Zavrieť

Porady

prenosny disc

dobrý deň práve teraz som stiahol rýchlo a zbesilo 5 blurai disc ma 25 gb a chcel som to zálohovať na externy disc a neslo to ani mne ani na kamosou disc co ma 1 terabait a pritom obidvaja mame volne miesto 300 gb napisalo my že a my vipiše že tento subor je pre cielovi adresar príliš veľky a to nieje prva vec co my to tak urobilo ket som raz inu vec presuval z pc do externeho discu tak my vipisalo že tam nemam dostatok volneho miesta aj et som mal ale to robi len pri určitych veciach asi nad 5 gb neviete co to môže robiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    brodozz je offline (nepripojený) brodozz

    brodozz
    To je znama vecicka HDD format.na Fat32,ktori neumozni copy subor vecsi ako 4GB! musis naformatovat HDD na Widle NTFS,al rozdelit HDD na 5ooGB Fat32 A 500GB NTFS

    iv@n je offline (nepripojený) iv@n

    iv@n
    a zvyšok si si prečítal?
    pozri si ako je naformátovaný, ak používa FAT32 tak tam proste neskopíruješ súbory väčšie ako 4GB.

    iv@n je offline (nepripojený) iv@n

    iv@n
    prekopírovať dáta najskôr na iný disk, ak o ne nechceš prísť.
    potom ak máš windows, tak si klikni tento počítač, pravým tlačíkom si klikni na ten tvoj externý disk a nájdi položku menu "format" a nastav si tam namiesto "FAT32" teraz "NTFS", daj to sformátovať a nakopíruj dáta späť.

    ak tie dáta nemáš kde skopírovať, tak vo windowse je aj príkaz "convert", ktorý to prekonvertuje z fat32 na ntfs aj s dátami, ale trvá to dlho a osobne by som si dôležité veci aj tak zazálohoval (napríklad výpadok prúdu alebo iný problém počas konverzie a dáta sú fuč).

    kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

    kergulaan
    Este chcem dodat, ze ked budes nasledne chciet prehravat nahrane filmy napr cez dvd prehravac alebo priamo na TV - tak ti to pri NTFS neprehra, pretoze len velmi malo takychto zariadeni /dvd, tv/ spozna disk naformatovany ako NTSF.
    Ako som uz pisal vo viacerych prispevkoch, je to bud schuzofrenia - velke subory a nepodpora systemu co ich umoznuje prehravat, alebo je to zamer ako predist ciernemu kopirovaniu a vyuzivaniu "umeleckych" diel.

    Taserda je offline (nepripojený) Taserda

    Taserda
    Ja som svoj 500 GB iba prepísal na NTSF ako to spomína iv@n a prehráva ho TV Philips v pohode, pre nahrávanie ho už nevidí,PC a satelitné prijímače s ním nemajú žiaden problém. Myslím že film by sa aj mohol podeliť na časti po 4 GB a pozeral by sa s prestávkami ako v komerčnej TV, ale to by bolo také barbarské riešenie.

    mpca je offline (nepripojený) mpca

    bla bla.. koho to zaujíma? mpca
    nesúhlasím,,, NTFS je pre tv, dvd prehrávače a satelity už bežná vec,,, niekoré multimedilne prehrávače nemajú problém ani s ext2/ext3/HFS+...
    A ako spomenul Taserda pri nahrávaní môžu požadovať zariadenia FAT32...

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    kergulaan
    Este chcem dodat, ze ked budes nasledne chciet prehravat nahrane filmy napr cez dvd prehravac alebo priamo na TV - tak ti to pri NTFS neprehra niektoré DVD prehrávače - novšie - áno-prehrajú, staršie vytrvalo chcú FAT32, TV pri USB vstupe NTFS im problémy nerobí - prehrajú to, pretoze len velmi malo takychto zariadeni /dvd, tv/ spozna disk naformatovany ako NTSF.
    .
    Disk z formatu FAT mozno na NTSF velmi jednoducho a bez straty udajov zmenit nasledujucim postupom:
    1) zadejte: Start>spustit> napiště CMD a potvrďtě nebo Start>Programy>Příslušenství>Příkazový řádek
    2) do příkazové řádky napište následující: CONVERT Písmeno_jednotky: /FS:NTFS, např. tedy CONVERT E: /FS:NTFS
    - Mam to viackrat odskusane, vzdy bez problemov. Takto "preformatovany " disk by uz nemal mat problemy s kopirovanim Blue Rai Disc.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.