Zavrieť

Porady

Dobropis na prelome rokov

Dobrý deň.

V decembri som si u jednej firmy objednal a zaplatil prevodom viac druhov tovaru na 1 FA. Z dôvodu nedodania jedného z tovarov mi na firme vystavili Ďalšiu FA - dobropis k pôvodnej FA z dôvodu nedodania tovaru v hodnote nedodaného tovaru (tú som si dal do záväzkov s mínusom). Hodnotu dobropisu mi mali poslať späť na účet.
Všetko by bolo OK len peniaze od nich mi na účet prišli až 2.1.2012. Do ktorého roku to mám vyúčtovať? Oni Peniaze poslali 30.12.2012.

Ďakujem za každú radu (som neplatca dph).
Naposledy upravil sutschan : 02.01.12 at 16:10
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    Príjem zaúčtujete 2.1.2012, kedy ste peniaze obdržali.

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    Nemýliš sa, je to ako píšeš. Zaúčtovať v deň úhrady ako nákup tovaru s mínusovým znamienkom.

    sutschan je offline (nepripojený) sutschan

    sutschan
    A mám to zaúčtovať ako výdavok za tovar, ale s mínusovou hodnotou? Keďže originál mám zaúčtovaný ako výdavok za tovar plusovou hodnotou.
    Kdesi som čítal že dobropisy sa zaúčtujú ako faktúry, na ktoré boli vydané, len s mínusom, alebo sa mýlim?

    Ďakujem za Váš čas.

    Dobropis na prelome rokov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.