Zavrieť

Porady

Tlačivá pre ročné zúčtovanie dane z príjmov za 2011 a nové na 2012

máte info, či budú nejaké nové tlačivá pre ročné zúčtovanie dane z príjmov ( zamestnávateľ/zamestnanec) , teda Potvrdenie o príjmoch.... a Ročné zúčtovanie, alebo zostávajú v platnosti tie z roka 2010?, príp. či Potvrdenie... v r.2012 je už iné?
Usporiadat
liviar liviar

liviar je offline (nepripojený) liviar

sú nové len ich ešte nedali na stránku DÚ
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

NOKIA Pozri príspevok
máte info, či budú nejaké nové tlačivá pre ročné zúčtovanie dane z príjmov ( zamestnávateľ/zamestnanec) , teda Potvrdenie o príjmoch.... a Ročné zúčtovanie, alebo zostávajú v platnosti tie z roka 2010?, príp. či Potvrdenie... v r.2012 je už iné?
tak určite

určené 595/2003

doporučené § 5 595/2003
Naposledy upravil srska : 20.12.11 at 07:36
13 0
stan1ey stan1ey

stan1ey je offline (nepripojený) stan1ey

Poskytujem úvery zabezpečené nehnuteľnosťou. ...viac
Asi nikdy nepochopím, čo je na tom zložité, že nevedia dať dohromady desať stránok ...
0 0
SAIVI SAIVI

SAIVI je offline (nepripojený) SAIVI

zmeny v zákone o dani z príjmov účinné od 01. 01. 2012

Nové sankcie pre zamestnávateľov

Novela zákona o dani z príjmov pamätá aj na zamestnancov a v niektorých prípadoch ich chráni pred „neochotou“ svojich zamestnávateľov pod hrozbou udelenia pokuty ich zamestnávateľovi (tak súčasnému, ako aj minulému). Zamestnávateľovi môže byť udelená pokuta vo výške:

  • Najmenej 15 € za každého zamestnanca, ktorému zamestnávateľ nevykonal ročné zúčtovanie, napriek tomu, že ho o to zamestnanec požiadal, ak zamestnanec splnil na jeho vykonanie všetky podmienky (požiadal o to zamestnávateľa a predložil všetky potrebné dokumenty). Pokuta nesmie presiahnuť celkom 30 000 € za všetkých zamestnancov.
  • Od 60 € do 3 000 €, ak zamestnávateľ nevykoná nápravu v lehote určenej v rozhodnutí správcu dane, ak zamestnanec podá sťažnosť správcovi dane v prípade pochybností zamestnanca o správnosti zrazenej dane alebo preddavku na daň z príjmov. Túto sťažnosť môže zamestnanec podať v lehote do 12 kalendárnych mesiacov odo dňa, keď k zrážke dane alebo preddavku na daň došlo a ak zamestnávateľ nepodá zamestnancovi do 30 dní vysvetlenie v súvislosti s jeho pochybnosťami alebo ak zamestnanec nesúhlasí s postupom zamestnávateľa uvedenom v jeho písomnom vysvetlení.

http://www.podnikajte.sk/prevadzka-f...y-2012.xhtml#3
1 0
stan1ey stan1ey

stan1ey je offline (nepripojený) stan1ey

Poskytujem úvery zabezpečené nehnuteľnosťou. ...viac
zdá sa mi to alebo sú už nové tlačivá na stránke:

http://drsr.sk/wps/portal/!ut/p/kcxm...S82XzBfMlFTM1A!

nemôžem tomu uveriť, prosím o potvrdenie ...
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

šak keď to majú tak zašité v rolete
0 0
stan1ey stan1ey

stan1ey je offline (nepripojený) stan1ey

Poskytujem úvery zabezpečené nehnuteľnosťou. ...viac
Skopíroval som link, ale drsr.sk ťa hodí na hlavnú stránku ...
Skus toto:
choď na hlavnú stránku www.drsr.sk, potom na kolónku daňové tlačivá a potom Daňové priznania, hlásenia a ostatné tlačivá, potom daňové priznania, poučenia na ich vyplnenie a potvrdenia o podaní daňového priznania za obdobie roka 2011 .
A máte to. len mi potvrdiť, že je to to, čo sa bude odovzdávať teraz, potrebujem odovzdať daňové priznanie kvôli hypotéke.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

ano tlačivá za rok 2011 tam sú. Na vytlačenie a vyplnenie. v eDANE este nie su.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

