Zavrieť

Porady

Krycí list

Prosím Vás poradíte mi? s.r.o. dostala faktúru za opravu mot. vozidla, ktoré bolo poškodené. Taktiež prišiel krycí list od poisťovne, ktorá časť faktúry uhrádza priamo firme, ktorá to auto opravovala. Ako to môžem účtovať? Ďakujem, ide mi hlavne o tú čiastku, ktorú poisťovňa priamo presunie na účet opravárom.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    tictac7 Pozri príspevok
    fa účtuješ v plnej výške, ako každú inú. Krycí list 321/648.
    Opravím účtovanie krycieho listu: namiesto 321-záv. účtujeme o pohľadávke 378/648, potom čiastočné vykrytie úhrady faktúry pohľadávkou 321/378.

    zuzumojko je offline (nepripojený) zuzumojko

    zuzumojko
    Dobry den,
    chcela by som sa opytat...
    Došla nám faktúra od autoservisu (poistna udalost) na sumu 54 eur. Zaplatili sme v hotovosti len 9 eur (DPH), zvysok 45 EUR hradí poisťovňa.
    Zauctovala som DF: 54 EUR na 321, 45 EUR na 511 a 9 EUR na 343.
    - potom úhradu tejto faktury v pokladnici: 321/211 9,-EUR (faktúra je teda čiastočne uhradená)
    - neskor prislo oznamenie o poistnom plneni, kde postovna uhradí servisu zvysných 45 EUR.

    Môže to byť len na ID 321/648 v sume 45 EUR a potom na ID zápočet krycí list a faktúra na 45 EUR?
    45,- 321 001
    45,- 321 001

    -nechápem to účtovanie cez 378, ako mi potom vypadne ta ciastocne uhradena faktúra?
    Katarína Cigánová
    zuzumojko Pozri príspevok
    Dobry den,
    chcela by som sa opytat...
    Došla nám faktúra od autoservisu (poistna udalost) na sumu 54 eur. Zaplatili sme v hotovosti len 9 eur (DPH), zvysok 45 EUR hradí poisťovňa.
    Zauctovala som DF: 54 EUR na 321, 45 EUR na 511 a 9 EUR na 343.
    - potom úhradu tejto faktury v pokladnici: 321/211 9,-EUR (faktúra je teda čiastočne uhradená)
    - neskor prislo oznamenie o poistnom plneni, kde postovna uhradí servisu zvysných 45 EUR.

    Môže to byť len na ID 321/648 v sume 45 EUR a potom na ID zápočet krycí list a faktúra na 45 EUR?
    45,- 321 001
    45,- 321 001

    -nechápem to účtovanie cez 378, ako mi potom vypadne ta ciastocne uhradena faktúra?
    int. zápisom 321/ 378 , ved ani pohladávku neinkasujes ani cez banku , ani cez pokladnu
    doplnenie : Tak isto ako ktorýkolvek iný zápočet napr. 321/311
    Naposledy upravil Katarína Cigánová : 24.02.12 at 12:16 Dôvod: doplnenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.