Zavrieť

Porady

Dva televízory - ozvena

Ahojte,
vedel by, prosím, niekto poradiť, v čom to môže byť, že ak pozeráme rovnaký film na dvoch TV v dvoch izbách, na jednom je vysielanie oneskorené o niekoľko sekúnd?
Keď máme bežne dvere pootvárané, tak slová z druhého TV počujeme ako ozvenu slov z prvého. Stáva sa len občas, aby sme boli doma naladení na rovnakú TV-nôtu, ale keď sa stane, cítime sa ako v hore .
Alebo nám zostáva len zatvárať dvere na izbách?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Odpoveď je jednoduchá: signál v kábli.
    Digitál = zhluk jedničiek a núl prichádza do telky (STB), kde sa musí dekódovať (rozložiť) na obrazovú časť a zvukovú časť + čast EPG a teletext a tie potom "poslať" jednotlivým "častiam telky na spracovanie - obrazovú pre obraz a zvukovú pre zvuk.
    Analóg= dekódovanie už robí poskytovateľ a káblom sa "valí" analógový signál frekvenčne modulovaný, ktorý má obrazovú časť a zvukovú časť. Televízor už nemusí nič dekódovať, len si pekne oba časti "signálu" zoberie a pošle príslušným "častiam" na spracovanie - obraz do obrazovej časti a zvuk do zvukovej.
    Preto je analóg v predstihu pre digitálom.
    Doplním: analóg aj digitál môžu cestovať jedným káblom spoločne - neprekážajú si.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    tiež to mám, na jednej telke digital vysielanie na druhej analog-kablovka, aj ty tak? myslím že sa s tým nedá nič robiť...ale sú tu iní šikovníci možno vedia ako nato...

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    lu: a tipnem si - jeden pozeráte digitál a druhý analóg.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Toto ma zaujalo, tak sa zase len laicky (inak neviem ) opýtam :
    Na TV, ktorý máme napojený na STB, sú dva otvory. Jeden s názvom SD CARD, druhý je prelepený a na lepke je text COMMON INTERFACE REMOVE COVER TO ECCESS SLOT. Neviem, na čo sú tie otvory. Do jedného (neviem do ktorého) by sme mohli dať ten CA modul a potom STB použiť na napojenie druhého TV, ktorý tie otvory nemá? Tiež máme UPC. Ď.
    Common Interface = tam sa vkladá CA modul (v ňom je karta - POZOR, UPC páruje kartu s CA modulom, tak ako párujú karty so STB) T.z. že aj keby ste vložili CA modul do telkáča - karta z STB nebude spárovaná a nebude fachčiť!
    Takto vyzerá CA modul


    C = CI slot, B = CA modul, C = SC - Smart Card (napr. od UPC)

    Smart karta - tá prakticky má kód pre CA modul alebo STB, ktorý to potom dekóduje.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    CA modul je rýchlejší, pretože sa stáva akoby súčasťou telky - STB (cez SCART) má "zdržanie".
    CA modul je priamo pripojený zbernicou (konektorom) televízorom, takže dekódovanie ide priamo a signál je rovno rozdelený na obraz a zvuk, pri STB signál ide do STB - dekóduje - pošle do telky - tá to rozdeli naobraz a zvuk.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Inak CA modul je užívateľsky lepší - všetko sa robí na telke, žiadne ďalšie krabičky a sarapatičky (nie ako pri STB kábel-STB-kábel-TV) + DO TV a DO STB. Tu je len jedno DO od telky.

    luja5 je offline (nepripojený) luja5

    luja5
    Lujza a Misoft, áno asi tak nejako, teda ten jeden TV, ktorý sa oneskoruje, ja napojený na Set-Top-Box.

    luja5 je offline (nepripojený) luja5

    luja5
    misoft Pozri príspevok
    Odpoveď je jednoduchá: signál v kábli.
    Digitál = zhluk jedničiek a núl prichádza do telky, kde sa musí dekódovať (rozložiť) na obrazovú časť a zvukovú časť + čast EPG a teletext a tie potom "poslať" jednotlivým "častiam telky na spracovanie - obrazovú pre obraz a zvukovú pre zvuk.
    Analóg= dekódovanie už robí poskytovateľ a káblom sa "valí" analógový signál frekvenčne modulovaný, ktorý má obrazovú časť a zvukovú časť. Televízor už nemusí nič dekódovať, len si pekne oba časti "signálu" zoberie a pošle príslušným "častiam" na spracovanie - obraz do obrazovej časti a zvuk do zvukovej.
    Preto je analóg v predstihu pre digitálom.
    Doplním: analóg aj digitál môžu cestovať jedným káblom spoločne - neprekážajú si.
    Ďakujem za vysvetlenie, už tomu rozumiem.
    Záver - ak nám ozvena bude vadiť, zatvárať dvere .

