Zavrieť

Porady

DAVKY V NEZAMESTNANOSTI

Dobry den. Dnes som sa bol evidovat na urade prace a pani mi povedala informaciu ze ak som bol zamestnany v posl.
2 rokoch tak mam narok na davku v nezamestnanosti.
Chcel som sa spytat ze co vsetko sa okolo toho vybavuje. Co si musim pozhanat a pod.
Dakujem
Usporiadat
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

a to ti pani na ÚP nič viac nepovedala?http://www.upsvar.sk/sluzby-zamestna...?page_id=12924
Naposledy upravil willma : 05.01.12 at 15:23 Dôvod: doplnenie
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.


http://kariera.zoznam.sk/cl/100323/7...roky-poistenia



http://www.finance.sk/dochodok/infor...tnenie-naroku/
Naposledy upravil Melnick : 05.01.12 at 15:29
0 0
alfred123 alfred123

alfred123 je offline (nepripojený) alfred123

ok dakujem pekne.
A prosim Vas ked pojdem so ziadostou do soc. poistovne, tak co vsetko musim prinest? aj nejake potvrdenia z predchadzajuich zamestnani od kedy do kedy som pracoval? ci to oni maju u kazdeho v v PC.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

pozri si tie linky čo sme ti dali, je tam všetko, stačí čítať a pozorne. a len tak na okraj, potrebuješ potvrdenia od všetkých zamestnávateľov za posledné 3 roky, tlačivo ti mala dať madam na ÚP.
2 0
alfred123 alfred123

alfred123 je offline (nepripojený) alfred123

Diky moc. No tlacivo mi ziadne nedala, ani mi nepovedala ze ci staci len zapoctove listy z predch. zamestnani.
Ked je moj byv. zamestnavatel z dielky nez som teraz tak budem v soc.poistovni stacit na davku v nezamestnanosti ked im dam zapoctove listy??
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

alfred123 Pozri príspevok
Diky moc. No tlacivo mi ziadne nedala, ani mi nepovedala ze ci staci len zapoctove listy z predch. zamestnani.
Ked je moj byv. zamestnavatel z dielky nez som teraz tak budem v soc.poistovni stacit na davku v nezamestnanosti ked im dam zapoctove listy??
Mal si viacerých zamestnávatelov v posledných dvoch rokoch ? Ak ano, od každého z nich potrebuješ vyplnené a potvrdené toto tlačivo

http://www.socpoist.sk/ext_dok-potvr...nanosti/40808c
1 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

alfred123 Pozri príspevok
Diky moc. No tlacivo mi ziadne nedala, ani mi nepovedala ze ci staci len zapoctove listy z predch. zamestnani.
Ked je moj byv. zamestnavatel z dielky nez som teraz tak budem v soc.poistovni stacit na davku v nezamestnanosti ked im dam zapoctove listy??
Poslať zamestnávateľovi poštou, doporučene a najlepšie s doručenkou tlačivo, ktoré priložila veronika v 7 príspevku. Ak sa ti do mesiaca po prevzatí potvrdenej doručenky nevráti späť aj tlačivo, potom môžeš ísť s fotokópiou doručenky a sprievodného listu, v ktorom si zamestnávateľa žiadal o vyplnenie a zaslanie potvrdenia na sociálku a tam si už tety ďalej poradia. Zápočtové listy nestačia
1 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

a len tak na okraj, ja na potvrdenie od bývalého zamestnávateľa čakám dodnes a som zvedavá ako sa bude ponáhľať so zaslaním potvrdenia o príjmoch FO so závislej činnosti - aby som si mohla spracovať DP za r 2011
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Ako dlho ? A čo v takomto prípade urobí SP ? Vyplatí dávky na základe VZ z mesačných výkazov ? Napr. potvrdenie o príjme pre účely nemocenského od 1.1.2012 už zamestnávatel predkladať nemusí ...
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

ale ako vie o PNS ktorá trvá do 10 dní????
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

no doporučene som tom posielala tuším koncom augusta, vrátila sa doručenka musela som samozrejme čakať a keď ma čakanie v zákonnej lehote prestalo baviť, tak som šla na sociálku, tam predložila to čo som mala a tety si to riešili po vlastnej osi cez ústredie. Inak nechápem, prečo to nemôžu riešiť týmto spôsobom hneď.
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Mila123 Pozri príspevok
ale ako vie o PNS ktorá trvá do 10 dní????
Správna pripomienka. Mám prvú marodku v tomto roku, pôjdem vyskúšať na našej pobočke ... (len ma napadá, že údaje k prvým 10 dňom môže SP získať z kopie PN-iek, ktoré odovzdáva ošetrujúci lekár. )
Naposledy upravil veronikasad : 07.01.12 at 17:08
2 0
alfred123 alfred123

alfred123 je offline (nepripojený) alfred123

Dakujem za vsetky odpovede. Chcel som sa este spytat, ak budem poberat davku v nezamestnanosti mozem popri tom mat aj brigadu, kde mam 130 eur v hrubom,56 hodin za mesiac odpracovaných. Na urade prace, som pov. ze mam brigadu ale nepovedala na to nic, len ze mam priniest dohodu a vyplatne pasky co budem dostavat. No to, ze ci poberat davku v nezamestnanosti a mat aj brigadu nepovedala.
0 0
Negoti Negoti

Negoti je offline (nepripojený) Negoti

je to možné, súbeh PvN a nejakej dohody.....
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Môžeš mať podporu aj brigádu, akurát tvoj príjem ak bude z brigády vyšší ako 139,91 eur tak ťa vyradia z UP. Takže 130 eur kludne môžeš zarobiť.
1 0
alfred123 alfred123

alfred123 je offline (nepripojený) alfred123

Caute. Tak dnes som bola na urade prace, tam mi dala "mila" pani papiere, kt. si mam dat vypisat u predch. zamestnávatelov..
Chcel som sa spytat este na nejake otazky.. ale pri tej "ochote" sa opytam radsej tu Vas ;-)
Posledneho zamestanavatela, kde som bol len na dohodu necele 2 mesiace. a len na pol uvazku,tak musim to dat vypisat aj tam?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

alfred123 Pozri príspevok
Caute. Tak dnes som bola na urade prace, tam mi dala "mila" pani papiere, kt. si mam dat vypisat u predch. zamestnávatelov..
Chcel som sa spytat este na nejake otazky.. ale pri tej "ochote" sa opytam radsej tu Vas ;-)
Posledneho zamestanavatela, kde som bol len na dohodu necele 2 mesiace. a len na pol uvazku,tak musim to dat vypisat aj tam?
Nie, dohoda nie je zamestnanie na PZ, z nej sa poistenie neplatí, takže ani žiadne dávky nie sú. Len od tých zamestnáv., kde si pracoval na PZ, t.j. PP.
0 0
alfred123 alfred123

alfred123 je offline (nepripojený) alfred123

No praveze tam mi platili poistenie a vsetky odvody bola to vlastne zmluva na dobu urcitu na 50%
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

alfred123 Pozri príspevok
No praveze tam mi platili poistenie a vsetky odvody bola to vlastne zmluva na dobu urcitu na 50%
Tak ako? dohoda, alebo PZ na KPČ? písal si, že dohoda. AK PZ, tak áno, aj to sa zaratáva.
0 0
alfred123 alfred123

alfred123 je offline (nepripojený) alfred123

hej teraz som si to presne pozrel a je hore napisane pracovna zmluva.
A musim to tam dat vypisat? Aj ked bez toho mi vychadza ze mam 2 roky odrobenych, totiz presnejsie, ci mi to nepokazi podporu ked som to mal len na 50%
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať