Zavrieť

Porady

africké fialky

Pekný večer prajem,
V okne na parapete mám fialky rôznych farieb pri izbovej teplote okolo 18 stupnov a polievam ich niekedy aj 2x do týždna. Problém mám hlavne s fialkami, ktoré kvitnú na bielo, (tieto fialky som presádzala niekedy v septembry, ostatné som si podonášala od mami)a listy mi rastú velmi vysoko do výšky.Viete mi niekto poradiť čo mám robiť s fialkami? Može to byť aj tým,že pod parapetom mám radiátor? Ale ostatné fialky rastú pekne a stále kvitnú.
Dakujem velmi pekne za každú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

    Meggi 1
    Vidím, že si nový(á) člen(ka) Porady, tak najskôr vitaj
    Vysoké listy a nekvitnutie môže zapríčiniť neúmerne veľký kvetináč. Ja mám skúsenosť, že senpólie sa mi vždy viac rozšírili v menšom kvetináči a až keď boli listy široko rozrastené a celá rastlina väčšia, presadila som ich do väčšieho kvetináča.

    A ešte ti priložím link, kde sa dočítaš o fialkách viac, skús sa tým prelúskať, dozvieš sa veľa užitočných rád.

    http://www.porada.sk/t136297-africke...-gloxinie.html

    pingui je offline (nepripojený) pingui

    pingui
    Dakujem za privítanie. Neviem či to je dobre vidieť z obrázku. Všetky fialky u mojej mamičky majú listy blízko črepníka a rastú pekne pravidelne a tesne vedla seba. Neviem čím to može byť, že u mna rastú všetky listy do výšky a sú pevné a aj pekne kvitnú, táto na obrázku je mladá fialka.
    Naposledy upravil pingui : 04.01.12 at 16:21

    Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

    Meggi 1
    Podľa mňa táto fialka nemá chybu a dokonca ti aj kvitne...Ja by som ten rast do výšky neriešila, fialka vyzerá byť zdravá a v poriadku. Niektoré druhy sú takéto vyššie, aj ja mám niektoré nízke a iné zas vyššie, na niektorých sú listy vzorne usporiadané a na niektorých rastú všelijako...neprekáža mi to...aj s touto by som bola spokojná

    Chokma je offline (nepripojený) Chokma

    Chokma
    Ja si tiez myslim, ze je super, nie je jej co vytknut. Ved na fialku sa treba pozerat komplexne - nielen na mnozstvo kvetom, ale aj na porast, a ten je super. Mas krasnu zdravu fialku. U mna presne takto vyzeraju najkrajsie exemplare.

    pingui je offline (nepripojený) pingui

    pingui
    Dakujem Vám dámy pekne,
    mna tie listy trochu znepokojili pretože všetky fialky čo som mala od mamy tak mali pekne usporiadané listy vedla seba pekne do kruhu a v strede na husto kvitly kvety. Som si myslela, že sa o ne nestarám dobre alebo že som ich umiestnila na zlé miesto.
    Upokojili ste ma a budem si vychutnávať krásu týchto dlhokvitnúcich rastlín.

    nefertiti7 je offline (nepripojený) nefertiti7

    som záhr.architektka a milujem zeleň a všetko s ňou spojené ...viac nefertiti7
    Pestujem tiež fialky a s bielou mám problém aj čo sa týka kvitnutia aj rozmnoženia a to som záhradníčka :-) ostatné ružove a modre, fialové nemajú problém.
    Myslím si však, že fialky vyžadujú skôr menší kvetináč, aj čo sa týka výšky,aj veľkosti, potom tie listy sú roztiahnuté po obvode. a najmä to zalievanie, do misky...vaša fialka je krásna a zdravá.....vidno, že sama na seba je pyšná, preto dvíha listy do hora :-)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.