Zavrieť

Porady

Prevod záznamu VHS na DVD

Dobrý deň,
poradí mi prosím niekto pri prevode záznamu nahratého videokamerou VHS, z videa na DVD rekordér?
Týka sa to : video AKAI (pal/mesecam) - zapnuté pal
DVD rekordér SONY (auto,pal,secam) - zapnuté pal, alebo auto
prepojenie šnúrou audio/video s RCA konektormi
Pri prepojení: 1./ video - TV - je záznam normálny.
2./ video - rekorder DVD - TV - zvuk dobrý, obraz seká a zrní. Na displeji sa ukazuje odkaz
" tv systém tohoto signálu je odlišný od nastavenia rekordéru".
Naposledy upravil peetr : 29.12.11 at 15:08
Usporiadat
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pozri, či v nastavení normy PAL na DVD rekordéri nie je ešte možnosť nastavenia normy PAL - nastaviť (ak bude) B/G.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
peetr peetr

peetr je offline (nepripojený) peetr

Na videu je B/W, na DVD nie je.
Naposledy upravil peetr : 29.12.11 at 15:35
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Aké je prepojenie DVD-TV? Spôsob.
0 0
peetr peetr

peetr je offline (nepripojený) peetr

OPENBOX - DVD - TV (scart káble)
Naposledy upravil peetr : 29.12.11 at 15:24
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Na TV nastaviť (ak to v menu je) vstupný signál z DVD z priradeného SCART vstupu (zaiste si priradzoval vstupy do TV podľa zariadení). Inak by to malo ísť.
BTW: aká telka?
0 0
peetr peetr

peetr je offline (nepripojený) peetr

Vďaka, vyskúšam. Telka je staršia SHARP.
0 0
peetr peetr

peetr je offline (nepripojený) peetr

Zistil som že TV menu nemá tieto nastavenia a SCART vstup má len jeden. Je možné že medzi VCR a DVD je to v poriadku a chyba bude medzi DVD a TV ? Čo keby som urobil prepis a výsledok prehral na PC ?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Skús - PC by malo to prehrať - DVD rekordér hanráva na "placky" v štandardnom DVD-formáte - t.z. že musí mať podadresár VIDEO_TS a tam video súbory. Ak použiješ player v PC, stačí len spustiť *.ifo - informačný súbor o všetkých ostatných videosúboroch - a prehrať to. Je aj možné, že napaľovanie nie je celkom OK.
0 0
peetr peetr

peetr je offline (nepripojený) peetr

Nepomohlo. Prepis je rovnako znehodnotený ako ho zobrazovala TV. Chyba bude medzi VCR a DVD. Napaľovanie DVD rekordéra je v poriadku, vyskúšal som.
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Ak máš kábel SCART Full nie iba jednosmerný ,tak ho skús otočiť či sa dačo nezmení.
0 0
peetr peetr

peetr je offline (nepripojený) peetr

To čo stiahnem z TV do DVD a opačne cez SCART, ide. Medzi VCR a DVD mám kábel s RCA konektormi, pretože video nemá SCART výstup.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Naznačil si! Chyba medzi VCR a DVD = káble. Skús iné - možno poškodené káble, možno poškodené konektory RCA - príčin môže byť viacej.
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Ak máš na obraz aj zvuk iba konektory cinch ,na video zvykne byť žltý ,tak jednoducho prehoď farby a video daj napr.červenú a zistíš či to robí kábel.
0 0
peetr peetr

peetr je offline (nepripojený) peetr

Vďaka, ale nepomohlo. Vyskúšal som dva káble.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Tak potom zostáva chyba v prístrojoch - konkrétne vstupoch/výstupoch RCA
Ak má telka RCA vstupy - skús prepojiť po jednom prístroje s telkou cez RCA, zistí sa, či to nerobia aj v telke.
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Ak môžeš daj sem presnejšie typy video AKAI a DVD rekordér SONY.Pozrieme sa do manuálov ak sa dajú nájsť.
0 0
peetr peetr

peetr je offline (nepripojený) peetr

AKAI VCR VS - 37EM
SONY RDR AT-200
0 0
peetr peetr

peetr je offline (nepripojený) peetr

Už som skúsil vylúčiť TV a prehrával som prepis na PC. Tá istá chyba.
0 0
peetr peetr

peetr je offline (nepripojený) peetr

Môže v tomto prípade ovplyvňovať ochrana proti prepisu ? Je to len amatérsky záznam na VHS kamere.
0 0
peetr peetr

peetr je offline (nepripojený) peetr

TV stále zobrazuje :" tv systém tohoto signálu je odlišný od nastavenia rekordéru". Všetky nastavenia som prekombinoval na obidvoch prístojoch.
To znamená, že signál (video),ktorý prichádza z VCR (norma PAL) , DVD (norma PAL) nedokáže spracovať.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať