Zavrieť

Porady

Malé dieťa na prednom sedadle

Máme OPEL COMBO malú dodávku, viezla som na prednom sedadle 8-ročnú dcéru,
pristavili ma policajti a chceli ma pokutovať, za to, že sedí vpredu...ale kde má sedieť,
keď vzadu je len ložná plocha na tovar? Neviete odvolávku na zákon? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Ingrid Ondruskova Pozri príspevok
    ...Neviete odvolávku na zákon?...
    "V súlade s nariadením vlády SR č.554/2006 Z.z. o povinnom používaní bezpečnostných pásov a detských zadržiavacích zariadené vo vozidlách určitých kategórií je dovolené, aby dieťa, ak využíva detský zádržný systém, sedelo na prednom sedadle vozidla. Nariadením 554/2006 Z.z. bola transponovaná smernica EÚ č.91/671/ES týkajúca sa povinného používania bezpečnostných pásov a detských autosedačiek, to znamená, že tieto podmienky by mali platiť v celej Európskej únii. "

    http://www.telecom.gov.sk/index/index.php?ids=96998

    linko1 je offline (nepripojený) linko1

    :-) linko1
    prepáč, ale neznášam takéto príspevky, nikto sa tu nepýtal, či riskuje alebo nie,
    ale či ju môžu sa to pokutovať...
    my bežne už 6 rokov využívame dodávku, dcéra sedí vpredu lebo tá má iba tri miesta a nikdy nebol problém, hoci nás už zastavili policajti neskutočne veľa krát...
    snáď milá osôbka Ingrid Ondruskova
    ...nekamenujte ma!! bola riadne pripútaná a nemyslím si, že je zásadný rozdiel, či osoba
    sedí vpredu alebo vzadu /veď mladšiu dcéru som ešte len donedávna vozila vpredu vo vajíčku na prednom
    sedadle v osobáku otočenú vproti smere jazdy ....a to je prípustné...to viem určite!! takže asi nemáte žiadnu skúsenosť!!?

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Ingrid Ondruskova Pozri príspevok
    Máme OPEL COMBO malú dodávku, viezla som na prednom sedadle 8-ročnú dcéru,
    pristavili ma policajti a chceli ma pokutovať, za to, že sedí vpredu...ale kde má sedieť,
    keď vzadu je len ložná plocha na tovar? Neviete odvolávku na zákon? Ďakujem.
    http://drahovsky.blog.sme.sk/c/15761...la-vodica.html
    snáď milá osôbka Ingrid Ondruskova
    Ďakujem všetkým, ktorí mi pomohli konkrétnym linkom a odvolávkou...

    palčo je offline (nepripojený) palčo

    palčo
    Nikto nikoho nekameňuje, len predpisy sa menia a nám (všetkým) sa nepáči, že už to nie je ako voľakedy. Len cesty sú doslova preplnené autami a agresivitou. Kedysi môj otec dostal pokutu, že neukázal smerovku, keď išiel zaparkovať v dedine na kraji cesty. Čo sa dá robiť.

    Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

    Ľubomír
    Ingrid Ondruskova Pozri príspevok
    Máme OPEL COMBO malú dodávku, viezla som na prednom sedadle 8-ročnú dcéru,
    pristavili ma policajti a chceli ma pokutovať, za to, že sedí vpredu...ale kde má sedieť,
    keď vzadu je len ložná plocha na tovar? Neviete odvolávku na zákon? Ďakujem.
    Rizkuješ priveľa.

    Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

    Ľubomír
    linko1 Pozri príspevok
    prepáč, ale neznášam takéto príspevky, nikto sa tu nepýtal, či riskuje alebo nie,
    ale či ju môžu sa to pokutovať...
    my bežne už 6 rokov využívame dodávku, dcéra sedí vpredu lebo tá má iba tri miesta a nikdy nebol problém, hoci nás už zastavili policajti neskutočne veľa krát...
    Iste, na to sa nepýtala. To je fakt, ale ma zarazilo, že ju trápi pokuta a nie bezpečnosť dieťaťa. Je dané výhlaškou aké osoby môžu sedieť na prednom sedadle. Tiež som ju nekritizoval za neznalosť výhlašky, ktorú by mala ovládať. Takže asi takto.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Presne tak - je dané! Ak toto splnila (dieťa na prednom sedadle pripútané pásmi v autosedačke), tak by som sa potom ja divil znalosti predpisov u príslušníka PZ - pokiaľ to on nevie - nemá čo robiť v PZ a kontrolovať iných! V opačnom prípade - dieťa len na sedadle a pripútané pásmi - je to potom na Ingrid, či riskuje, alebo nie - ona je tá osoba, ktorá za dieťa zodpovedá - je to na jej svedomí - mi jej do toho "kafrať" nebudeme.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.