Zavrieť

Porady

Put do Jeruzalema

Ahojky,

potrebovala by som poradit,ci je lepsie do Izraela si vziat eura al. dolare? Chcem ist na jar s mamou do Jeruzalema cez cestovku,ale nemam ziadne prakticke info o krajine...

Dakujem za vase postrehy...
Usporiadat
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Šakalmi sa tam platí.Tý čo tam boli tvrdia ,že je tam obrovský neporiadok bordel smeti po uliciach ,ako v našich cigánskych dedinách.Nebolo tam kde ísť na WC baby museli ísť za roh do kríčkov ubytovanie medzi švábmi všade kopu smradu ,jedlo nejedlé voda nepitná.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jarka1979 Pozri príspevok
Ahojky,

potrebovala by som poradit,ci je lepsie do Izraela si vziat eura al. dolare? Chcem ist na jar s mamou do Jeruzalema cez cestovku,ale nemam ziadne prakticke info o krajine...

Dakujem za vase postrehy...

Měna a ceny

Izraelskou měnou je šekel, zkratka NIS (nový izraelský šekel).

Měna šekel se dělí na tzv. agoroty. Jeden šekel se skládá ze 100 agorot. Míst k výměně peněz naleznete po Izraeli spoustu, doporučujeme ale spíše měnit peníze v bance nebo oficiální směnárně. V Izraeli je také řada bankomatů a ve většině hotelů, restaurací a obchodů můžete platit kartou (pokud je mezinárodní tj. typu Eurocard/MasterCard, VISA, American Express aj.) V Izraeli si můžete zřídit účet, i když nejste izraelský občan.

* 1 NIS je přibližně 4.75 Kč
1 Koruna je přibližně 0.20 šekelů
(z 25.2.2008) *

Hned na letišti je možnost směnit dolary nebo eura za šekely, ale někde je možno platit i dolary, třeba v obchodech se suvenýry nebo hotelích. Je lepší mít dolary než eura, dolary jsou častěji přijímány, pokud neplatíte v šekelích.....

http://izrael.orbion.cz/stat/pruvodce/mena-a-ceny-2129/
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
jarka1979 Pozri príspevok
Ahojky,

potrebovala by som poradit,ci je lepsie do Izraela si vziat eura al. dolare? Chcem ist na jar s mamou do Jeruzalema cez cestovku,ale nemam ziadne prakticke info o krajine...

Dakujem za vase postrehy...
Doláre. Praktické info Výborne sú spracované v Spoločníkoch cestovateľa z Ikaru napr: http://www.martinus.sk/?uItem=101219 Síce drahé, ale komplexne všetko, len aby si to stihla prečítať. Pozdravujte Mojžiša, bol super.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Oveľa krajšie mesto je Tel-Aviv....

..aj modernejšie, s lepšími službami.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

jarka1979 Pozri príspevok
Ahojky,

potrebovala by som poradit,ci je lepsie do Izraela si vziat eura al. dolare? Chcem ist na jar s mamou do Jeruzalema cez cestovku,ale nemam ziadne prakticke info o krajine...

Dakujem za vase postrehy...
bola som v Izraeli 2x, a idem znovu 17.04.2012, beriem si tam iba doláre, najlepšie keby si mala jednodolárovky......(papierové), budeš mať drobné do zvončeka, kt. sa prispieva za omše, platí sa aj šekelmi ale hlavne dolármi, ....
minulý rok som bola aj v Jordánsku, absolútne neboli problémy s dolármi aj u nich......od cudzinca židia, ale hlavne araby žiadajú rovno doláre.....CK Vás bude určite informovať o možnostiach platenia a aj o iných.....

a dobre si pozrite priestory Chrámu Narodenia Pána, teraz tam bola metlová vojna medzi služobníkmi božími......(arménski a grécki to boli)
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
220870 Pozri príspevok
Šakalmi sa tam platí.Tý čo tam boli tvrdia ,že je tam obrovský neporiadok bordel smeti po uliciach ,ako v našich cigánskych dedinách.Nebolo tam kde ísť na WC baby museli ísť za roh do kríčkov ubytovanie medzi švábmi všade kopu smradu ,jedlo nejedlé voda nepitná.
Bol som tam 3x a šekelmi som nikdy neplatil. Treba mať jednodolárovky a zjednávať. A s tými WC to teda nesúhlasím. Kde som bol všade bolo čisto a zadara napr. na Sione v kláštore, na 9. zastavení v kaviarni, na Masade v stanici lanovky, v reštike pod Eliášom v Hajfe, v bufete pri kostole Blahoslavenstiev...
Jedlo bez problémov, super ražniči kura aj baran rovno na krížovej ceste - len treba hľadať ( nemám rád ani fašírku ani zeleninu ). Stačilo trochu dať najavo pochopenie pre palestíncov a musel som ich stopnúť pri nakladaní mäsa na môj tanier - druhým nepridali ani ryžu...
Vodu tú naozaj len z overených zdrojov, ideál je kupovaná.
P4251754.jpg  
P4251755.jpg  
1/1
3 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

lubko6394 Pozri príspevok
Jedlo bez problémov, super ražniči kura aj baran rovno na krížovej ceste - len treba hľadať ( nemám rád ani fašírku ani zeleninu ). Stačilo trochu dať najavo pochopenie pre palestíncov a musel som ich stopnúť pri nakladaní mäsa na môj tanier
Tak to je moj sen !

