Zavrieť

Porady

Banka versus pokladna

Podnikatel uctujuci v JU vlastni podnikatelsky ucet..niekedy sa mu vsak pocas roka podarilo platit cez ten podnikatelsky ucet svoje sukromne veci...co mam teraz robit?

Je spravne ak ma inak same vybery ze dam vyber z banky a prijem do pokladne?

Co mam robit s tym ze si len tak zaplatil daco pre sukromne veci z podnikatelskeho uctu? neviem si s tym rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Ja zvyknem taký výdavok zaúčtovať ako osobnú spotrebu.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    stratena
    Podnikatel uctujuci v JU vlastni podnikatelsky ucet..niekedy sa mu vsak pocas roka podarilo platit cez ten podnikatelsky ucet svoje sukromne veci...co mam teraz robit?

    Je spravne ak ma inak same vybery ze dam vyber z banky a prijem do pokladne?

    Co mam robit s tym ze si len tak zaplatil daco pre sukromne veci z podnikatelskeho uctu? neviem si s tym rady

    Pokiaľ použije svoje firmené financie na platenie súkromných účtov , tak v ten deň spočítaj koľko takto uhradil a tú sumu mu zaúčtuje ako výber pre osobnú spotrebu t.j. výdaj banka - výdavky neovplyvňujúce ZD - osobná spotreba .

    Pokiaľ má výber do pokladne , to nevadí že často , tak výber účtuješ
    príjem pokladna - výdaj priebežné položky .
    Ak si tie peniaze nechal pre svoju osobnú, tak ich v ten deň zaúčtuj výdavok pokladňa - výdavky neovplyvňujúce ZD - osobná spotreba .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    stratena
    Podnikatel uctujuci v JU vlastni podnikatelsky ucet..niekedy sa mu vsak pocas roka podarilo platit cez ten podnikatelsky ucet svoje sukromne veci...co mam teraz robit?

    Je spravne ak ma inak same vybery ze dam vyber z banky a prijem do pokladne?

    Co mam robit s tym ze si len tak zaplatil daco pre sukromne veci z podnikatelskeho uctu? neviem si s tym rady

    Pokiaľ použije svoje firmené financie na platenie súkromných účtov , tak v ten deň spočítaj koľko takto uhradil a tú sumu mu zaúčtuješ ako výber pre osobnú spotrebu t.j. výdaj banka - výdavky neovplyvňujúce ZD iné - osobná spotreba .

    Pokiaľ má výber do pokladne , to nevadí že často , tak výber účtuješ
    príjem pokladna - výdaj priebežné položky .
    Ak si tie peniaze nechal pre svoju osobnú, tak ich v ten deň zaúčtuj výdavok pokladňa - výdavky neovplyvňujúce ZD iné - osobná spotreba .
    Naposledy upravil Zita5 : 27.01.06 at 09:49

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    stratena
    Podnikatel uctujuci v JU vlastni podnikatelsky ucet..niekedy sa mu vsak pocas roka podarilo platit cez ten podnikatelsky ucet svoje sukromne veci...co mam teraz robit?

    Je spravne ak ma inak same vybery ze dam vyber z banky a prijem do pokladne?

    Co mam robit s tym ze si len tak zaplatil daco pre sukromne veci z podnikatelskeho uctu? neviem si s tym rady

    Pokiaľ použije svoje firmené financie na platenie súkromných účtov , tak v ten deň spočítaj koľko takto uhradil a tú sumu mu zaúčtuje ako výber pre osobnú spotrebu t.j. výdaj banka - výdavky neovplyvňujúce ZD - osobná spotreba .

    Pokiaľ má výber do pokladne , to nevadí že často , tak výber účtuješ
    príjem pokladna - výdaj priebežné položky .
    Ak si tie peniaze nechal pre svoju osobnú, tak ich v ten deň zaúčtuj výdavok pokladňa - výdavky neovplyvňujúce ZD - osobná spotreba .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    stratena
    a kam prosim patria bankove poplatky a uroky + aj -

    Bankové poplatky - prevádzková réžia
    Úroky príjem iný OVZD

    stratena je offline (nepripojený) stratena

    necham si rada poradit :) stratena
    please co je skratka OVZD? dakujem som novacik nepoznam tie skratky

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    stratena
    please co je skratka OVZD? dakujem som novacik nepoznam tie skratky
    Je to príjem ovplyvňujúci základ dane - iný

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    ovplyvňujúci základ dane znamená,, že ti vstupuje výdavok alebo príjem do základu dane a zdaňuje sa.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.