Zavrieť

Porady

skary v lambde ytong

Mame steny z lambdy ytong a pri stavbe vznikli na niektorych kvadroch odlomene rozky alebo hrany. Je to velky problem ak sa 'zalataju' penou?
Je nieco, coho sa treba vystrihat?
Vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Do úzkych špár sa môže dať pena ale odlomené rohy treba urobiť maltou.Je na to originl materiál od ytongu ale je nenormálne drahý.Lacnejšia je tepelnoizolačná malta.

    filipenkobs je offline (nepripojený) filipenkobs

    filipenkobs
    Ja som staval z porfixu, a tenké škáry som penil PU penou a aj pred tým sme tak robili na stavbách. Zatiaľ žiadný problém s tým nieje. Väčšie škáry praskliny som dorábal zo stavebného lepidla a hrubovacej malty.

    tom_NR je offline (nepripojený) tom_NR

    tom_NR
    Tak u nás sa látalo jedna radosť... Postupne tam išlo, čo sa zarobilo, ale nespotrebovalo pri iných prácach - kléber, sadra, betón, hrubá omietka a nakoniec aj PUR pena.

    filipenkobs je offline (nepripojený) filipenkobs

    filipenkobs
    tom_NR Pozri príspevok
    Tak u nás sa látalo jedna radosť... Postupne tam išlo, čo sa zarobilo, ale nespotrebovalo pri iných prácach - kléber, sadra, betón, hrubá omietka a nakoniec aj PUR pena.

    Asi tak nejak to vyzerá aj u nás , tiež všetko neminuté ide na škáry špáry diery a podobne...

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    ja som kupil baumit thermoputz a velke diery som robil s tym. Samozrejme ze predtym som tiez par dier zatrel klebrom co ostal, ale to vacsinou iba na prieckach. Prakticky je to jedno pokial nechyba polovica tvarnice Ten thermoputz stal asi 12 eur 40litrove vrece.. podla mna to staci na vyspravenie dier na celom priemernom dome na obvodovych stenach. ja som tym zatieral tie uchopove kapsy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.