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    ja som to robievala tak, že ak sa kukali rovnaké programy tak sa na tej telke kde bol menej kvalitný zvuk, ten zvuk vypol dvere na spálni nemám

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    - ja niekedy mávam trojitú ozvenu. Jeden program sledovaný na digitál, analóg a PC.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    ja som teraz skúšala: v spálni mám CA modul a v obyvke set-box oba digital a tiež je ozvena

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    len tragédia je to že upc, pchá ludom set-boxy pritom vedia že sú nekvalitné a ked chce byť človek alebo musí byť v upc/moj prípad/ tak CA modul je cenovo výhodnejší ako zobrať si další set.box. skoro všetky telky teraz predávané majú nato dieru

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    lujzi: máš aj možnosť objednať si CA modul. Ja som to pri zavádzaní digitálu využil. Objednal som si CA modul (stál 60€ ale je môj), kuriérom mi došiel do troch dní. Vtedy ešte neponúkali ako alternatívu, ale ja som o týchto moduloch vedel, tak som to na nich "vybafol" .
    Teraz už je možnosť medzi STB a CAM (i keď radosť z toho nemajú )

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    misoft Pozri príspevok
    lujzi: máš aj možnosť objednať si CA modul. Ja som to pri zavádzaní digitálu využil. Objednal som si CA modul (stál 60€ ale je môj), kuriérom mi došiel do troch dní. Vtedy ešte neponúkali ako alternatívu, ale ja som o týchto moduloch vedel, tak som to na nich "vybafol" .
    Teraz už je možnosť medzi STB a CAM (i keď radosť z toho nemajú )
    ja som to vedela od kolegu ten si kupoval niekedy v lete telku, ja som mala v pláne kupovať tak som sa nachystala že si už kúpim s týmto prístupom.v tedy som to nikde ani nečítala ani na nete som to nevidela, ked som si to bola vybavovať 12/2011 povedali že kurierom nehrozí, tak som tam musela ísť, tam som si vypočula, že to majú v ponuke len od marca 2011.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    No ja mám "papiere" na CAM rovno od UPC - klasická faktúra a dodací list kuriéra.

    luja5 je offline (nepripojený) luja5

    luja5
    lujza.j Pozri príspevok
    ... CA modul je cenovo výhodnejší ako zobrať si další set.box. skoro všetky telky teraz predávané majú nato dieru
    misoft Pozri príspevok
    Inak CA modul je užívateľsky lepší - všetko sa robí na telke, žiadne ďalšie krabičky a sarapatičky (nie ako pri STB kábel-STB-kábel-TV) + DO TV a DO STB. Tu je len jedno DO od telky.
    Toto ma zaujalo, tak sa zase len laicky (inak neviem ) opýtam :
    Na TV, ktorý máme napojený na STB, sú dva otvory. Jeden s názvom SD CARD, druhý je prelepený a na lepke je text COMMON INTERFACE REMOVE COVER TO ECCESS SLOT. Neviem, na čo sú tie otvory. Do jedného (neviem do ktorého) by sme mohli dať ten CA modul a potom STB použiť na napojenie druhého TV, ktorý tie otvory nemá? Tiež máme UPC. Ď.

    anonym222 je offline (nepripojený) anonym222

    anonym222
    misoft Pozri príspevok
    Doplním: analóg aj digitál môžu cestovať jedným káblom spoločne - neprekážajú si.
    Neprekážajú si najmä preto že sú modulované na inom kmitočte. Ono aj ten digitál je v kábli v podstate analogový.
    A ani dva analógové signály v kábli ani v éteri si neprekážajú a to iba preto, že sú modulované iným nosným kmitočtom.

    luja5 je offline (nepripojený) luja5

    luja5
    misoft Pozri príspevok
    Common Interface = tam sa vkladá CA modul (v ňom je karta - POZOR, UPC páruje kartu s CA modulom, tak ako párujú karty so STB) T.z. že aj keby ste vložili CA modul do telkáča - karta z STB nebude spárovaná a nebude fachčiť! ...
    Ďakujem za vysvetlenie a (pre mňa ) zrozumiteľný návod. Pekný deň.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.