Zavrieť

Porady

cena poľnohosp.pôdy

Dobrý deň, cena poľnohospodárskej pôdy sa určuje podľa vyhl.38/2005. Ako to bolo pred týmto obdobím, bola aj predtým stanovená nejaká vyhláška, zákon, ktorý určoval cenu pôdy?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Ak nie si úrad, dohodli ste sa. Úrady by mali postupovať tak, ako aktuálny zákon a nižšia norma káže. Platiť by malo to, čo je aktuálne v dobe uzavretia zmluvy. Na druhej strane - vždy ide o dohodu.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Myslím, že do roku 2004 platila vyhláška 465/1991 Zb., potom bolo chvíľu vákuum, teda aspoň na pôdu neviem.
    Tá vyhláška nemala platiť už skôr (po zrušení jedného zákona), ale používa sa stále aj zrušená, napr. v zákone 182/1993 (§ 18a).

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Nie, nepracujem, iba okrajovo. Tá vyhláška bola ale dobre známa a veľa sa o nej diskutovalo aj v súvislosti s otázkou jej platnosti a nahradenia inou normou.

    zuza 74 je offline (nepripojený) zuza 74

    zuza 74
    Ja som teraz preberela agendu po kolegyni, a nijako mi to nesedelo, a teraz som vlastne prišla nato, že nájomné zmluvy boli uzatvorené podľa tejto pôv. vyhlášky, aj tie ktoré uzatvárala napr. v roku 2008. Mne to robí veľké rozdiely na nájomnom, a neviem ako mám ďalej pkračovať. Či sa držať tej prvej vyhlášky, alebo všetky NZ upraviť podľa vyhl. z r. 2005. Čo mám robiť?

    cena poľnohosp.pôdy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.