Zavrieť

Porady

účtovanie faktúry do Švajčiarska

Dobrý deň.

Potrebovala by som poradiť. Vystavili sme faktúru do Švajčiarska, nakoľko je to faktúra do zahraničia, bola bez DPH. Viem že do súhrnného výkazu sa to neuvádza, ale pri účtovaní mám dať aký kód? Bude to len vo výkaze k DPH? Faktúra bola za služby.

Ďakujem vopred za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    katesocka Pozri príspevok
    Dobrý deň.

    Potrebovala by som poradiť. Vystavili sme faktúru do Švajčiarska, nakoľko je to faktúra do zahraničia, bola bez DPH. Viem že do súhrnného výkazu sa to neuvádza, ale pri účtovaní mám dať aký kód? Bude to len vo výkaze k DPH? Faktúra bola za služby.

    Ďakujem vopred za odpovede.
    ??? Tak ako píše Kejka, potrebujeme viac informácií. Kto je odberateľ, o aké služby išlo...

    katesocka je offline (nepripojený) katesocka

    katesocka
    naša firma organizuje vzdelávacie konferencie pre lekárov... a konkrétne tejto firme sme fakturovali výstavnú plochu.... podujatie sa uskutočnilo na slovensku.
    hm, možno budem vyzerať teraz blbá ale neviem čo myslíte tým "aký SW"

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    katesocka Pozri príspevok
    naša firma organizuje vzdelávacie konferencie pre lekárov... a konkrétne tejto firme sme fakturovali výstavnú plochu.... podujatie sa uskutočnilo na slovensku.
    hm, možno budem vyzerať teraz blbá ale neviem čo myslíte tým "aký SW"
    Miesto dodania podľa §15 odst. 1 - teda vo Švajčiarsku. FA vystavujete bez DPH s odvolávkou že "FA je vystavená bez DPH a DPH je povinný platiť príjemca služby". FA vám nevstupuje do DP DPH ale do súhrnného výkazu áno.

    Neviem aký kod máš zadať, lebo nevieme aký máš SW (software). Ja vo svojom pri tomto type služieb vyberám "Evidencia podľa §15 ods.1".


    Príklad č.3 na strane 3.

    katesocka je offline (nepripojený) katesocka

    katesocka
    vraciam sa zase k tejto otázke... už viem že faktúra je bez DPH, do súhrnného výkazu neide (Švajčiarsko nie je v EÚ). uvádzam do výkazu DPH? ak áno, ktorý riadok? prosím kto vie nech poradí, som bezradná

    mario.rath je offline (nepripojený) mario.rath

    mario.rath
    Rád by som ozivil tuto temu s nasl. problemom.
    Uctovny system, ktory pouzivame je Omega od Krosu.
    Od spolocnosti HP sme dostali peniaze na marketing na internete. Aby nam mohli peniaze poslat, musime im poslat fakturu na tie sluzby do Zenevy. Svajciari nie su v EU. Co to spravi v uctovnictve? Na fakturu nemame dat DPH ale co potom dat/nedat do vykazu DPH a do suhrneho vykazu?
    Este je otazne ci to ide do koeficientu v menovateli/citateli..viete niekto?
    Naposledy upravil mario.rath : 15.02.12 at 08:56
    ivo_b Faktura bez DPH (v Omege zadat "neobsahuje DPH"), typ sumy V (volny zaklad). Nevchadza to do DP k DPH ani do SV.

    účtovanie faktúry do Švajčiarska

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.