Zavrieť

Porady

Ako vystaviť fakturu Googlu?

Dobrý deň,
prosím potreboval by som poradiť. Som živnostnik (na slovensku neplatca DPH, jednoduche učtovnictvo).Mam internetové stránky, na ktorých prenajímam miesto na reklamu firme Google (sídliaca v Irsku, teda EU), tak som sa musel registrovať podľa 7a. No a teraz neviem, akým systémom mam urobiť faktúru, na porade som sa dočítal, že by som im ju mal vystaviť bez DPH. Ale ako zistim DPH? Mne chodí každý mesiac na účet cca 300 euro od nich, oni faktúru ani nevyžadujú poslať, čiže ja si ju iba pre mna zakladám. Tak ak mi príde na účet 300 euro, tak akú sumu mám dať do faktúry? (faktúru vystavujem vždy až keď mi príde suma na účet, lebo popredu neviem presnú sumu)
A ešte jedna vec, ak mam vystavovať fakturu bez dph, to znamena, že teda tých 300 euro sú už zdanené Googlom, teda oni ich ako zdanili a potom poslali 300 euro? Nechapem učtovnictvu vôbec, na prosim o laicke vysvetlenie , dakujem Vám
Naposledy upravil ondro.i : 04.01.12 at 19:33
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katka1605 je offline (nepripojený) katka1605

    katka1605
    Ak pošlú sumu 300 EUR tak je to celková suma, na takú sumu vyhotovíte aj faktúru. Keďže ide o služby a ste zaregistrovaný podľa 7a, na faktúre DPH nebude vyčíslená pretože je to dodanie služby oslobodené od dane podľa par.15 ods.1. Dodanie služby sa neuvádza v daňovom priznaní k DPH, ale budete mať povinnosť podávať súhrnný výkaz.

    Ako vystaviť fakturu Googlu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.