Taku porciu, ktorú by som nevladal zjesť som nikde ešte nedostal...
0 0
jarka1979 jarka1979

jarka1979 je offline (nepripojený) jarka1979

dakujem za cenne rady...dufam,ze vsetko bude fajn,hlavne,ze to tam bude bezpecne. Chcem tuto dovolenku venovat mamine k narodeninam (je velmi veriaca zena),ale doteraz som sa motala len po europe. Este otazocka,kolko asi dolarov je optimalne si vziat na tyzden pre 2 osoby. Budeme chodit len po pamiatkach,ziadne more al. zabava... chcem tam ist cez cestovku awertravel (ak to nieje reklama)lebo ma asi najlepsiu cenu,len som nenasla nic o nich,ci boli ludia spokojny so zajazdom...
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Indeed Pozri príspevok
Tak to je moj sen !

Taku porciu, ktorú by som nevladal zjesť som nikde ešte nedostal...
Ja áno. Tak 10 rokov dozadu som bol v reštike Cinema v Trenčíne a dali sme si grilované kolená. A naservírovali nám také 3,5 kilové. Dvaja sme to vzdali po 3 hodinách a odchádzali s igelikou. Ten tretí si dal ešte dezert. A potom nezáviď ...
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

lubko6394 Pozri príspevok
Ja áno. Tak 10 rokov dozadu som bol v reštike Cinema v Trenčíne a dali sme si grilované kolená. A naservírovali nám také 3,5 kilové. Dvaja sme to vzdali po 3 hodinách a odchádzali s igelikou. Ten tretí si dal ešte dezert. A potom nezáviď ...
Ja sa možem s Tebou staviť, že keby som tam šiel , tak mi dajú koleno tak 1,2 kilove, z toho bude 900 gr. kost.

Mne sa bežne stáva, že ked prídem na rad pri platení v potravinach, tak v pokladni dojde páska, alebo predavačka musí ist na zachod...
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

ja som bola dvakrát cez AT....a inak Mŕtve more odporúčam......je zadarmo a veľmi pekné čí kamenné či pieskové pláže....

na jeden sme boli pod Masadou , bolo tam super, namazali sme sa bahnom, vlastní nás nespoznali, inak je tam zadarmo aj sladká voda, aby ste sa opláchli po kúpeli v slanom roztoku.....vzali sme si vykryštalizovanú soľ z mora.....to musíš vidieť.....

a na druhej (celkom hore na severe mora) bolo tak veľa bahna, zapadla som po kolená stojac v ňom....a tá kúpeľ v mori ? nezabudneš......nikdy....

a tých dolárov ? ja som mala na prvej púti asi 300 a so 150-timi som sa vrátila späť.......na druhej púti som si nemenila a ešte mám v peňaženke cca 25 dol......

kedy chcete cestovať?
1 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Naše babky demokratky z dediny tam boli a také resumé nikdy viac.Asi záleží aj na cestovke.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

220870 Pozri príspevok
Naše babky demokratky z dediny tam boli a také resumé nikdy viac.Asi záleží aj na cestovke.
Babky-demokratky sú pošahané ...

ich názormi sa normálny človek nemože riadiť .

Nevidel si film : Slunce, seno... ?

"Ještě, že máme nafasováno z domova... " že jo ?
1 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
jarka1979 Pozri príspevok
dakujem za cenne rady...dufam,ze vsetko bude fajn,hlavne,ze to tam bude bezpecne. Chcem tuto dovolenku venovat mamine k narodeninam (je velmi veriaca zena),ale doteraz som sa motala len po europe. Este otazocka,kolko asi dolarov je optimalne si vziat na tyzden pre 2 osoby. Budeme chodit len po pamiatkach,ziadne more al. zabava... chcem tam ist cez cestovku awertravel (ak to nieje reklama)lebo ma asi najlepsiu cenu,len som nenasla nic o nich,ci boli ludia spokojny so zajazdom...
No ja som sa tam cítil bezpečnejšie ako tu. Len holt je treba mať šťastie. Strach som mal, keď ma palestínci pozvali do okolia Betlehema na exkurziu a ja som si nevedel spomenúť, či tí radikáli sú Hamas alebo Fatah. Chvalabohu sme sa vrátili dosť neskoro...
Ja by som bral na 2 osoby tak 400, ale ono záleží koľko napíše cestovka ( tringelty...) a koľko cvakneš za fakultatívne Masady,Kumrány a taxi na horu tam hore v Galilei.
S Awerom som bol 2x - cena super, Mojžiš tiež. Voľno nebudeš mať žiadne, ja ako neverec som mal voľno len počas každodennej omše. A potom keď som sa utrhol a išiel inde ako skupina- to som si ale radšej s ním vopred dohodol. Napr. túto skalu neuvidíš - patrí konkurencii - je na Chrámovej hore v mešite Skalný dóm a povolenie som mal od Wafq a Komunity moslimov, a Mojžiša sme dobehli v Chráme božieho hrobu.
P4240983.jpg  
0 0
jarka1979 jarka1979

jarka1979 je offline (nepripojený) jarka1979

Mila123 Pozri príspevok
ja som bola dvakrát cez AT....a inak Mŕtve more odporúčam......je zadarmo a veľmi pekné čí kamenné či pieskové pláže....

na jeden sme boli pod Masadou , bolo tam super, namazali sme sa bahnom, vlastní nás nespoznali, inak je tam zadarmo aj sladká voda, aby ste sa opláchli po kúpeli v slanom roztoku.....vzali sme si vykryštalizovanú soľ z mora.....to musíš vidieť.....

a na druhej (celkom hore na severe mora) bolo tak veľa bahna, zapadla som po kolená stojac v ňom....a tá kúpeľ v mori ? nezabudneš......nikdy....

a tých dolárov ? ja som mala na prvej púti asi 300 a so 150-timi som sa vrátila späť.......na druhej púti som si nemenila a ešte mám v peňaženke cca 25 dol......

kedy chcete cestovať?

Chcela by som ist od 21.2 do 28.2,al. od 6.3 do 13.3. To mrtve more by som rada vyskusala,ked sa o nom tolko hovori...sprievodca by mal byt Mons. Jan Majernik. Este otazocka,ake bolo ubytovanie?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

luxusné.....(je pravda , že dve noci v Nazarete to nebolo oproti dvom nociam v Amáne až tak dobré......ale určite nebudete banovať...)v Amáne sme mali dvojica apartmán .....
ja som bola pred dvoma rokmi v máji, už bolo horúco, na Masade bolo 37°C a minulú jar sme boli v marci, ale bolo ešte trochu chladno, ale videli sme zakvitnutú Judskú púšť.......

teraz ideme v 4/2012...

a Ján Majerník? super sprievodca (inak býva na Floride), veľmi, veľmi, veľmi zčítaný.......
0 0
jarka1979 jarka1979

jarka1979 je offline (nepripojený) jarka1979

DAKUJEM vsetkym za cenne info a prajem pekny novy rok
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
jarka1979 Pozri príspevok
Chcela by som ist od 21.2 do 28.2,al. od 6.3 do 13.3. To mrtve more by som rada vyskusala,ked sa o nom tolko hovori...sprievodca by mal byt Mons. Jan Majernik. Este otazocka,ake bolo ubytovanie?
Ja by som bral ten marec. Február môže byť studeno a daždivo. S tým ubytovaním je to rôzne, jedenkrát som mal v Nazarete izbu s výhľadom do skalného brala, ale to je náhoda. A po celom dni strávenom v buse, pamiatkach... ti aj tak bude jedno, čo je za oknom. Btw. to mŕtve more sa bije s Masadou a Kumránom, takže sa budeš musieť rozhodnúť. Ale aj tak sa to vždy riešilo tak, že aj tí z Masady a Kumránu mali aspoň pol hodinu na kúpanie.
P4230906.jpg  
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Mama aj s neterou boli minulý rok na tom februárovom termíne s rovnakou cestovkou. Veľmi si pochvaľovali. Počasie tak akurát, pri mori sa aj kúpali. V podstate sa nesťažovali na nič, akurát neter mala 17 a tak pri každej prehliadke sa vojaci vyžívali a kontrolovali je aj 4 krát. Ale prežila to
Odlet bol na poslednú chvíľu z Budapešti. Z Košíc ich tam odviezli autobusmi. Takže pohoda.
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Dáša_ Pozri príspevok
Mama aj s neterou boli minulý rok na tom februárovom termíne s rovnakou cestovkou. Veľmi si pochvaľovali. Počasie tak akurát, pri mori sa aj kúpali. V podstate sa nesťažovali na nič, akurát neter mala 17 a tak pri každej prehliadke sa vojaci vyžívali a kontrolovali je aj 4 krát. Ale prežila to
Odlet bol na poslednú chvíľu z Budapešti. Z Košíc ich tam odviezli autobusmi. Takže pohoda.
A tí vojaci ich kontrolovali kde ?
Ja som zažil len kontroly, keď sme išli z WB do Izraela a vojaci kontrolovali len pasy. Po prvýkrát ma najprv vypočúval pred odletom nejaký bývalý trnavčan a potom akási ruska, ale to bolo ešte za doby víz. Pre poučenie: je treba hovoriť, že som nikde nebol, s nikým nehovoril, sedel som len v buse a modlil sa v každom kostole. Druhýkrát vznikol problém tiež pred odletom, keď po kontrole na poslednú chvíľu pri zatváraní kufra si colníčka všimla arafatku, ale zachránila ma menora, ktorú som mal tiež v tom kufri. Ale ak by mi našli tú palestínsku vlajku, čo mi venoval v mene palestínskeho ľudu George z Betlehemu ( majiteľ hotela v ktorom sme bývali a obchodu, kde sme si mali nakupovať izraelské vína a suveníry ), tak tam stvrdnem asi naveky.
PA313618.jpg  
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať