Zavrieť

Porady

Elektricke ohrievanie vody lacnejsi ako TUV ?

Caute..

Myslite ze jednoduche zatvorenie TUV (a nasledne nepouzivanie) a namontovanie el.ohrievaca do bytu by bolo vyhodnejsie ako stale doplacat na TUV ?
(plyn nie, pretoze bytovka sa s vysokou pravdepodobnostou bude odpajat od plynu do 2 rokov)

Fatalny problem je ten, ze byt sa nachadza na podstresnom podlazi, cize ak si chcem umyt ruky po jedle (studenou sa mastnota tazko umyva), tak musim cakat 30-50 sekund na to aby zacala tiect TUV a potom si ich mozem umyt, nehovoriac ze pustam TUV do kanala rychlostou 1l/7s.

Bytove druzstvo to vobec netankuje.

Samozrejme najidealnejsie by bolo hodit horuci zemiak inemu obcanovi, nech sa s tym trapi on (tj. odstahovat sa), ale to by bolo teraz extremne drahe riesenie a uprimne - neviem ci ma vyznam zit na Slovensku.

Aky mate nazor? Co by ste robili ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jang111111 je offline (nepripojený) Jang111111

    Jang111111
    Zdravím!

    Tak toto by aj mňa zaujímalo, hoci tento problém s teplou vodou by malo vyriešiť vyregulovanie teplej vody a teplá voda by sa mala následne dostať aj na vyššie poschodia.
    My v našom BD máme toto vyregulovanie ale...mesačne platíme len za teplú vodu 50 eur čo sa mi zdá neprimeraná čiastka. A to sme v byte len ja s manželkou.

    kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

    kergulaan
    Zaujimava tema, ale je tam vela premennych, ktore je potrebne zahrnut do vypoctov
    - kolko platis za teplo na TUV / m3
    - kolko platis za SV na vyrobu TUV
    - aku mas sadszbu na el.
    - priemerna spotreba TUV den, mesiac - ak to chces podrobnejsie, tak rozdelit na male spotreby - umyvanie ruk + velke spotreby sprcha.

    Upozornujem, ze jedna z najvacsich spotrieb TUV je umybvanie riadu pod tecucov vodou - tu by pomohla umyvacka riadu.

    verkaz je offline (nepripojený) verkaz

    verkaz
    Tá platba je neúmerne vysoká. Je to však zálohová platba a záleží od vašej spotreby. Taká orientačná cena za 1 m3 TÚV (ohrev, spotreba SV na TÚV a základná zložka) je cca 10 Eur.
    V prípade, že máte mesačnú spotrebu 5 m3, by to bolo normálne.

    Jang111111 je offline (nepripojený) Jang111111

    Jang111111
    Aj tak sa mi zdá, že 10 eur za 1m3 nie je adekvátna cena. Je pravda, že sa rád kúpem...určite to pri najbližšej príležitosti zmeriam. Koľko potom stojí ohriatie 1m3 vody v elektrickom kotly? Ďakujem.

    Elektricke ohrievanie vody lacnejsi ako TUV ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.