraz vidim stvormo, takze sa mi zle vyhladava.
    Mišo, si po operácii ? Dcéra ide 4.1. Nerobia jej obidve oči naraz, lebo jedno oko sa jej nedá robiť laserom

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Ano, som, tak drzim dcere palce. Samotny zakrok je uplne bezbolestny, potom to trocha boli, ale stale je to asi 15 x menej bolestive ako po operacii krcnych mandli, takze z tohto hladiska sa netreba bat. Po mandliach som sa nevedel najest mesiac, tu treba trocha vydrzat tri dni.

    KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

    KatarinaNR
    ja som bola tento rok v máji, v jednej klinike v BA, mala som obe oči -2,5 a zišlo mi to na 0. maximálna spokojnosť, peniaze čo to stálo, považujem za jedny z najlepšie vynaložené. Klinika garantuje ešte jeden zákrok ak by to nezišlo na 0, ale to je menej pravdepodobné. Pre pôrodom sa to neodporúča, lebo tlak môže oči znovu poškodiť. operácia mandlí a očí sa nedá porovnať, zažila som oboje.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    KatarinaNR Pozri príspevok
    ja som bola tento rok v máji, v jednej klinike v BA, mala som obe oči -2,5 a zišlo mi to na 0. maximálna spokojnosť, peniaze čo to stálo, považujem za jedny z najlepšie vynaložené. Klinika garantuje ešte jeden zákrok ak by to nezišlo na 0, ale to je menej pravdepodobné. Pre pôrodom sa to neodporúča, lebo tlak môže oči znovu poškodiť. operácia mandlí a očí sa nedá porovnať, zažila som oboje.
    Mozes prosim napisat, ak sa pamatas, ako si videla cca tyzden po zakroku? Nemala si prve dni po ustupe bolesti (teda po zahojeni) problemy aj s citanim?

    KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

    KatarinaNR
    no nevidela som dobre do blízka asi týždeň, ani kolegov v jedálni som nevidela kde si sadli, šoférovať sa tiež asi týždeň nedá ale bolesť to nie je veľká, s tabletkami v pohode. Na pc do blízka som asi týždeň zle videla.......

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Joj, to si ma potesila. Kolegov by mi nevadilo, ze by som nevidel, ale niektore veci by som rad v zivote este uvidel...

    KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

    KatarinaNR
    misomiso Pozri príspevok
    Joj, to si ma potesila. Kolegov by mi nevadilo, ze by som nevidel, ale niektore veci by som rad v zivote este uvidel...
    no mne krčné mandle vyberali keď som mala asi 26rokov, ale to bolo dva týždne ukrutnej bolesti, našťastie existuje Flector. Oči stačí prespať tri dni, najhorší bol asi deň po tom a na tretí deň keď som si musela vybrať šošovky, a to som predtým nosila šošovky niekoľko rokov. Len po troch dňoch už boli na očiach priľnaté, oči ubolené, tak to bolelo ale po vybratí šošoviek na tretí deň v podstate už žiadna bolesť. Určite by som išla ešte raz. Ja odporúčam.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    KatarinaNR Pozri príspevok
    na tretí deň keď som si musela vybrať šošovky, a to som predtým nosila šošovky niekoľko rokov. Len po troch dňoch už boli na očiach priľnaté, oči ubolené, tak to bolelo ale po vybratí šošoviek na tretí deň v podstate už žiadna bolesť.
    No ja som si ich nechal vybrat. Inak, toto je riadna somarina. Na jednej strane clovek sa musi dovalit 24 hodin po operacii na kontrolu, ktora bola napr. v mojom pripade uplne zbytocna, vsetko O.K. Na treti den chcu, aby si ludia vyberali prilepene sosovky z rozdriapaneho oka sami.

    Ja som si nechal vybrat a som rad, ze som sa nepokusal sam, pretoze mi jedno oko prelepili (aj tomu predo mnou) a predpisali liecivy gel.

    Cudna prax, vraj kto nosi sosovky, moze vyberat sam...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    misomiso Pozri príspevok
    Ano, som, tak drzim dcere palce. Samotny zakrok je uplne bezbolestny, potom to trocha boli, ale stale je to asi 15 x menej bolestive ako po operacii krcnych mandli, takze z tohto hladiska sa netreba bat. Po mandliach som sa nevedel najest mesiac, tu treba trocha vydrzat tri dni.
    Mišo, ako pokračuje liečba ? Dcére včera robili jedno oko - dnes bola na kontrole, výsledky sú dobré. V pondelok jej budú robiť druhé ...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    misomiso Pozri príspevok
    Dobre, na jedno oko uz vidim na 100%. Vraj to trva az 3 mesiace, tak uvidime.
    Na ktorej očnej klinike ti robili operáciu ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.