Zavrieť

Porady

Nákup PHM v JU

Dobrý deň, prosím poradte ako sa správne zaúčtuje nákup benzínu v JÚ. Učtujem ho ako nákup materiálu a zaevidovaný aj v knihe jázd . V minulosti som učtovala do prevádzkovej réžie. Vie mi niekto objasniť odkedy platí ,že sa má účtovať ako materál a či ja účtujem správne ? ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    HEČER Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím poradte ako sa správne zaúčtuje nákup benzínu v JÚ. Učtujem ho ako nákup materiálu a zaevidovaný aj v knihe jázd . V minulosti som učtovala do prevádzkovej réžie. Vie mi niekto objasniť odkedy platí ,že sa má účtovať ako materál a či ja účtujem správne ? ďakujem
    Nákup PHM účtuješ ako nákup materiálu.

    HEČER je offline (nepripojený) HEČER

    HEČER
    ďakujem za radu a ešte by som chcela vedieť ako správne účtovať kancelárske potreby ?

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    HEČER Pozri príspevok
    ďakujem za radu a ešte by som chcela vedieť ako správne účtovať kancelárske potreby ?
    Veď to máš v tom linku. Materiál. Prípadne aj tovar, ak to ďalej predávaš.

    HEČER je offline (nepripojený) HEČER

    HEČER
    no tak to som trochu v keli kancelárske som účtovala ako pravádz. réžiu . Mám podať opravné na výkaz príjmov a výdavkov za predchádzajúce roky ,alebo to mám nechať tak . V konečnom dôsledku sami daňová povinnosť nezmení.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    nestresuj, ja kancelárske účtujem ako pr. réžiu už asi 20 rokov......a i naďalej tak budem robiť...

    HEČER je offline (nepripojený) HEČER

    HEČER
    ešte som zabudla muž je chladiarenský mechanik platca DPH , do réžie dávam aj platbu za mobil. telefon ,internet a inzerciu na servis ,ktorú dáva týždenne do miestnych reklamných novín a stravné lśtky . Ešte mám opravy auta . Manžel si náhradné dielce kúpi a opravu prevedie sám s priateľom automechanikom Tento materiál som dávala ako prev réžiu . ďakujem za radu

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    HEČER Pozri príspevok
    ešte som zabudla muž je chladiarenský mechanik platca DPH , do réžie dávam aj platbu za mobil. telefon ,internet a inzerciu na servis ,ktorú dáva týždenne do miestnych reklamných novín a stravné lśtky . Ešte mám opravy auta . Manžel si náhradné dielce kúpi a opravu prevedie sám s priateľom automechanikom Tento materiál som dávala ako prev réžiu . ďakujem za radu
    Ved to pišete sama, (vyššie hrubo vytlačene) tak prečo do prev.réžie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.