Zavrieť

Porady

Prepis Amerického vodičského preukazu na Slovenský

Zdravím, mám 17 rokov a som na rok v Amerike ako výmenný študent vodičský preukaz tu stojí 20 dolárov a chcel by som len vediet či keď si tu urobím vodičský preukaz či a koľko by stálo prepísanie na Slovenský VP . Nikto mi nevie momentálne poradiť tak ak by ste vedeli odpoveď na moju otázku velmi by som to ocenil . Ďakujem .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvanPK je offline (nepripojený) IvanPK

    IvanPK
    Zavolaj alebo navštív oddelenie dokladov Okresného riaditeľstva Policajného zboru v mieste trvalého pobytu alebo e-mailom napíš na Odbor dokladov prezídia Policajného zboru v Bratislave, oni ti určite povedia čo a ako....

    Nokerla je offline (nepripojený) Nokerla

    Nokerla
    Prepis VP nie je mozny.
    Vodicsky preukaz si musis urobit aj tu aj tam.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Nokerla Pozri príspevok
    Prepis VP nie je mozny.
    Vodicsky preukaz si musis urobit aj tu aj tam.
    ...nie celkom pravda .....záleží od okolností ...myslím teraz všeobecne a nie iba na konkrétny príklad ...

    Slovenská republika a USA sú zmluvnými krajinami Dohovoru o cestnej premávke (Ženeva, 1949). Zahraniční motoristi z krajín, ktoré sú zmluvnou dohovoru a ktorí sú turistami v USA, môžu v USA riadiť motorové vozidlo so svojim domácim vodičským preukazom po dobu nepresahujúcu jeden rok od ich príchodu do USA. To sa vzťahuje na vozidlá v súkromnom vlastníctve týchto cudzincov dovezené z ich domovskej krajiny so štátnou poznávacou značkou tejto krajiny, na vozidlá vo vlastníctve iných osôb ako aj na vozidlá požičané.

    Návštevník z inej krajiny musí okrem cudzieho vodičského preukazu mať aj jeho preklad do angličtiny alebo medzinárodný vodičský preukaz podľa Dohovoru o cestnej premávke, ktorý je aj v angličtine a slúži zároveň ako preklad cudzieho vodičského preukazu. Medzinárodný vodičský preukaz sa nedá predĺžiť v zahraničí na veľvyslanectve.

    V prípade, že cudzinec sa v USA zamestná alebo začne navštevovať školu, stratí postavenie turistu a vyžaduje sa od neho, aby mal vodičský preukaz a na vozidle štátnu poznávaciu značku toho štátu USA, v ktorom má pobyt. Podmienky vydávania vodičských preukazov patria do pôsobnosti jednotlivých štátov USA a ich úprava je v každom štáte iná.

    O vodičský preukaz v príslušnom štáte USA teda musí požiadať občan SR, ktorý je v USA na turistickom pobyte dlhšie ako 1 rok alebo nemá postavenie turistu. O nový vodičský preukaz je potrebné požiadať aj vtedy, keď osoba zmení pobyt a presťahuje sa do iného štátu v rámci USA. To sa vzťahuje na cudzincov, ale aj na samotných občanov USA. V týchto prípadoch je starý vodičský preukaz platný v jednotlivých štátoch USA rozdielnu dobu, od 10 dní (California) až po 1 rok (Washington). Vo väčšine štátov je to obdobie 30, 60 alebo 90 dní.

    K vydaniu vodičského preukazu je v každom štáte USA potrebné preskúšanie, no jeho rozsah je rôzny. Vo väčšine štátov sa vyžaduje písomný test, skúška z praktickej jazdy a očný test. V štátoch Arizona, Arkansas, Connecticut, District of Columbia, Maine, Michigan, New Hampshire, South Carolina a Virginia sa okrem toho vyžaduje ešte ústna skúška. V štátoch California, Florida, Idaho, Mississippi, Missouri, New York a North Carolina naviac ešte skúška z poznávania dopravných značiek. V štátoch Kentucky a Pensylvania sa vyžaduje aj potvrdenie o psychickej spôsobilosti.

    Bližšie informácie poskytne miestny úrad Bureau of Driver Licensing, resp. Bureau of Motor Vehicles.
    Tak to je zlé . No nevadí aj tak veľmi oceňujem pomoc všetkých ktorý to tu komentovali . Pomohlo to nie len mne ale aj ďalším kamarátom čo plánovali to isté no takže záver je proste že si musím urobiť vodičský preukaz aj na Slovensku .

    SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

    Samuel SamuelSK
    Ja som pocul v autoskole, ze nieco ze .. automaticka prevodovka.. a ze ak by som na takom vozidle zlozil skusky, mal by som vodicky len na take vozidlo , nie manualnu prevodovku. Myslite ze to je pravda, alebo som to prepocul (nemyslim! mozno nas len strasil )

    Prepis Amerického vodičského preukazu na Slovenský

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.