Zavrieť

Porady

práca popri rodičovskom príspevku

Dobrý deň,prosím Vás,ako je to keď je mamička na rodičovskom príspevku,koľko môže mesačne zarobiť na dohodu o pracovnej činnosti,aby o rodičovský príspevok neprišla? alebo to nie je obmedzené? má nárok na odpočitatelnu položku na daňovníka? ďakujem vopred za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    nikulik Pozri príspevok
    Poprosim vas o radu, kedze to nejako nikde nemozem najst. Ak poberam rodičovsky príspevok a od februára 2012 idem do práce, dieta davam do skôlky. Rodičovsky príspevok mi ostava, ale pred par mesiacmi som videla pana Mihala v televizii a myslim ze rozpraval nieco o tom, ze ak budem pracovat tak mi preplati urad aj naklady na skôlku. Viete niekto viac o tomto alebo kde by som to nasla?
    Ak pracujes, mozes si vybrat. Bud budes poberat RP 190 EUR do 3 rokov dietata alebo si vyberies prispevok na starostlivost o dieta, ktory je max. 230 EUR, v takom pripade ti UPSVaR preplaca skutocne naklady na skolku a musis to kazdy mesiac vydokladovat.
    Cize nie aj, ale iba jedna z tych moznosti.

    Oplati sa to, ak mas vyssie naklady na skolku ako 190 EUR mesacne alebo napr. pri dvojickach, elbo prispevok je na dieta - teda 2x, RP je na rodica - teda 1x.
    Info najdes na strankach UPSVaR alebo Ministersva prace, soc. veci a rodiny.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    tibor1000 Pozri príspevok
    Dobrý deň,prosím Vás,ako je to keď je mamička na rodičovskom príspevku,koľko môže mesačne zarobiť na dohodu o pracovnej činnosti,aby o rodičovský príspevok neprišla? alebo to nie je obmedzené? má nárok na odpočitatelnu položku na daňovníka? ďakujem vopred za radu
    Pracovať môže aj na PZ, aj na dohodu, má nárok na NČ, prečo by nemala mať?

    tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

    tibor1000
    ďakujem Vám moc.takze môže pracovať,aj celý rok,a rozdiel medzi nedzan.čiastkou a pripadne vyššim prijmom sa zdani ano? dakujem moc

    tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

    tibor1000
    Táto naša zamestnankyna je u nás ale uz zamestnaná na riadnu pracovnú zmluvu.Ak jej chceme dať prácu na dohodu,musí byť iný predmet činnosti ako na pracovnu zmluvu prosim? dakujem

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    Poprosim vas o radu, kedze to nejako nikde nemozem najst. Ak poberam rodičovsky príspevok a od februára 2012 idem do práce, dieta davam do skôlky. Rodičovsky príspevok mi ostava, ale pred par mesiacmi som videla pana Mihala v televizii a myslim ze rozpraval nieco o tom, ze ak budem pracovat tak mi preplati urad aj naklady na skôlku. Viete niekto viac o tomto alebo kde by som to nasla?

    londay je offline (nepripojený) londay

    londay
    Dobrý deň,
    chcela by som sa spýtať, akú povinnosť má zamestnávateľ ak zamestnanac bude popri vykonávania práce na hlavný pracovný pomer poberať rodičovský príspevok ? Treba to nahlásiť na zdravotnú a Sociálnu poisťovňu ? Ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.