Zavrieť

Porady

II piler

Dobrý deň,

mám otázku ohladom druhého piliera. 1.9.2011 som nastúpila do prvého zamestnania. Ešte v septembri som bola sa informovať o druhom piliery v Alianz aĺe krátky čas na tom sa fondy v druhom piliery zmenili. Nemohol by mi niekto poradiť ktorá dôchodková správcovská spoločnosť je najvýhodnejšia pre ľudí iktorí vstupujú do II piliera a ktorý dôchodkový fond je najvýchodnejší? Ďakujem Katarína
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Katarína.. Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    mám otázku ohladom druhého piliera. 1.9.2011 som nastúpila do prvého zamestnania. Ešte v septembri som bola sa informovať o druhom piliery v Alianz aĺe krátky čas na tom sa fondy v druhom piliery zmenili. Nemohol by mi niekto poradiť ktorá dôchodková správcovská spoločnosť je najvýhodnejšia pre ľudí iktorí vstupujú do II piliera a ktorý dôchodkový fond je najvýchodnejší? Ďakujem Katarína
    Katka, neda sa na to lakho odpovedať. No skus zvoliť najväčšiu DSS, hadam neskrachuje. Čo sa tyka fondov, vec sa ma takto. Su 3 typy: konzervatívny, vyvaženy a rastovy. Paradoxne rastove fondy maju najnižšie zhodnotenia. Spoločnosti nakupili kadeake cenne papiere, ktore s vypuknutím hypot.krízy v USrale v roku 2008 stratili na hodnote. Konzervatívne maju vlastne doposial najlepšie zhodnotenie, pretože prostriedky sa nesmú investovať do akcíí.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.