Zavrieť

Porady

htc diamond 2

nema niekto nejaku odskusanu rom- ku so slovenskym jazykom mohol by niekto poradit ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jaj000 je offline (nepripojený) jaj000

    jaj000
    chcel by som nejaku stabilnu rom ku na ktorej sa da aj fungovat stiahol som oficialnu od htc ale asi tam slovencina nebude vyskusam ja len som myslel ze snad ho niekto ma a mohol by poradit

    kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

    kergulaan
    Prosim ta objasni co vlastne chces, ja to teda vobec nechapem (pokial nechces osobu zenskeho rodu z nasej mensiny).
    Pokial ma pamat neklame tak rom - read only memory - je pamat / cip, na ktory sa ukladaju data potrebne pri spustani daneho stroja - je tp fyzicky kus HW.
    Ty asi chces odniekadial stiahnut "softver " na danu ROM pre HTC.
    Spravne?

    jaj000 je offline (nepripojený) jaj000

    jaj000
    dobre kaslem nato vydim ze nikto nechape ja som chcel na tom mobile preinstalovat ako ked na pc preinstalujes iny os chapes ? ... nema to zmysel vysvetlovat

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    dobre kaslem nato vydim ze nikto nechape ja som chcel na tom mobile preinstalovat ako ked na pc preinstalujes iny os chapes ? ... nema to zmysel vysvetlovat
    Opäť jeden z tých "chytrých" - píše ako tatár.
    "Stiahnuť z oficiálnych stránok" - stiahneš to, čo už tam máš, max. novšiu verziu.
    "Chcel .... stabilnú rom ku" - teda chceš čip (pamäť ROM) - teda chceš kus vybavenia (hardware), ktoré je do prístroja od výroby namontované. To si chceš sám meniť? Vieš to vymeniť?
    Okrem toho - neviem aký typ "ROM" je v prístroji. Pokiaľ len ROM - je tam napevno a neprepáliš. Pokiaľ by si chcel "prepáliť" musí tam byť typ EPROM (EEPROM) -inak je to bez debaty.
    Najskôr si ujasni, čo máš v "črevách" prístroja, či je to možné, potom hľadaj, nakoniec sa pýtaj.
    Inak - kašli na to!

    BTW:
    pozrel so špecifikáciu - pamäť je ROM - teda napevno
    Chipset -
    Qualcomm MSM7200A - CMOS

    To som teda zvedavý, ako to v domácich podmienkach bude meniť.
    Naposledy upravil misoft : 08.01.12 at 12:58 Dôvod: doplnenie

    jaj000 je offline (nepripojený) jaj000

    jaj000
    tak sa pokusim nejak objasnit lebo uz aj ja si pripadam jak cvok ja chcem vlastne preinstalovat windows ktory v tom mobile je chapete a ten windows operacny soft sa nachadza na pameti rom chapete ? cize len preinstalovat dat novsi a to ja viem spravit len som myslel ze ma niekto skusenosti nejakou stabilnou verziou toho operacneho systemu pre ten mobil chapete ?

    mpca je offline (nepripojený) mpca

    bla bla.. koho to zaujíma? mpca
    ROM = read only memory...
    je to pamat z ktorej sa da len citat a nie pisat... teda za beznych okolnosti...
    a za inych okolnosti sa da tato ROM pamat v mob.. telefonoch prepisat customizovanovou ROMkou...samozrejme po takomto zasahu relativne mozete znicit (zabit) telefon alebo relativne mozete prist o zaruku... vsjo

    jaj000 je offline (nepripojený) jaj000

    jaj000
    mpca Pozri príspevok
    ROM = read only memory...
    je to pamat z ktorej sa da len citat a nie pisat... teda za beznych okolnosti...
    a za inych okolnosti sa da tato ROM pamat v mob.. telefonoch prepisat customizovanovou ROMkou...samozrejme po takomto zasahu relativne mozete znicit (zabit) telefon alebo relativne mozete prist o zaruku... vsjo
    ale v biose na tych mobiloch pise eeprom cize je to programovatelna pamet neviem preco sa to vola normalne rom

    mpca je offline (nepripojený) mpca

    bla bla.. koho to zaujíma? mpca
    v prikladoch:
    eeprom je samotný čip (auto) ROM je sw vybava ktora svetko riadi (benzin)..
    ak do auta na dizel nalejes benzin je to problem ale ak do benzinu dizel tak ten problem je vacsi

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    jaj000 Pozri príspevok
    nema niekto nejaku odskusanu rom- ku so slovenskym jazykom mohol by niekto poradit ?
    ...romky mám naokolo viacero ...ale po slovensky poriadne nevedia ...

    HTC - čko by sa aj našlo ( HTC HD2 ) , len tááá otááázka je nejasná...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    jaj000 Pozri príspevok
    chcel by som nejaku stabilnu rom ku na ktorej sa da aj fungovat stiahol som oficialnu od htc ale asi tam slovencina nebude vyskusam ja len som myslel ze snad ho niekto ma a mohol by poradit
    ´
    ...daj link , aspoň bude človek vedieť , o čo sa jedná..

    ...a inak , ak nemáš návod ( čomu síce neverím ,lebo sa v mašine nachádza vo formáte pdf ...) , tak je tu

    http://www.orange.sk/web/pomoc/mobil...nd2_navod.html

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    jaj000 Pozri príspevok
    nema niekto nejaku odskusanu rom- ku so slovenskym jazykom mohol by niekto poradit ?
    jaj000 Pozri príspevok
    dobre kaslem nato vydim ze nikto nechape ja som chcel na tom mobile preinstalovat ako ked na pc preinstalujes iny os chapes ? ... nema to zmysel vysvetlovat
    Procesor: Qualcomm® MSM7201A™ 528 MHz
    OS: Windows Mobile® 6.1 Professional SK
    Pamäť ROM: 256 MB
    RAM: 192 MB DDR SDRAM
    Interná pamäť: 4 GB
    ...čo chceš meniť ....???

    OS ???
    Dá sa na Androida , no otázku položím teraz ja ...

    ...si schopný toto urobiť vôbec ???
    http://wmmania.cz/clanky/navody/jak-...id-do-htc-hd2/

    ...aj odpoveď dám ...

    Keďže vlastne sa nevieš ani poriadne vyjadriť k problému , tak silne pochybujem o znalostiach ....takže ani nepreinštaluješ mašinu , iní si už zuby vylámali ...
    ...ja napríklad radšej ani neriskujem to preinštalovanie ...

    ...k pevným súčiastkam v mobile je aj škoda zmienky...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    brodozz Pozri príspevok
    ...táto stránka je lepšia ......teda podľa mňa ....

    http://smartmobil.sk/forum/index.php

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.