stan1ey Pozri príspevok
Skopíroval som link, ale drsr.sk ťa hodí na hlavnú stránku ...
Skus toto:
choď na hlavnú stránku www.drsr.sk, potom na kolónku daňové tlačivá a potom Daňové priznania, hlásenia a ostatné tlačivá, potom daňové priznania, poučenia na ich vyplnenie a potvrdenia o podaní daňového priznania za obdobie roka 2011 .
A máte to. len mi potvrdiť, že je to to, čo sa bude odovzdávať teraz, potrebujem odovzdať daňové priznanie kvôli hypotéke.
DP vyplníš len v aplikácii eDane
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Moze vyplniť aj rukou...
0 0
japis japis

japis je offline (nepripojený) japis

Prosím o radu. Neviem si vysvetliť čo znamená v časti II. novej žiadosti o RZ vyhlásenie zamestnanca, že -"nie je povinný zvýšiť základ dane z dôvodu, že v lehote do 31.12.2010 boli splnené podmienky na uplatnenie nezdaniteľných častí základu dane, t.j. príspevkov na DDS, účelové sporenie a životné poistenie za predchádzajúce zdaňovacie obdobia". Nechápem o čo tu ide.Za akej situácie by bol zamestnanec povinný zvýšiť si základ dane? Prosím o vysvetlenie tohoto odstavca.
Vopred ďakujem.
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

japis Pozri príspevok
Prosím o radu. Neviem si vysvetliť čo znamená v časti II. novej žiadosti o RZ vyhlásenie zamestnanca, že -"nie je povinný zvýšiť základ dane z dôvodu, že v lehote do 31.12.2010 boli splnené podmienky na uplatnenie nezdaniteľných častí základu dane, t.j. príspevkov na DDS, účelové sporenie a životné poistenie za predchádzajúce zdaňovacie obdobia". Nechápem o čo tu ide.Za akej situácie by bol zamestnanec povinný zvýšiť si základ dane? Prosím o vysvetlenie tohoto odstavca.
Vopred ďakujem.
Zamestnanec je povinný zvýšiť si základ dane v daňovom priznaní, ak si v predchádzajúcich rokoch uplatňoval v RZ zaplatené príspevky na DDS, životné a účelové poistenie, porušil podmienky a uvedené DDS a poistenie bolo predčasne zrušené do 31.12.2010.
0 0
japis japis

japis je offline (nepripojený) japis

katka50 Pozri príspevok
Zamestnanec je povinný zvýšiť si základ dane v daňovom priznaní, ak si v predchádzajúcich rokoch uplatňoval v RZ zaplatené príspevky na DDS, životné a účelové poistenie, porušil podmienky a uvedené DDS a poistenie bolo predčasne zrušené do 31.12.2010.
Aj som si aj myslela, že sa to týka predčasného zrušenia DDS. Naformulovali to ale naozaj šalamúnsky. Ďakujem za odpoveď.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Zamestnávateľovi hrozí pokuta, ak zamestnancovi neurobí RZD. A čo ak mi zamestnanec nedá žiadosť o RZD a potom bude tvrdiť, že ma požiadal? Ako sa to bude dokazovať?
0 0
zuzu 76 zuzu 76

zuzu 76 je offline (nepripojený) zuzu 76

dobrý deň,
poprosím o radu.. v roku 2011 sme mali zamestnanci na dohodu o pracovnej činnosti , ukončenie 31.12.2011... v prípade , ak nás požiada o ročné zúčtovanie dane do 15.02.2012 , sme mu povinní mu ho vykonať?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

zuzu 76 Pozri príspevok
dobrý deň,
poprosím o radu.. v roku 2011 sme mali zamestnanci na dohodu o pracovnej činnosti , ukončenie 31.12.2011... v prípade , ak nás požiada o ročné zúčtovanie dane do 15.02.2012 , sme mu povinní mu ho vykonať?
Áno, ste.
0 0
zuzu 76 zuzu 76

zuzu 76 je offline (nepripojený) zuzu 76

Ďakujem za rýchlu odpoveď, poprosím Vás ktorý § Zákona o dani z príjmov o tom hovorí?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

zuzu 76 Pozri príspevok
Ďakujem za rýchlu odpoveď, poprosím Vás ktorý § Zákona o dani z príjmov o tom hovorí?
§38
0 0
Monči Blonde Monči Blonde

Monči Blonde je offline (nepripojený) Monči Blonde

Dobrý deň,

prosím vás mohol by mi tu niekto vypísať všetky termíny, kt. sa týkajú ročného zúčt. , 2 % a pod. dokedy treba podať žiadosť, urobiť ročné, vystaviť potvrdenie atď. chcela by som si to skompletizovať, keďže som v tomto obore ie tak dlho, nech potom zbytočne nepanikárim...ďakujem vopred veľmi pekne a krásny deň
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať