Zavrieť

Porady

aky trest dostanem?

v prvom rade sa ospravedlnujem ak som zvolil zlu temu ale nevedel som kde to dat. Chcem sa vas spytat poradaci ci mi viete podla zakona a skusenosti povedat aky trest dostanem ked som za volantom nafukal 0,16mg/l alkoholu a bol mi zobraty vodicsky preukaz. Bol to alkohol zostatkovy a vodicak ma zivy. Zaujimalo by ma kolko mozem minimalne dostat pokutu aj trest ale aj kolko je maximum plus nejake skusenosti.....Myslite ze je realne pri takej malej hodnote ziskat vodicak do 3 mesiaccov za ucelom velkej pokuty? Dalsia vec je ze ma zaujima do kedy ma musia predvolat na policiu. Lebo oznamenie mi uz prislo do troch tyzdnov a neviem dokedy maju cas na predvolanie lebo napriklad mojmu otcovi prislo o tri mesiace.

Vodicak mi zobrali 19.11.2011

Diki za pomoc
Usporiadat
Téma je uzavretá.
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
Tak s tym ze vodicak ostanes za 3 mesiace vobec nerataj. Ani nahodou. Vezmu ti ho minimalne na 12 mesiacov. Cas zadrzania vodicskeho opravnenia sa do trestu zaratava. S pokutou rataj niekde na urovni od 300 do 1000 Eur.
Samozrejme ze tieto dva tresty ta cakaju zaroven.
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
zaujímavé, že ľudia sa zaujímajú o trest až už keď je zle...ale žeby uvažovali o treste predtým, ako sadnú za volant s alkoholom v krvi, to ich ani nenapadne...
1 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

expo44 Pozri príspevok
v prvom rade sa ospravedlnujem ak som zvolil zlu temu ale nevedel som kde to dat. Chcem sa vas spytat poradaci ci mi viete podla zakona a skusenosti povedat aky trest dostanem ked som za volantom nafukal 0,16mg/l alkoholu a bol mi zobraty vodicsky preukaz. Bol to alkohol zostatkovy a vodicak ma zivy. Zaujimalo by ma kolko mozem minimalne dostat pokutu aj trest ale aj kolko je maximum plus nejake skusenosti.....Myslite ze je realne pri takej malej hodnote ziskat vodicak do 3 mesiaccov za ucelom velkej pokuty? Dalsia vec je ze ma zaujima do kedy ma musia predvolat na policiu. Lebo oznamenie mi uz prislo do troch tyzdnov a neviem dokedy maju cas na predvolanie lebo napriklad mojmu otcovi prislo o tri mesiace.

Vodicak mi zobrali 19.11.2011

Diki za pomoc
takto-troška pozerám originál rozsudky na justice.gov.sk a vačšinou sa dáva trest na 6 mesiacov odnatia slobody s podmienkou na cca. 18 mesiacov a vodičák sa beria na čas od 12-24 mesiacov- pozri si tú stránku,tam sú všetky ozajstné rozsudky čo boli...
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

nerozumiem, ked pijem a idem domov mam tam auto:
zavolam dva taxiky, jeden mi zobere auto, druhy mna,

poviem mu neake vesele historky a vsetko je OK
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

0,16 mg/l = 0,33promile
http://www.prevodnik.sk/
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

expo44 Pozri príspevok
v prvom rade sa ospravedlnujem ak som zvolil zlu temu ale nevedel som kde to dat. Chcem sa vas spytat poradaci ci mi viete podla zakona a skusenosti povedat aky trest dostanem ked som za volantom nafukal 0,16mg/l alkoholu a bol mi zobraty vodicsky preukaz. Bol to alkohol zostatkovy a vodicak ma zivy. Zaujimalo by ma kolko mozem minimalne dostat pokutu aj trest ale aj kolko je maximum plus nejake skusenosti.....Myslite ze je realne pri takej malej hodnote ziskat vodicak do 3 mesiaccov za ucelom velkej pokuty? Dalsia vec je ze ma zaujima do kedy ma musia predvolat na policiu. Lebo oznamenie mi uz prislo do troch tyzdnov a neviem dokedy maju cas na predvolanie lebo napriklad mojmu otcovi prislo o tri mesiace.

Vodicak mi zobrali 19.11.2011

Diki za pomoc
A prečo si pýtaš teraz, radu, pomoc? Pred jazdou si nestihol? Bol si na mol?

???
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

sito Pozri príspevok
A prečo si pýtaš teraz, radu, pomoc? Pred jazdou si nestihol? Bol si na mol?


???
sitenko, ja si ho síce nechcem zastávať, lebo alkohol na ceste je zabijak, ale tých 0,33 fakt nieje až tak vela- niekde by bol aj v povolenej,legálnej tolerancii...
0 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

Chlapec pýta radu a viditelne mu to je luto...čo ho deptate blbymi komentarmi?
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Stanko, to vieš, zákon. A prečo sa nešiel niekde inde napiť, legálne v tolerancii ...

Vieš, keď si prečítaš text a nick ...

???
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Cele tieto debaty by neboli potrebne, keby stat vedel rozlisit nebezpecne konanie od takeho, ktore nepredstavuje ziadne riziko. Kazdy laker vam potvrdi, ze do 0.3 promile sa nedaju zmerat ziadne ucinky na ludsky organizmus a na ludske reakcie.

Stat chce riesit probelm s alkoholom za volantom a vybral si na to nevhodny sposob. Plne schvalujem poslednu zmenu, ktora znamena ze nad 1 promile ide o trestny cin. Pokojne nech tym ozranom davaju hoci aj rok na tvrdo, zatial im aj tak davaju iba podmienku. Ak ma niekto nad 1 promile, tak uz o tom musi nutne vediet, urcite to neziskal iba tak, ze si dal puncovy rez.

Ale aby cloveka podla zakona popotahovali hoci aj za 0.1 promile, tak to je naozaj nezmysel. Absolutnu nulu nebudete mat ani po vypiti acidofilneho mlieka, nehovoriac o nejakych kvapkach, ktore obsahuju alkohol a uzivaju sa ako liek. Ked si date vecer dve deci vina tak este aj na druhy den na obed budete mat 0.00nieco.

To je naozaj cista buzeracia, je zaujimave, ze v Europe je dost statov, kde vedia odlisit opitost od neskodneho mnozstva.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Mne to vonia Lacovinu.
0 0
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
Ja by som ludom co sadli za volant pod vplyvom alkoholu ak by sa dalo udelil trest ktory by ich pred spolocnostou dostatocne ponizil. Problemom jej totizto nie samotny nasledok. Ale to ze vacsina ludi na SLovensku si este stale akosi neuvedomuje ze pit a nasledne soferovat je nieco zle. Vacsina ludi ma este stale ten pocit ze nieco take vobec nie je zle a ten koho chytia nie je blbec, ale iba proste ze nemal stastie ked ho chytili. Zaklad je zmenit vnimanie obyvatelstva. A verejne ponizenie by bolo urcite dostatocne ucinnym nastrojom. Ja navrhujem takychto ludi verejne vystavovat v klietke na namesti.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Blbe komentare? Hm.....ak by niekoho zabil, tak by blbe neboli, ci?

ja by som nikomu, kto nafuka hocici NIKDY vodicak nevratila.!!!
taky clovek nepatri na ulicu, ani ako cyklista.
1 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

alaya1 Pozri príspevok
Blbe komentare? Hm.....ak by niekoho zabil, tak by blbe neboli, ci?

ja by som nikomu, kto nafuka hocici NIKDY vodicak nevratila.!!!
taky clovek nepatri na ulicu, ani ako cyklista.
To je ako keby si napisala, ze za volant nepatri clovek, ktory prekroci rychlost hoci len o 1 km/hod.

Aj vysoka rychlost zabija, nie len alkohol, a napriek tomu pri rychlosti akosi zakonodarcov osvietilo a pochopili, ze zalezi na tom, o kolko clovek rychlost prekroci.

Pokial som cital nove sadzobniky pokut, tak v obci sa zacinaju sankcie od prekrocenia limitu o 5 km/hod a mimo mesta o 10 km/hod. Preto ti nemozu dat pokutu, ak ti nameraju na dialnici 131 km/hod.

Bohuzial u alkoholu mali zakonodarci "cervene pred ocami", pretoze samo vedia, ze sme narod alkoholikov a nejako sa s tym nevedia vnutorne vyrovnat bez komplexov podobne ako napriklad s Masarykom so Slovenskym statom.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Pre príklad nechoďme ďaleko. Sopliak čo kvoli veľkej rýchlosti zabil dve dievčatká sa s najväčšou pravdepodobnosťou dostane na slobodu.
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

alkohol nepatri za volant, nulova tolerancia je spravna,
raz to bude jeden poharik, vsetko OK, potom dva, .....

neschvalujme zakony az po neakom nestasti
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

day Pozri príspevok
alkohol nepatri za volant, nulova tolerancia je spravna,
raz to bude jeden poharik, vsetko OK, potom dva, .....

neschvalujme zakony az po neakom nestasti
Odpovedala si Misovi za mna.To snad ani nie je pravda, ze sa ma alkohol tolerovat!!
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

alaya1 Pozri príspevok
Odpovedala si Misovi za mna.To snad ani nie je pravda, ze sa ma alkohol tolerovat!!
Myslím, že ten príspevok bol myslený v zmysle toho, že aj kombinácia potravín, resp. konkrétne potraviny spôsobujú kvasenie v žalúdku, ktoré môžu spôsobiť, že človek nafúka...
A zdá sa, že Sitečko celkom správne poukázal, či sa táto témička nepodobá na nejakú Lacovinku .

Jasné, že alkohol nepatrí za volant, ale ak niekto fúkne nejaké minimálne množstvo zo slivkového kompótu alebo pohára vína z večera, kľudne môže mať čistejšiu hlavu, než ten čo sadá za volant s hlavou plnou starostí a rodinných nezhôd...
Keby sa dala nejakým spôsobom merať naša psychická ne/pohoda, ktovie koľkí by sme za ten volant nesmeli sadnúť, pretože by sme ohrozovali ostatných účastníkov cestnej premávky...
Čisto moja novoročná úvaha.
2 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

danushka Pozri príspevok
Myslím, že te príspevok bol myslený v zmysle toho, že aj kombinácia potravín, resp. konkrétne potraviny spôsobujú kvasenie v žalúdku, ktoré môžu spôsobiť, že človek nafúka...
A zdá sa, že Sitečko celkom správne poukázal, či sa táto témička nepodobá na nejakú Lacovinku )).

Jasné, že alkohol nepatrí za volant, ale ak niekto fúkne ejaké minimálne množstvo zo slivového kompótu alebo pohára vína z večera, kľudne môže mať čistejšiu hlavu, než ten čo sadá za volant s hlavou plnou starostí a rodinných nezhôd...
Keby sa dala nejakým spôsobom merať naša psychická ne/pohoda, ktovie koľkí by sme za ten volant nesmeli sadnúť, pretože by sme ohrozovali ostatných účastníkov cestnej premávky...
Čisto moja novoročná úvaha.
Presne tak. Ja som bol raz svedkom toho, ako chlapik odstartoval z vedlajsej pomedzi auta na hlavnej a jedno prevratil a vyhodil na elektrickovu kolaj. Ked vyliezli z auta, manzelka na chlapika krici, ze mu vravela, ze nema za volant sadat, ze je to sa dva mesiace uz jeho tretia nehoda. Vravela, zevaj ma problemy s firmou, nespava a nevie sa vobec sustredit.

Trufam si povedat, ze ja po 2 dcl vina dokazem dat prednost autam na hlavnej...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať