Zavrieť

Porady

pc zdroj :)

mohli by ste mi niekto nejako poradit ak vytiahnem grafiku zo zostavy a zapnem pc tak zdroj je ticho aj cela zostava ale ked tam dam grafiku a zapnem pc tak zacne piskat dokedy nenacita windows dnes som zdroj rozobral precistil ale nenasiel som ziadnu vadu .... zdroj je eurocase 450 watt dosku mam foxcon a6wmx grafiku ati hd 5670 2gb ram a 1 tb disk 5400 otackovy ... moze piskat tim ze je pretazeny ?
Usporiadat
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Nepíska náhodou grafika.Nezabudol si pripojiť prídavné napájanie na grafiku ,ak má .Vtedy píska grafika.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
jaj000 jaj000

jaj000 je offline (nepripojený) jaj000

neviem ci ma mat pridavne napajanie kedze doteraz mi riesil pocitac ujo ktory s nimi pracuje roky ale mozne to je kedze ked ju vytiahnem tak nic nepocut jak zistim ci jej teba pridavne napajanie ? na grafike ziaden vystup uz nieje na starej geforce bol
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Stačí pozrieť ,ak nemá prídavný napájací konektor ,tak netreba.
0 0
jaj000 jaj000

jaj000 je offline (nepripojený) jaj000

nie teraz som rozobral a nic tam take nieje a piska ako keby od procesoru a grafiky cize zbytcne som si rozoberal zdroj
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Skús inú grafiku ,alebo zdroj.Vedľa procesora sú cievky a tie zvyknú pískať ,aj keď by nemali.Zvyknú byť hlučnejšie pri záťaži t.j. aj pri štarte PC kedy nabehuje ,potom stíchnu ,ale potom pri väčšom odbere ich opäť počuť.Ak je doska v záruke ,tak ju reklamuj.
0 0
jaj000 jaj000

jaj000 je offline (nepripojený) jaj000

v zaruke je uz len grafika ta je nova ma len par mesiacov
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nová grafika? Zdroj Eurocase? Grafika si asi pýta viac. Eurocase nie je to pravé orechové. Aj keď má 450W (deklarovaných) - no keď je starší, môže dávať relatívne menej (možno 380W) a to potom "protestuje" - je vo vyššej záťaži.
Skúsil by som si požičať väčší zdroj (ak niekto poskytne) a inej značky a vyskúšať.
0 0
jaj000 jaj000

jaj000 je offline (nepripojený) jaj000

no aj to som si myslel ale nemam moznost vyskusat a nejak nechcem zbytocne kupovat novy ked tento ide a ked kupim novy tak bude neskor slaby ked bude aj tak piskat a bude to maticna tak uz budem musiet kupovat dosku s am3 s novym procesorom aj ramkou necham len disk kedze je novy aj grafiku
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Ak keď zdroje Eurocase sú kritované ,tak ja som s nimi nemal žiadné problém ohľadom pískania ani iné problémy.Tom že pískali základné dosky ,tak to som už mal a dokonca bol aj problém s reklamáciou,pretože mi tvdili ,že je to ešte v norme,ale nakoniec mi to uznali pretože cievka už pískala stále nie iba pri záťaži.
0 0
jaj000 jaj000

jaj000 je offline (nepripojený) jaj000

tak si zrejme zainvestujem a kupim zrejme nieco nove kedze taku s am2 sa neoplati kupovat hej piska to hlavne pri nejakej zatazi ale pri starte najviac potom to len tak trochu piska mam taku otazku je nejake riziko ze by mi vyhorela doska ? alebo bude sa piskanie zhorsovat ?
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Robil som PC ,kde na doske Asrock začala pískať cievka.Tak ako začala ,tak aj prestala pískať a bolo ju počuť veľmi slabo,povedané rečou servisáka píska v norme.
0 0
jaj000 jaj000

jaj000 je offline (nepripojený) jaj000

no keby ta moja prestala piskat zatial ako som pisal piska pri starte a to je hluk na celu izbu taky prerusovany a jak sa nacita windows tak prestane a potom uz len tak potichu
0 0
jaj000 jaj000

jaj000 je offline (nepripojený) jaj000

keby ze kupim dosku s am3 tak mi bude pasovat ten stary procesor ? ... nechcem naraz tolkopenazi do toho dat
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

ale nemam moznost vyskusat a nejak nechcem zbytocne kupovat novy ked tento ide a ked kupim novy tak bude neskor slaby
Ja len tak na okraj. Zbytočne sa nekúpi, ak sa kúpi nový, značkový a dostatočne výkonný (min. 550W). Ak potom kúpiš novú dosku - šupneš tam ten zdroj. Všetky zdroje majú jedno spoločné- 1 vstupnú zásuvku 230V, vyliezajú z toho kábliky pre vypínač a pre dve napätia 5V a 12V (niekde ešte niečo navyše - pre SATA zariadenia).
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

500w kvalitny zdroj (co ale eurocase nieje ani nahodou )momentalne staci na bezne herne pc (v cene okolo 600eur) a zhorsovat sa to nebude, prave naopak tlak je na co najmensiu spotrebu

nenapisal si co mas za procesor, do am3 nemusi pasovat
0 0
jaj000 jaj000

jaj000 je offline (nepripojený) jaj000

misoft Pozri príspevok
Ja len tak na okraj. Zbytočne sa nekúpi, ak sa kúpi nový, značkový a dostatočne výkonný (min. 550W). Ak potom kúpiš novú dosku - šupneš tam ten zdroj. Všetky zdroje majú jedno spoločné- 1 vstupnú zásuvku 230V, vyliezajú z toho kábliky pre vypínač a pre dve napätia 5V a 12V (niekde ešte niečo navyše - pre SATA zariadenia).
no ano ale nezda sa mi aby mi neskor utiahol nejake 6 jadro a zase teraz nejak nechcem investovat do zdroja ked ide aale dik za radu je pravda ze tak ci tak zdroj kupim lebo ten euroshit uz nechcem mat v pc obavam sa ze niekedy mi vyhori
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

mecky Pozri príspevok
500w kvalitny zdroj (co ale eurocase nieje ani nahodou )momentalne staci na bezne herne pc (v cene okolo 600eur) a zhorsovat sa to nebude, prave naopak tlak je na co najmensiu spotrebu
Žiadný zdroj nie je 100%.Nekupuj zdroj ,keď nevieš v čom je chyba.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft


Tak potom toto -Crono 750W http://www.pc-komponenty.sk/?Mode=Sti&StiId=181538 ten to iste utiahne
0 0
jaj000 jaj000

jaj000 je offline (nepripojený) jaj000

mecky Pozri príspevok
500w kvalitny zdroj (co ale eurocase nieje ani nahodou )momentalne staci na bezne herne pc (v cene okolo 600eur) a zhorsovat sa to nebude, prave naopak tlak je na co najmensiu spotrebu

nenapisal si co mas za procesor, do am3 nemusi pasovat
mam amd 64 x2 tipujem ze je stavany na am2 a ta doska co mam ma podporu am2 +
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

vlado: kde tam mam pisane cokolvek o kupovani?
misoft: kupovat redstar , to uz si rovno moze nechat eurocase, adrenalin taky isty
jaj000: neviem presne co planujes teda menit, ale este skor ako chces zistit co je vadne bud si zozenies komponenty na vymenu alebo zaniest niekomu kto vie zistit
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať