Zavrieť

Porady

webkamera

Milí poraďáci.
Prichádzam k Vám opäť.
Mám takýto problém.
Prestala mi fungovať kamera.
Mám len rakú obyčajnú na obyčajnom počítači, nie na nodbooku.
Je to: trust-WB-3320X webcam.
Išla výborne a zrazu mi začala vyhadzovať tabuľku: "Error 800 7045a: cannot create video capture filter"
Neviem, či si mám kúpiť novú, alebo som len niečo zle zaklikla.
Stále mi svieti, aj keď ju nemám zapnutú.
Odinštalovala som staré a vyhádzala čo sa týkalo kamery z počítača.
Preinštalovala som ju asi zo 3x a nič.

Skúsila som pridať prílohu, ale neviem či mi to pridalo.
Ďakujem
Naposledy upravil zabenka : 20.12.11 at 05:17
webkamera (1).jpg  
webkamera.jpg  
webkamera (2).jpg  
webkamera (3).jpg  
webkamera (4).jpg  

webkamera (5).jpg  
webkamera (6).jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zabenka je offline (nepripojený) zabenka

    zabenka
    Chcela som pridať aj foto, ako mám zakliknuté, ale sa mi to nepodarilo priložiť, nejako je to tu pomenené.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Srandy nabok: zabenka z toho http://www.nodevice.com/driver/WB-3320X/get48952.html si skús stiahnuť ovládač kamery (naťukať captcha), ulož si ho niekam na disk (je to *.zip - musí sa rozzipovať). Potom v Správcovi zariadení si nájdi svoju kamerku, daj aktualizovať ovládač a pri hľadaní cesty zadáš na ten nový (stiahnutý) ovládač.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Diagnostikoval by som to podla moznosti:
    1. fyzicky odpojim a odinstalujem driver (pripadne aj soft)
    2. fyzicky pripojim a znova nainstalujem driver
    3. pozrem do spravcu ci je nainstalovane v poriadku
    4. ak nie, tak ak mas moznost (myslim tym aby ti to nezabralo vela casu ...) tak aj reinstalujem system a na cisty OS nainstalujem driver
    5. ak nefunguje ani tak, potom to vyskusam na inom PC
    6. ak nefunguje ani na inom PC tak na 99% je problem v kamere
    7. ak je v zaruke, idem ju dat reklamovat
    8. ak nieje v zaruke, ozeliem 10€ a kupim novu

    miselko je offline (nepripojený) miselko

    miselko
    caute ja mam probles webcamerou skusal som to na stranke www.fotka.mci.sk a vyhodilo mi to tabulku zlohal doplnok Shockwave flasch mam notebook acer a integrovanu kameru crystal eye zaujimave na tom je že na skype mi funguje normalne prosim poradte dakujem

    miselko je offline (nepripojený) miselko

    miselko
    caute ja mam probles webcamerou skusal som to na stranke www.fotka.mci.sk a vyhodilo mi to tabulku zlohal doplnok Shockwave flasch mam notebook acer a integrovanu kameru crystal eye zaujimave na tom je že na skype mi funguje normalne prosim poradte dakujem

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ak ti to vyhodilo -potrebuješ doplnok na prehravanie flash súborov, t.z. potrebuješ FlashPlayer (pri inštalácii potvrdiť aj doplnok pre internetový prehliadač).
    Ale pozri sa ešte do správcu, či pri kamere nie je nejaká výstraha (žltý trojuholník).
    Skype používa svoj prístup ku kamere, len žiada zdroj na snímanie. Je to totiž p2p spojenie (peer to peer).

    hans10 je offline (nepripojený) hans10

    hans10
    potreboval by som nejaký ovládač na webkameru nemožte mi poradiť nejakú stránku typ dosky MB ASROCK K8UPGRADE NF3 vďaka!!!

    hans10 je offline (nepripojený) hans10

    hans10
    operačný systém je Microsoft Windows xp Proffesional verzia 2002 a typ kamery je Logitech Webcam Software.

    hans10 je offline (nepripojený) hans10

    hans10
    tak to asi nebude v ovládači lebo som ho nainštaloval a nič takže začnem o d začiatku mám takýto problem:ked volam cez skype a mám zapatu kameru tak druha strana čo volá ma nevidí ale ja ju vidím neviete prečo??

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    lebo tvoja kamera je off, ci uz je pokazena, zle nainstalovana, alebo vypnuta to nevieme (moznosti som pisal na predoslej strane)

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    hans10
    volam cez skype a mám zapatu kameru tak druha strana čo volá ma nevidí ale ja ju vidím neviete prečo??
    Lebo v Skype je ešte také malé tlačítko Zahajiť videohovor (ikonka kamery). Prípadne rovno zahájiť videohovor, alebo nastaviť Skype tak, aby sa videohovor začal automaticky - v Nastaveniach.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ak to funguje, mala by si vidieť dve okienka - jedno od neho, druhé tvoje. Vtedy to ide. Inak hore v Skype na lište v Hovor je ponuka Hovor a Video Hovor.

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Každé zariadenie ,ktoré je k PC pripojené je zobrazené aj v správcovi zariadení.Takže ,keď je problém ,tak začnem tam nie rovno v Skype.Web kamera zvykne byť zobrazená v časti zariadenie pre spracovanie obrázkov,pretože sa cez web kameru dá zachytiť aj snímka.Ak je tam web kamera zobrazená a bez chyby ,tak je dobre nainštalovaná.Ak je pri ovládači zobrazený otáznik ...,tak zrejme je zlý ovládač,zle nainštalovaný.Zase tu plátí zásada , nainštalujem ovládač a potom pripojím web kameru.Kamera zvykne mať aj svoj obslužný program ,cez ktorý sa dájú na kamere jemne nastaviť parametre(jas,ostrosť....)Ak je tam všetko v poriadku ,tak potom môžem v Skype v časti nástroje-nastavenie-nastavenie videa skontrolovať funkčnosť web kamery v Skype a aj tam nastaviť parametre.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.