Zavrieť

Porady

SZČO + dohoda - aké odvody do ZP

Som SZČO a pracujem aj na dohodu. Odvody do ZP poisťovne mám platiť aj pri dohode, či len pri SZČO (teda 2x46 eur)? Poraďte mi prosím. ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    Niuška Pozri príspevok
    ..samozrejme výška odvodu závisí od tvojho príjmu. 47,58€ je z minimálnej mzdy po novom , že??
    Presne tak. Min.odvody do zp v r.2012 su 47,58 eur.
    V r.2011 to bolo 46,06 eur
    Naposledy upravil jacekova : 08.01.12 at 05:22

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    stačí zaplatiť len z titulu SZČO. od 1.1.2012 vo výške 47,58€

    Niuška je offline (nepripojený) Niuška

    Niuška
    ..samozrejme výška odvodu závisí od tvojho príjmu. 47,58€ je z minimálnej mzdy po novom , že??

    HEČER je offline (nepripojený) HEČER

    HEČER
    ja som SZČO aj celý 2011 rok som bola dôchodkyňa. z Ročného žúčtovania 2010 som platila preddavky vo výške 3,48 Eura .V roku 2010 som ešte pracovala ako SZČO aj zamestnankyňa . Už teraz sa trasiem či budem musieť doplácať za 2011 dovýšky 46,07 mesačne za celý minulý rok .Od 2011 januára som starobná dôchodkyňaaj SZČO . Stále mi vrta v hlave veď ako dôchodkyňa som poistencom štátu . Nemám v tom jasno. V roku 2011 som pracovala na dohodu o vykonaní činnosti od januára do júna . Z tohoto príjmu mi firma ,kde som pracovala zrazila iba daň.

    HEČER je offline (nepripojený) HEČER

    HEČER
    z podnikania bude základ iba 293 eur . Žial roku 2011 sa mi moc nedarilo a aj uvažujem o skončeni podnikania. Na dohodu som zarobila 924 eur .

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    dohoda nemá nič spoločné so ZP či SP....
    293 + (3.48 x 12) /2.14 x 14 % ´= 21.90 , budeš necelých 20 € v preplatku , zhruba tak by mala vyzerať RZD za rok 2011

    aj pre poberateľov SD platí, že si nemusia uhrádzať min, výšku ZP (46.06 €) , ste aj poistencami štátu.....
    ten príjem z dohody § 5 si daj do DP.....

    HEČER je offline (nepripojený) HEČER

    HEČER
    dakujem za poradenie . Hlavne mi išlo o tú zdravotnú poisťovňu. Ak tam pôjedem podať ročné zúčtovanie , aby som nebola ako trdlo. Dohodu to viem ,že to musím dať do DP.... ďakujem a prajem šťastný Nový rok .

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    ďakujem i ja, ale tento rok je zmena pri RZZP, to nebudeš robiť ty, bude to robiť samotná ZP, nič nemusíš, do 9/2012 ti príde domov rozhodnutie čo a ako bude.....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.