Zavrieť

Porady

cena masti

Dobrý den chcela som sa spýtat po čom ide domáca mast, kúpila som od susedy ona tiež nevie cenu, tak si to mám zistit tak preto skúšam tu aby som jej ju mohla zaplatit za odpoved dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    babicka1 je offline (nepripojený) babicka1

    žena babicka1
    inak aj u nás jedna predáva po 3 eurá za kilo ,u masára som mast kúpila po 6 eur za kilo, ked som to zistila išla som ju vrátit, lebo som si nezistila ked som ju kupovala cenu ,tak toto ma prekvapilo

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    babicka1 Pozri príspevok
    Dobrý den chcela som sa spýtat po čom ide domáca mast, kúpila som od susedy ona tiež nevie cenu, tak si to mám zistit tak preto skúšam tu aby som jej ju mohla zaplatit za odpoved dakujem
    Ja si masť robím doma sama. Treba si kúpiť slaninu na masť a vytopiť. A máš aj masť, aj oškvarky.

    babicka1 je offline (nepripojený) babicka1

    žena babicka1
    to ano ,ale tak lahko sa ja k slanine nedostanem k nám chodí pokjazdná predajna s mäsom raz do týždna a tam nemajú a ked si objednáš musíš čakat aj mesiac,lebo vždy neni

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    babicka1 Pozri príspevok
    to ano ,ale tak lahko sa ja k slanine nedostanem k nám chodí pokjazdná predajna s mäsom raz do týždna a tam nemajú a ked si objednáš musíš čakat aj mesiac,lebo vždy neni
    A Ty nechodíš mimo obce nikde? Napr. do Trnavy, alebo do väčších obcí, kde majú mäsiarstvo? Lebo ten výber máš ozaj obmedzený, nezávidím Ti. Možno by niekedy nezaškodilo spraviť si výlet do mesta za nákupmi. Lebo v tej pojazdnej predajni zvyknú bývať ceny omnoho vyššie, ako v kamennej predajni. A výber v meste je iný. No neviem či by som sa uspokojila s takým výberom. O čo viac minieš na cestovné, to ušetríš na nákupe.

    babicka1 je offline (nepripojený) babicka1

    žena babicka1
    vieš chodím do mesta raz za mesiac ,ale v rukách ja nič tažké neodnesiem,ja som teraz doma nezamestnaná a starám sa o starkú ,ked ma aj zoberú na nákup to je raz do mesiaca ,do Teska tam tiež v tedy akurát už nič neni ,lebo ma zoberú až po piatej,

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    wagner Pozri príspevok
    Ja si masť robím doma sama. Treba si kúpiť slaninu na masť a vytopiť. A máš aj masť, aj oškvarky.
    Domáca je síce chutnejšia, my sme dali za slaninu 15 eur, a masti z toho teda nebolo ako za 15 eur.... raz za rok takáto "radosť" stačí...

    bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

    bjuty smis
    ja si tiež robím sám ( masť), ked kupuješ slaninu, treba dať pozor, aby bola vysoká - hrubá aspon tie 2-3 cm, inač je to naozaj - skoro -zbytočná robota...teraz chce každý chudé maso, prasce sú masové, zabíjajú sa max 120 kg, aby nebolo maso prerastené slaninou...
    a netreba zabudnúť aj na fantastické oškvarky, nedajú sa porovnať s tymi od masiara, kde stoja od 6 .- E viac....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.