Zavrieť

Porady

STK prívesný vozík

Mám jednoduchý prívesný nebrzdený vozík za automobil, ,ktorý už asi 4 roky nepoužívam. Platím povinnú poistku, nemám však platnú STK. Prosím o radu, či platí aj na tento vozík pravidlo, že ak požiadam o STK, musím zaplatiť pokutu na obvodnom úrade za nedodržanie termínu pre STK, tak ako je to u osobných automobilov. Ak toto pravidlo platí, prosím o radu, ako sa tejto pokute vyhnúť. Ďakujem za radu. Pavel.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Juraj Bindzár
    Ja som rok nemal STK , mal som vozík doma odstavený , poistku som platil a keď som potom šiel na STK tak sa nič nepýtali , dal som im technický preukaz , prebehla kontrola , zaplatil som a hotovo.

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    Tak o tom som nepočul ani ja že by si mal platiť nejaku pokutu. Nech Ti dokážu že si vozik používal bez STK. Teraz ma to čaka s manželkynim autom , ktoré rok nepoužívala tak že STK nebolo treba.

    dolfort je offline (nepripojený) dolfort

    dolfort
    myslím že pokutu ti dajú len ak na to prídu na doprave kontrolou záznamov z STK, ku ktorým ak sa nemýlim, majú prístup.
    systematicky sa však ale asi kontroly nerobia, hoci sú tendencie celé to zautomatizovať do stavu ako popišuješ, t.j. automaticky nemáš platnú STK tak nasleduje pokuta z úradu dopravy.

    STK prívesný vozík

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.